Kdo zachrání Grace B. Jonesovou

• USA Saving Grace B. Jones

V padesátých letech minulého století se poklidný život jednoho páru žijícího ve městě Missouri změní v chaos. Mužova sestra je propuštěna z místní nemocnice pro duševně choré a vrací se zpět k rodině. (Filmbox)

George Stobbart

Urobil som veľkú chybu, že som sa nechal zlákať účasťou Michaela Biehna a thrillerovou nálepkou. Pritom určitým varovaním je aj to, že film natočila 70 ročná ženská a že trvalo 5 rokov, kým sa dočkal vydania. Ale k veci – otrasne nudná, dvojhodinová, rozvláčna rodinná dráma z 50. rokov o ochechuli, ktorú pustia z blázinca a príde otravovať svoju dedinskú famíliu, kde si všetci veselo prehrávajú a dávajú psychopaticky otravné, precítené herecké výkony ako z telenovely. Brrr, nekonečná nočná mora, ktorá odpad nedostane iba kvôli Biehnovi a preto, že sa tu (pomerne zaujímavo a nezvykle) asi 80% filmu odohráva počas silného lejaku. Ale nijak špeciálne to tomu bohužiaľ nepomáha, takže čo? Shit! ()

NikiVai

Filmy podle skutečných událostí mě baví. Baví mě i filmy, které se zabývají duševními poruchami, protože je to téma, které má co nabídnout a leckdy z toho může vzniknout i příjemně napínavá podívaná. V tomto případě, bohužel, jedna velká zdlouhavá nuda. Po napětí ani vidu ani slechu. Gracino postižení dostalo pramálo prostoru, přestože ve filmu hrálo hlavní housle. Ze všeho nejvíc mě zajímalo, jak to ve městě dopadne s povodní, ale osudy lidí mi byly tak nějak fuk, možná i proto, že jsem je dokázala tak trochu předvídat dopředu. Prostě zklamání. ()