Výrobce hraček Kevin Sorbo je tvrdý obchodník, který nevěří v kouzlo Vánoc ani v Santa Clause. Už brzy ale zjistí, jak moc se mýlil... Když se z vás stane arogantní mrzout, který v sobě nemá ani špetku solidarity vůči druhým lidem, je pravděpodobné, že vám někdo dříve či později dá za vyučenou. V tomto případě je oním arogantním člověkem majitel továrny na hračky Drake Hunter, který má tu smůlu, nebo možná štěstí, že narazí ve svém obchodě na pravého Santa Clause. Protože nevěří v kouzlo Vánoc, chce ho nechat ochrankou vyhodit na ulici, Santa ho však očaruje, takže pro všechny ostatní Drake vypadá právě jako Santa Claus. Nikdo ho nepoznává a on tak musí začít od nuly, protože nemá kam jít ani za co žít. Ocitá se na ulici. Nechá se tedy zaměstnat jako Santa v obchodním domě. Na základě této zkušenosti si uvědomí, jak tvrdý je život a jak se on coby nelítostný manažer choval k ostatním. (TV Nova)

Kamca_

Za poslední dobu je to už druhý rodinný film s Kevinem Sorbem, co jsem měla možnost vidět. A musím říct, že tyhle role mu hodně sedí. Přijde mi, že i víc než kdy role Herculese. Tohle je docela fajn film o kouzle Vánoc s pěknou hudbou. 55%. ()

PedroPo

To je tak když firmy podceňují marketing a výzkum trhu, nehledě na to, že pan majitel je zapšklý idiot, který ve všem vidí jen peníze. Tak schválně - kolik je takových firem v Česku? No, a tak musí přijít reálný Santa a pana idiota změnit, aby poznal, o čem to vlastně podnikání, ehm vánoce teda, vlastně je. Jo a co říct k filmu - neuškodí, klidně si ho pár dnů před svátky pusťte, jen budete asi muset stejně jako já myslet na to, že ten chlapík ještě před pár lety hrál Herkula :) ()

rikitiki

Každé chudé sociální pracovnici (obzvlášť těm českým) přeji, ať do jejího života vstoupí muž vzhledu Kevina Sorba s miliony na účtě a laskavou povahou (poté, co je napraven). ___ Jinak je to ale nijak zvlášť důmyslná variace na Dickensovskou vánoční terapii, která z boháče bez srdce udělá muže s menším kontem, zato s rozdavačnou povahou plnou slunce. A k tomu je to ještě podbízivá reklama na Santa Clause! /23. 12. 13./ ()

Renie42

Mě se to líbilo, ač Santu nemusím, ale neodsuzuji ho. Ať si ho mají v anglosaských zemí, ať to ukáží tady, ale ať se malé české děti neblbnou a prostě ten Ježíšek je náš. Jinak příběh byl takový kýčovitý a předvídatelný, ale ten film určitě není od toho, aby se hned vyřknulo, co bude za dvě minuty, ale navodit vánoční atmosféru. ()

freddy

Když se z vás stane zapšklý a arogantní mrzout, který v sobě nemá ani špetku solidarity a lidskosti vůči druhým lidem, je pravděpodobné, že vám někdo dříve či později dá za vyučenou. V tomto případě je oním arogantním člověkem majitel továrny na hračky, který má tu smůlu (nebo možná štěstí), že narazí na pravého Santa Clause a ten ho očaruje, takže pro všechny ostatní tento obchodník vypadá jako Santa Claus, což znamená, že ho nikdo nepoznává a on tak musí začít od nuly, protože nemá kam jít ani za co žít. Tenhle film je pro mě hodně příjemným překvapením, musím totiž říci, že nepostrádá originalitu a zajímavý děj, a přitom si vlastně vystačí s málem. Byl jsem opravdu upřímně zvědavý, jak celý příběh dopadne, protože aby obyčejný člověk byl začarován do těla Santy a musel v sobě znovu objevit svou lidskost, to jsem dosud v žádném vánočním filmu neviděl, a to jsem jich viděl opravdu velmi mnoho. Navíc herecké výkony docela ušly a příběh měl hlavu i patu, takže já jsem spokojen a za onu originalitu jsem se rozhodl hodnotit tento vánoční film nadprůměrně, což znamená, že ode mne získává čtyři hvězdy. ()