Louis C.K.: Live at the Beacon Theater

Paul Koestner

Účinkujú:

Louis C.K.

Matty

„I want to be the Willy Wonka for perverts.“ Měl bych přepsat svůj komentář k Chewed Up, protože TOHLE je Louis C. K. v perfektní formě. Od úvodu, v němž si stručně a jasně vyjasní pravidla hry s publikem, přes nekrofilii, masturbaci, kult celebrit („being a professional asshole“) a výchovu dětí k tržnímu kapitalismu hraním Monopolů, až ke skatologické příhodě z dětství, kouření trávy a pojednání o kundě. Třebaže Louis dělá maximum pro to, aby si z něj soudný člověk nebral příklad, jeho schopnost sebereflexe, díky níž si dokáže včas uvědomit, že šlápnul za čáru, a díky které je mu ze všeho nejméně posvátné (alespoň navenek) jeho vlastní ego, by mohla být inspirací pro ty, kdo se naopak pohoršují nad celou společností kromě sebe samých. Na záznamu vystoupení je poznat Louisova lepší připravenost (žádné dlouhé zámlky, hodně vybroušená přirovnání jako „You're Jane Fonda on a tank. I'm John McCain in the hut“) i to, že si jej sám stříhal, takže prakticky neobsahuje hluché místo. Když začala klesat kadence vtipů a kroužení kolem jednoho tématu bylo neadekvátně dlouhé, přišel konec. 85% ()

H34D

Louie pokračuje na vlně ironického a extrémně vulgárního humoru, jenž mu jde tak dobře a vychází mu to na jedničku! Nebojí se nikoho urazit, nebojí se být nekorektní, brutálně upřímný, nechutný, přehnaně sprostý ani útočný. Jeho vtipy vycházejí z reálného všedního života, nemají nepřirozeně vynucené pointy a vždy do sebe zapadnou. Louie se jeví jako obyčejný člověk jako my, zná naše problémy a mluví nám ze srdce, proto jeho show vyvolávají takový unikátní, příjemný, familiární pocit... Za nejlepší vtip tohoto vystoupení považuju plán, jak zničit život rozmazlenému klučinovi ze školky. 9/10 ()

berg.12

Asi nejpromyšlenější Louiho show, filmařsky ovšem dokonale zprasená. Vyvede z omylu, že na divadelních prknech se moc filmového hodnotit nedá. Ničím nemotivovaná kamera, naprosto zbrklé, chaotické prostřihy uprostřed vět, slov, myšlenek, gest. Ryzí amatérismus, který v kontrastu vyznívá o to víc, oč je tentokrát Louiho výstup oproti jeho předchozím ambicióznější. Úspěch s 5$ streamem by mohl posloužit všem, co se s něčím podobným stále cpou na předražené placky. ()

maseer2

"professional asshole" Louis C.K. zvládá i napočtvrté držet laťku sakra vysoko a já už nyní můžu s jistotou konstatovat, že jsem si tohohle chlápka (a hlavně jeho styl humoru a pohled na život / na svět) opravdu upřímně oblíbil.. ()

ScarPoul

Ďalšie stand up vystúpenie Louisa C.K, ktoré sa dotýka starých známych tém, ktoré sú plné nových názorov a skúseností. Nedosahuje to takej kvality ako prvé dve vystúpenia ale ku koncu sa nadávky a kričanie a celkovo uvoľnenosť vystúpenia zvyšuje a po slabšom rozjazde to začína byť naozaj dynamické a vtipné. Vďaka tomu to spĺňa tú základnú podmienku a to tú, že som sa bavil. Hlavne príhoda z deckom ktoré nenávidí. ()

jarkolar

Nemůžu ani hodnotit, jak u mě toto další vytoupení boduje oproti ostatním, protože ani nemám chuť to srovnávat. Před každým se těším, s čím novým se vytasí a pokaždé se po celou dobu usmívám a často válím smíchy, protože mi jeho humor, mimika a obecně styl výkladu nesmírně sedí. Vždycky mi zůstane na mysli pár scén, který mám chuť nějak předat dál, ale když nad tím začnu přemýšlet, zjistím, že v mým podání je to nepřeveditelné a stejně pouze odkazuju, aby si to sami pustili. Každej, kdo má rád tohodle týpka a jeho show si tohle určitě užije stejně jako já a zklamaný rozhodně nebude. ()

SaNcHeZ_cz

Louie si to opět dává. Sice tentokráte trošku slabší rozjezd, nicméně v závěru opět naprosto parádní. Důvod, proč patří mezi Stand-up elitu, na ploše zábavné šedesátiminutovky. ()

C0r0ner

Uteklo to dobře, jinak bych musel s hvězdičkami ještě níž. Jo, byla to prdel, ale na rozdíl od Dylana Morana to bylo především sprosté (ne, že by mi to vadilo) a hlavně Louis hodně přeskakoval z tématu na téma bez jakékoli návaznosti, takže mi to přišlo hodně neucelené a rozhárané. 70% ()

kinghome

Wow asi nejhorší vystoupení Louise co jsem zatím viděl. Většinu vystoupení jsem se nesmál a v jednu chvíli jsem si dokonce říkal, že to je docela trapný. Nejdřív jsem nechtěl jít výš než na 3* protože to bylo zklamání, jenže pak přišla část se zkušeností s Marihuanou a já brečel smíchy, tahle scénka to celé zvedla a už to šlo jen výš a začalo mě to zase bavit. Jen škoda toho nudného začátku. Slabší 4* ()

T-pack

Live at Beacon mě nebavilo tolik, jako Chewed Up, protože je to stand-up možná až příliš světoběžnej, míň osobní. Humor se nikam nevytratil a Louis je v perfektní formě. A paradoxně mě možná ty kusy o společnosti bavily a oslovovaly víc, než zbytek, ale je jeden kus, jeden jedinej kus toho vystoupení, kterej pro mě ztělesňuje ducha humoru Louise CK, a tím je příběh o Jazandapusovi. A na tenhle level přehánění, nekorektního černýho humoru a čistý radosti z poslouchání vyprávění jednoho zdánlivě obyčejnýho týpka se bohužel nepřenese na zbytek show. Není to plný hodnocení, ale nemá to do něj daleko, Louis zůstává jedním z jmen, který stojí za to si v komedii pamatovat. ()

ghatos

Louis C.K. je naštvanější, unavenější a smutnější, což se projevuje i ve třetí řadě jeho seriálu Louie. Tady jde vyloženě vidět jeho znechucenost. 67%. ()

Schuldiner

Tak tady si myslim, že jsem objevil novýho a pro mě neprofláknutýho komika, jehož humor mě zkrátka odrovnal. Cynickej, sarkastickej, přímej, vulgární, ale pořád ´´na úrovni´´. Ne teda morální úrovni, ale na to sere starej Baryk. Vono to asi nemá smysl moc vokecávat, u těchhle stand up comedy je to zkrátka o tom, kdo je vám sympatickej, resp. čí humor je vám sympatickej a asi to nesouvisí s žádnou úrovní... ()

m4xp4yn3

CK si drží svůj vysoký standard, ale laťku nastavenou loňským Hillarious nepřekonal. Ne, že by byl povrchnější, nebo že by byl nový materiál výrazně slabší, ale je méně intenzivní a z Louieho tentokrát nesálá ta pozitivně očistná energie, která mě nutí předchozí záznam zhlížet znova a znova. Klasicky nejvíce boduje strefováním se do své (a obecně do lidské) zdegenerovanosti, kdežto části o dětech a sexu tolik nefungují. Nesedí mi prostředí honosného divadla, představení tu ztrácí potřebnou intimnost, navíc LCK nemá takovouto pompu zapotřebí. Mimochodem, chválím způsob distribuce. Pět dolarů za okamžité stažení přímo autorovi dám daleko raději než 20 dolarů vydavateli + 10 poště. Tomu říkám férový přístup, jen houšť! ()

Desmi

Louis to říká otevřeně a s nadhledem. To ale nestačí. Neškodilo by trochu vtipu. Nevím úplně proč, ale když se koukám na komediální show, tak se prostě rád zasměju. To se mi tady nepovedlo. ()