Předávání Zlatých glóbů je prestižní ceremoniál, naplněný hvězdami z filmového a televizního průmyslu. Ti nejlepší, kteří zazářili v posledním roce, jsou za svůj výkon odměněni Zlatým glóbem.  Hollywoodská asociace zahraničního tisku (HFPA) byla založena ve čtyřicátých letech minulého století, během druhé světové války. Původně ji tvořila hrstka novinářů ze zámoří, tehdy působících v Los Angeles, kteří se snažili propojit Hollywood s ostatním světem a prostřednictvím filmu rozptýlit svět ztrápený ničivou válkou. Dnes HFPA sdružuje více než 55 zemí, se čtenářskou obcí skýtající přes 250 milionů čtenářů. Každý rok organizace pořádá třetí nejsledovanější televizní galavečer na světě, udílení Zlatých glóbů. Díky svým úspěchům se HFPA může věnovat také charitě, které přispěli během let celkovou částkou více než 12 milionů. (oficiálny text distribútora)

H34D

Ricky Gervais potřetí, zázračně nevyhozen po svém zabijáckém proslovu předešlý rok, se trošku zklidnil. Jako průvodce tříhodinového pořad je stále ucházející, ale pocit nudy s utíkající stopáží popřít nelze... Velké bléé na úspěch The Descendants a Artista :) 5/10 ()

Falko

Uz len vdaka velkemu mnozstvu znamych hollywoodskych tvari je tato show tak zabavna, ubehla mi velmi rychlo a preto ma aj velmi bavila, len skoda tych prestavok, ktore ku koncu pridavali na intenzite, ale to nie je dovod, preco som nedal 5 hviezdiciek. Jednoducho u mna je to tak na 4. ()

castor

Opět velmi milé, uvolněné a příjemné setkání s těmi, které má člověk tolik rád. Opět nechybí vtip a nadhled (tuzemské podobně laděné pořady by si měly vzít příklad), Ricky Gervais baví dál (stejně jako třeba Seth Rogen, dvojice William H. Macy a Felicity Huffman). Nechybí herecké legendy (Poitier, Hoffman, Streep nebo starý dobrý Freeman), hned několik přirozených sympaťáků (Jean Dujardin, Clooney, Pitt) a ani celá plejáda hollywoodských krasavic (Biel, Alba, Beckinsale, Pinto, Portman, Kunis, Blunt, Patton, Witherspoon nebo naprosto okouzlující Bérénice Bejo).. ()

Spooner

Ricky se sice opět snažil, ale výborný úvod jinak slabý večer nezachrání. Rickyho bylo totiž jinak hodně málo a nic jiného zajímavého už se bohužel nekonalo, tedy kromě děkovačky castu Modern Family a hlášky Setha Rogena. Je to škoda, protože po dvou minulých předání už byly Glóby hodně svižnou a zábavnou konkurencí Oscarů, ale po tomhle nudném a snobském večeru se vrací zpět do průměru. Aspoň, že ten George Clooney ještě neztratil nic ze svého šarmu. 50% ()

DJ Obelix

Mám chuť jít na dvě hvězdy, ale to by si zase Ricky nezasloužil. Jeho moderátorské (a hlavně hláškovací) schopnosti jsou pořád skvělé, ale co jiného nám letos Glóby nabídly? Nic. A to je ten problém. Poslední solidní Award Show z "velké trojky" tak zůstávají Emmy, které stále dokáží pobavit. Navíc Ricky už se nechal slyšet, že příští ročník moderovat nechce. Zřejmě tak odpadne poslední důvod, proč se o Glóby vůbec zajímat - protože pro výsledky to rozhodně nebude... ()

ainny

Mno, tak jsem viděla jenom hodinový sestřih a odnesla jsem si z toho snad jenom to, že prostě Meryl Streep musí být opravdu úžasná ženská, která se oblíká a chová úměrně svému věku. Nehraje si na diblíka a pořád se z každého ocenění umí radovat. Pak mi zůstala v hlavě Angelina Jolie, které to neskutečně slušelo, i když zase v reálu bych ji vidět nemusela. Pokud kamera přidává kila stejně jako bílá barva, tak si neumím představit kde má složené všechny vnitřnosti. Nebýt toho, že jsem vyhlášení sledovala umírajíc na rýmu v posteli, tak jsem asi nedokoukala, protože mě to tentokrát nijak extra nebavilo. Jo, vlastně jedna věc mi udělala radost - že se Gerry Butler na přelomu roku neutopil, zhubnul a s delšími vlasy a vousy mu to neskutečně slušelo. :^)) ()

Deschain

Tie Glóbusy ma stále bavia, ľahko to odpozorovať aj na mojom zaspamovanom twitteri. Asi sa z toho stáva moja každoročná tradícia, pozerať ich online v reálnom čase a (ne)dobrovoľným čitateľom mojich postov podávať aktuálne informácie. Podľa mňa sú dynamické a rýchlo odsýpajú, na červenom koberci tento rok pekné šaty, krásne dámy a poväčšine elegantní páni /tým, ktorí sa mi nepáčili, som nevenovala pozornosť/. Po dopozeraní som mala chuť vidieť skoro všetky filmy a seriály, ktoré spomenuli. Niektoré kategórie boli veľmi silné, ale často nemávam svojich favoritov, lebo nestíham napozerať nominované veci. Naj momenty - neanglicky hovoriaci hostia, le Frenčmeni viedli, slovo srsly v ďakovačkách, Bradova palica ako ultimátna barová pomôcka pre opitých, nezávislé francúzske obočie, Morgan Freeman a Casket, Morena a Mandy na pódiu pri výhre Homeland, Clooney o golfistovi Fassym, Plummer opäť ako veľký elegán, Benedict Cumberbatch vyzerajúci dobre so svojimi nesherlokovskými vlasmi, okuliare Meryl Streep a samozrejme Ricky, ktorý všetkým poriadne naložil. Tak sa teším o rok. ()

bouncer

Ricky je borec a nic si z Hollywoodu nedělá - a to je hlavní plus posledních ročníků Glóbů. Bobr Jodie Foster byl přímé nahrávka na smeč, dalších pár nevybíravých vtipů pobavilo, ale celkově mi přišlo, že to byla rutina, žádná velká událost. Glóby jsou komornější než Oscary, mají něco do sebe, ale tentokrát spíše nudily... ()

Lamiczka

Jo, odsejpalo to, hezké šatičky holky měly, ale jenom na srandě Ricka Gervaise zábavný pořad o dvouhodinové délce nepostavíte. A prý už to bylo naposled, co je moderuje, velká škoda. ()

kobejn

Yes, každoroční předkrm před Oscary, same as every year, směs emocí, ať už opravdových nebo předstíraných, hlavně, že se všichni baví, a kdo se nebaví, pobaví se jinde, a jinak. Třeba na Oscarech. Já už bych fakt přál Glenn Close, aby jí konečně už toho Oscara dali, protože dávat to pořád Meryl Streep už je docela embarassing. Potěšila mě cena pro Jessicu Lange a Lauru Dern, přesto zůstává hořká pachuť po tom, co si člověk uvědomí, jak skvělá herečka jako J.Lange už dávno nehraje velké role ve filmech, ale pouze v těch "druhořadých" pro Tv. No jo, je to všechno otázka módy a toho, kdo je zrovna v kursu. Momentálně je to především G.Clooney. Dostane Scorsese druhého Oscara? Docela bych mu to přál. Jemu a nebo Malickovi. ()

GodComplex

Tento rok hoooodne velka slabota, Ricky Gervais tradicne v pohode, jinak ale show vesmes nuda o nicem. Vysledky, jak uz naznacily nominace hodne trapne, jestli to ma byt predzvest Oscaru, tak to potes koste. V podstate jedina potesujici vyhra byla za scenar pro Woodyho, ktery na Globy kasle. 3/10 ()

jezurka42

Přidávám komentář ihned po shlédnutí. Zlatý globus jsem viděla poprvé v životě a jsem nadšená (díky moc Danecku :). Vstala jsem kvůli tomu ve 2 hodiny ráno a těšila se, jak to dopadne. Výtečný. Samozřejmě jsem držela palečky mojí milované Meryl Streep. Musím také ocenit moderátora Rickyho, byl fakt vtipný. Tento ročník byl vynikající a myslím si, že Zlaté glóby se dostaly do správných rukou. Už se moc těším na příští rok. ()

kinderman

Nějak mi ještě nikdo nedokázal vysvětlit, proč bych měl kvůli Zlatým glóbům vstávat ve dvě ráno, když si stačí dát později dvouhodinový sestřih. O výsledky zase tak nejde, i když ocenění Allenova scénáře potěšilo. A nic proti Tintinovi, ale nejlepší animák loňského roku je přece Rango. ()

Beagle

Od loňska se prakticky nic nezměnilo, je to pořád v zásadě totéž (jen se mi letos všichni zdáli tak nějak opilejší). A s tím Rickym už by si to zasluhovalo změnu. Na druhou stranu, vždycky se na Glóby budu těšit a taky se ráda podívám. Ať už budou vtipy o Jodie a Bobrovi vkusné nebo ne...:) ()

TommyLeeJape

Ricky to zvládnul, ikdyž sem čekal že bude trošičku "surovější". Bohužel celý zbytek nestál za nic. Spíše jen předvádění kdo má dražší šaty a lepšího plastického chirurga, což je bohužel u těchto ceremonií normální. ()

bartias

Ricky Gervais perlí méně trufale než v předchozím ročníku, ale vlastně to ani není moc poznat. Mnohem zábavnější je pozorovat, jak se díky němu polovina hostů baví a druhá ho nesnáší. Výstup s "zneuznanou" Madonnou stojí zato. Boduje ještě Seth Rogen, který po boku Kate Beckinsale "bojuje s mohutnou erekcí". Zbytek je o tom, jak se ostatním na pódiu zadaří. Dustinu Hoffmanovi s rychlou improvizací víc, Helen Mirren s pečlivě připraveným hereckým vystoupením míň. ()

E=mc2

Fantastický Ricky Gervais jeho humor parádny :) suchý a pekne anglický :) Musel som si vypnúť ten priblblý dabing. A Fincher sa ukázal ako pekný degeš. Chuderka Meril Streepova si zabudla okuliare, Clooney mu ich podá nech ich dá Streepovej lebo sedí pod pódiom a on sa ani nehne a nechá ju v tom samú. :) ()

dinsdale

Po různých výhrůžkách na Twitteru a podobně jsem od Rickyho čekala víc než navážet se do nejsnadnějšího terče Kim Kardashian. ()

Lenka_J

Ricky Gervais je záruka, že se člověk u udílení cen zasměje. Skvěle mu sekundovali i "vyhlašovači" vítezů. Ovšem výsledky mě osobně až tak nepotěšily, byly předvídatelné a pro mě v jistých ohledech i hrozným zklamáním. ()