Nathalie žije úžasný život. Je mladá, krásná a má skvělé manželství. Ale v okamžiku, kdy její manžel zemře při nehodě, její svět se zhroutí. Několik dalších let se soustředí pouze na práci, své emoce nechává stranou. Pak nenadále, aniž by věděla proč, políbí toho nejnepravděpodobnějšího muže – svého kolegu, Markuse. Tento zvláštní pár se pak pouští na vlastní emocionální pouť; cestu, která vyvolává nejrůznější otázky a nepřátelství v práci. Můžeme opravdu ovlivnit způsob, jakým objevíme novou chuť do života? Nathalie a Markus, kteří objevili novou lásku, utíkají, aby dali svému vztahu šanci. Je to příběh o znovuzrození, ale také o jedinečnosti lásky. (oficiálny text distribútora)

Thomick

...aneb když sympaťáka Francoise vystřídá pošuk Markus a celej film jde do háje ... --- Pobavilo mě, jak se Markusovi v rozhovorech neustále musel chválit smysl pro humor - snad aby tvůrci sami sebe jakože přesvědčili, že dovedou stvořit zábavnou, neřkuli zajímavou postavu. A že teda vskutku nedovedou. ()

k4n9ur

Tohle neni komedie! Spíše romantické drama. Mělo by se to nějak rozlišovat, případně dát alespoň tu “komedii” až na konec. Ach kde jsou ty doby kdy komedie ješte znamenala smát se a když už bylo něco k breku tak to bylo od smíchu. I tragikomedie byly pořád komedie. V komediích hráli komici a komediální herci a jenom jste se na ně podívali, už jste se smáli. Pravý význam komedie je definitivně pohřben..odpočívej v pokoji. ()

pavcas

Kdo jiný by měl hrát ve francouzském filmu nazvaném Něžnost, než něžná Audrey Tautou...Sice se vsadím, že ta holka trpí poruchou příjmu, protože nikdo takhle hubenej nemůže bejt zdravej, ale líbí se mi jak umí hrát i jen gesty a pohledem těch laních očí. Je to taková netypická lovestory, která mně sice neuchvátila, ale rozhodně mi dala důvod k zamyšlení o nevyzpytatelnosti lásky. O tom, že někdy není vzhled tolik důležitý jak si myslíme, že stačí jeden omyl a váš život dostane úplně jiný směr a že stojí za to bojovat o své štěstí a neohlížet se na to, co si myslí druzí. ()

F.man

Prvotinu bratrů Foenkinosových je i přes zdejší zařazení komedie / romantika těžké nějak škatulkovat. Příběh totiž sleduje život Nathalie v třech rozdílných obdobých jejího života, z nichž každé promlouvá k divákovi v podstatě rozdílném žánru. Romantiku po prvních minutách střídá docela solidní drámo, které až v druhé půlce vystřídá něco na způsob komedie. Přesto to nějakou silou vůle drží všechno docela kompaktně pohromadě a tvoří jeden ucelený příběh. Ten na mě fungoval a oslovil mě jakýmsi ... něžným(?) ... charakterem. Ten film prostě má něco do sebe. Samozřejmě, že tom má lví podíl Audrey Tautou, která už asi vždy bude "ta roztomilá herečka z Amélie". Někdy na mě tenhle diblík moc nefunguje, tentokrát to však sedlo tak jak mělo. ()

Martrix

Název Křehkost by byl sice trochu divný, ale vystihoval by lépe ten stav, ve kterém se hlavní hrdinka ocitla. Bylo tam pár velmi hezkých momentů, které přinutí člověka se zamyslet, ale chybělo tomu pořádné režisérské vedení. Ty momenty působily spíš jako vedlejší produkt vcelku nezajímavě vyprávěného příběhu, než jako pilíře, na kterých má film stát. Hercům bych nevytknul nic a scénáři asi taky ne...škoda, mohlo to být mnohem, mnohem lepší. 66% ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knižní předlohy Davida Foenkiose. (Terva)

Dny francouzského filmu

Dny francouzského filmu

10.02.2013

Ve dnech 14. až 20. 2. v kině Lucerna a 21. až 24. 2. v kině Atlas proběhne přehlídka Dny francouzského filmu. V Lucerně ji odstartuje jeden z nejskloňovanějších snímků posledních dnů, film Michaela… (viac)