Tento film vypráví inspirující příběh jedné ženy, která se stala jednou z nejvlivnějších spisovatelek na světě. Sledujte její začátky, coby skromné holčičky s obrovskou fantazií, později podivínské puberťačky, nevyjímaje hlubokou bolest, kterou zažila, když ztratila svou matku, až po zrození fenoménu Harryho Pottera, když jí bylo jen něco přes dvacet. Příběh také vypráví o bouřlivém prvním manželství Rowlingové, jak se stala matkou a následném rozvodu, který ji přivedl až na společenské dno. Musela vyžít ze státní podpory a vyrovnat se s tím, že jeden vydavatel za druhým odmítal vydat její román … A nakonec fenomén jménem Harry Potter, který se stal světovým bestsellerem. Zajistil JK Rowlingové zasloužené místo v literární i kulturní historii. (oficiálny text distribútora)

Motinski

Film ktorý má v sebe silné emócie ajkeď je rutinérsky natočený. Sedela by sem veľkolepejšia výprava pod dohľadom skúseného režiséra, no chápem že sa nachádzame v TV produkcii. Tým pádom ide o silný nadpriemer, inšpiratívny a ako stvorený na relax. V rýchlosti ma ani nenapadne veľa filmov ktoré sú takto jednoduché a zároveň krásne. ()

Falko

Poppy Montgomery - (Joanne K. Rowling) +++ Emily Holmes - (Diane Rowling) +++ Antonio Cupo - (Jorge Arantes) +++ Janet Kidder - (Anne Rowling) +++ Madison Desjarlais - (Joanne Rowling 17) +++ Andy Maton - (Christopher Little) +++ Aislyn Watson - (Joanne Rowling at 8) +++ Paul McGillion - (Pete Rowling) +++ Hudba: Jeff Toyne +++ Produkcia: Ronald Gilbert +++ ()

VenDulin85

Věděla jsem, že Džej Kej neměla na na růžích ustláno, ale být v její kůži, nevím, jestli bych měla tolik odhodlání, kolik ona. S malým dítětem vyžít za 69Ł týdně, snít o psaní, ale tak dlouho ten sen oddalovat.. Líbí se mi nesmírně její příběhy a přeju jí úspěch, podle mě si ho plně zaslouží, protože vytrvala a probudila fantazii ve spoustě lidí, nejen dětí. V příběhu o ní sice není tolik zmínek o Harrym, kolik by člověk čekal, ale je tam krásně vykreslen vztah spisovatel - agent - vydavatel, filozofie nakladatelství o tom, že v dětských knihách neleží peníze a že jen ti, kteří si knihu opravdu přečtou, pochopí, že to není "jen" dětská kniha... ()

Malarkey

Moc příjemný film, který ale neodpovídá na všecko, na co bych si přál, aby odpověděl. Každopádně pro fanoušky Harryho Pottera je tohle prostě povinnost a když žijete celý život v letech Harryho Pottera a ta postava s Vámi roste tak, jak rostete Vy, prostě Vás to donutí nad tím vším přemýšlet. Vznikl by vůbec Harry Potter, když by se nestalo to, co se v životě Rowlingové nakonec stalo? Všecko je souhra náhod, která nechala vzniknout něco, na co naše generace bude vzpomínat celý život. ()

Chrustyn

Oproti nedávno viděné "Temple Grandinové" daleko méně zajímavý životopisný snímek o ženě, jejíž finanční situaci a možná i život, zachránila kniha o malém kouzelníkovi jménem Harry Potter. Film zpracovává těžký životní příběh, který by se mohl stát každé druhé ženě (smrt matky, problémy ve škole, zpackané manželství, finanční krize) s tím, že v tomto případě vše skončí královským happy endem. Milovníky knižní nebo i filmové předlohy "Harryho Pottera" možná pobaví řada narážek na vznik jejich oblíbeného hrdiny, ale mě přišlo, že všechny tyto indicie jsou do filmu vloženy vyloženě násilně a ruku na srdce, J. K. Rowlingová mi nepřijde natolik zajímavá, aby o ní musel být natočen film. ()