Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. Ti spolu stvořili příběh o dvou párech, které se rozhodly vyřešit ubíjející stereotyp manželské erotiky poměrně originálním způsobem. To vše v exotickém prostředí karibského ostrova, kde se komedie Svatá čtveřice z velké části odehrává. Hrdinové Svaté čtveřice, kolegové elektrikáři Ondra (Hynek Čermák) a Vítek (Jiří Langmajer), dostanou nabídku na exotickou „brigádu“ na karibském ostrově, kde hurikán poničil elektrické vedení. Ondra s Vítkem jsou kamarádi a navíc sousedi z dvojdomku, ve kterém oni a jejich rodiny žijí v naprosté harmonii. Jejich manželky, Dita (Viktorie Čermáková) a Marie (Marika Procházková), se mají rády, Ondrovi dospívající synové chodí s Vítkovými dospívajícími dcerami, prostě všeobjímající idyla, kterou narušuje jediná věc. V úvodu zmíněná postelová nuda. Když tedy osud hodí mužům rukavici v podobě zahraniční služební cesty, zvednou ji i ženy a do Karibiku je doprovodí. A právě tam, v exotickém ráji, se v jejich hlavách zrodí plán, po kterém už jejich sexuální život nebude nikdy stejný. A nudný. (oficiálny text distribútora)

PetrPan

Prázdné lehce přisprostlé nic. Film jehož devízou je pouze přitažlivost obou hlavních představitelek a které toho stejně nakonec moc neukážou. Planý scénář, který vyústí v klasické české klišé těch hloupějších komedií. Škoda jen, že Svatá čtveřice není ani komedií ani dramatem, ale jen tím nic, které se Hřebejk snaží ozvláštnit exotictějším prostředím Karibiku a i to se mu nedaří, poněvadž jeho Karibik je stejně exotický jako pláž v Rumunsku. Zápletka ( a herečky:) přitom nabízela nejen možnost se celkem ojediněle v českém filmu eroticky vyřádit , k čemuž došlo tak na 30 bodů ze 100 možných, ale nabídnout i silnější drama, ale to se prostě pánům Vieweghovi a Hřebejkovi vůbec nepovedlo. Hvězdičku za těch pár cudných záběrů na kozy. ()

rakovnik

Předlouhá anekdota s vtipnou pointou, nebo domácí video o tom, jak se dá domluvit čtyřka. Nebo jsem nepochopil hloubku myšlenek a filosofii o drsnosti mezilidských vztahů v současnosti. Několik myšlenek ovšem bylo k zamyšlení, několik scén vtipných a Luděk Munzar je PAN Herec, nicméně ostatní herci podali také (nepřekvapivě) doré výkony. Označení za romantický film nebo komedii je ale dle mého názoru poněkud mimo. ()

castor

Prohodí si partnery. Nic jiného nehledejme, nic jiného ani tvůrci nenabízí. Teď je otázka, zda čtyři holé zadky tuzemskému divákovi stačí? Jedni zažívají pocity studu až ponížení, druzí si v téhle látce možná i něco najdou, jiní si připomenou chvíle s ošuntělými videokazetami východoněmeckého porna. Nějaké dramatické vztahové momenty nečekejme. Pokud tu totiž má někdo pochyby, stačí pár bezduchých slov od zbývajících tří spolunocležníků a chmury se rozplynou. Nic víc potřeba není. Takže ani žádný vývoj nečekejme. Přesto alespoň u mě pocit nějaké výrazné trapnosti (zas tak hrozné to opravdu není) vzdálila profesionalita tvůrců, třeba obrázky kameramana Martina Šáchy nebo přístup režiséra Jana Hřebejka, který se solidně popral s absencí vypointovaných dialogů. A vlastně i děje. Nepřepnul jsem. Stále razím, že raději Hřebejka (příště už prosím bez Viewegha, Hřebejkova Nevinnost mě navíc navýsost potěšila), než Trošku nebo Poledňákovou. Z kníru Jiřího Langmajera nicméně mrazilo. Příjemně ale nikoli!! ()

TominoLa

Kdo má rád Honzu Hřebejka, neměl by si nechat ujít ani tenhle filmeček! Rozhodně má větší kvality než filmy Zdeňka Trošky, nebo Líbáš jako ďábel, bůh a mnoho dalších. Tohle hodnocení si prostě určitě nezaslouží! Je to pěkně natočené, dobře zahrané k tomu nabitý dobrou hudbou a hlavně pobaví. Což na český film není málo. Já mám některé filmy od Hřebejka hodně rád jako Kráska v nesnázích, Pelíšky, Kawasakiho růže a některé méně jako Nestyda, Horem pádem, ad., ale ani o jednom z jeho výčtu bych neřekl, že je špatný. A to dle trailerů a pak hodnocení jsem myslel, že tohle bude první, který zklame. Odradit jsem se, ale nenechal a vyrazil do kina, abych si mohl udělat svůj názor a odcházel jsem spokojený a s dobrou náladou a pořád se bavím při vzpomínkách na některé scény. Na to jaké to bylo téma tak to je zvládnuté opravdu dobře. Těžko se z takového scénáře dalo vymačkat více. A já už se teď těším na další jeho film. 8/10 ()

zette

Nevim, jak moc jsou Vieweghovy knihy ctive, ale do filmu jsou jeho scenare temer nepouzitelne. O Hrebejkovi by se mohlo na skolach prednaset, jako o profesni dekadenci. Ze ma problem vybrat kvalitni scenar, to uz vi kdejaky vrabec na strese, v tomto filmu uz ale ztratil i jakekoliv reziserske schopnosti a mam za to, ze tento film tocil predevsim z duvodu, odjet do Karibiku. Alespon, ze ta ctverice je celkem sympaticka, jinak uplne o nicem! ()

• Svetová premiéra filmu sa netradične konala 18. augusta 2012 na Magio pláži v Bratislave, kde si ho mohla zadarmo pozrieť aj široká verejnosť. (Sufferer)
  • Scény z Česka vznikaly v jedné lokalitě s řadovými domky v Kosmonosech, zatímco jejich interiéry postavili na Barrandově. Hřebejkovi stačila dokonce jedna stavba dekorace, protože oba domy jsou uvnitř úplně stejné. [Zdroj: ceskenoviny.cz] (hippyman)
  • Hynek Čermák a Viktorie Čermáková jsou sourozenci, ve filmu však hrají manželský pár. (Harapes)