Kto prežije - Čína

(séria)
  • USA China
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2007

Tato řada je v pořadí patnáctou sérií americké reality show. Jak je z názvu patrné, natáčelo se v Číně a tedy na tuto hru neobvyklém místě. Žádný tropický ostrov uprostřed oceánu, ale okolí přehrady Zhelin ležící v provincii Ťiang-si v Čínské lidové republice. Moderátor Jeff Probst prohlásil, že to byl první americký seriál (konkrétně tato řada), který byl celý výhradně natáčen v Číně. Tato řada je sérií, která byla natáčena na nejsevernějším místě ze všech dosavadních řad a natáčelo se mimo tropické pásmo.
Producentům této show se podařilo zajistit nebývalý přístup na několik čínských památek, včetně Velké čínské zdi a Šaolinského chrámu. Natáčení této řady začalo 25. června roku 2007 a skončilo po třiceti devíti dnech 2. srpna 2007. V americké televizi tato řada běžela od září do prosince téhož roku.
Šestnáct nových trosečníků bylo rozděleno do dvou kmenů. Červený kmen nese název Fei Long, což v překladu znamená Létající drak. Žlutý kmen nese název Zhan Hu, což znamená Bojující tygr. V této řadě se již nevyskytuje Ostrov vyhnanství, ale objeví se jiný zvrat. Naproti tomu skrytá imunita opět bude ve hře. Tato řada přinese nejen nezapomenutelné a oblíbené hráče (tři z nich byli vybráni do jubilejní 20. řady), ale také vzniknou nová přátelství, vytvoří se nové aliance a mnoho trosečníků pocítí na vlastní kůži jaké to je, když vás ostatní podrazí. (oficiálny text distribútora)

NICOX

Já ty řady prostě nedokážu úplně oddělit od sebe. Mě prostě baví ten formát a pak už záleží jen na těch lidech a v každý sérii je pár lidí, který máte rádi a pár který rádi nemáte... ale jinak se tam prostě pořád něco děje, takže mě se ty řady líbí zatím všechny, který sem viděla. V tomhle případě mě asi nejvíc zaujala (neříkám, že sem jí měla ráda) P. G. Podle mě to byla hodně silná hráčka, jen měla trochu smůlu. Další byl James a jeho "wtf moment" na kmenové radě, konflikty mezi Courtney (anorektička) a Jean Robertem, neuvěřitelně prudící Dave, šestadvacetiletý panic Eric, extrémně nesympatický gay "letušák" Todd a Denise s účesem alá Jarda Jágr. Docela mě mrzí, že tak brzy vypadla Ashley, myslim, že by tam s ní a těma jejíma hroznejma silikonama byla ještě sranda :) No každopádně vítěz mě opravdu zklamal a do poslední chvíle sem byla přesvědčená o tom, že to nevyhraje. Bohužel! 75 % ()

Boudyy

Další ze série Survivoru. Tato, stejně jako všechny ostatní, se mi vryla pod kůži, takže jí musím dát pět hvězd. Mí oblíbenci byli James, J. R. a Todd, přesně v pořadí, v jakém jsem hráče uvedl. Je sice škoda, že sympatický James, který by si pro své fyzické dovednosti ve výzvách a užitečnosti při práci v táboře vyhrát rozhodně zasloužil, prohospodařil šanci dostat se hodně daleko, ale co už. Poté jsem již fandil Toddovi, i když také byl občas nesnesitelný a mnohdy s ním nebylo k vydržení, ale ze zbylé čtyřky si vyhrát zasloužil nejvíce. ()

Dienzenhofer

Fakt ne, kde na takový kokoty chodí??? Todd je pěkný had... Amanda ani nemluvím, typická svině pro kterou lidi jsou jenom služby, ale v dnešní době jsou takové svině populární a lidi jako James a Rupert jsou linčováni za to jaký jsou autentičtí a skuteční, falešná píča je asi lepší no.... Courtney byla po celou dobu velmi nesympatická, však na konci ukázala charakter a byla z té trojky nejsympatičtější..... PG je otřesný člověk, který je nesmyslně populární, jenom její hlas ve mě vyvolává tlak. Erik typický patolízal, který bude lézt všem do prdele aby se zachránil, opravdu příšerná vlastnost. Ještě mne překvapuje že někdo neměl rád pana Kuře, doslova ten týpek tam byl jeden díl a sotva něco řekl, tak jak do prdele může si na základě toho vytvoři názor a upřímně si myslím že člověk z takovýmto názorem je trochu jednouší. Jamie se hrabe v cizích věcech, i tak je populární, komukoliv byla sympatická, tak je u mě podprůměrná existence.  TOP 150: Amanda, James, Courtney, Todd, PG ()

Hismael

Viděl jsem všechny díly od Guatemaly až po Čínu a právě Čína mi nejdříve přišla jako řada s největší koncentrací nesympatických lidí. Velká výjimka byla jediná osoba James a postupně jsem si zvykl i na ty ostatní. Pravidla jsou zase trochu jiná, soutěže stále zábavné, ale možná tam mohlo být více těch, co jsou fyzicky nebo sportovně náročné. Nejspíš by ale asi na to měl málo kdo sílu, když tam většinu času skoro umírali hlady. ()

Prochy38

Moc povedená reality show! Rozhodně lepší než všechny naše dohromady. Pro mě hlavně atraktivní prostředí. Ale nejsem nijak pravidelný divák....|||| Tuto sérii jsem jedinou koukal trochu víc. Jak jsem psal u série z Mikronésie - nechápu lidi ani jejich myšlenkové pochody, ale tuto soputěž bych rád někdy zkusil na svou kůži. Ne kvůli těm penězům, ale kvůli tomu zážitku. ()

• Soutěžící Jaime Dugan a Erik Huffman po necelých dvou letech od skončení soutěže uzavřeli manželství. (slatkac)
  • Jean-Robert Bellande je první profesionální hráč pokeru, který se účastnil této show. (Zix.)
  • Soutěžící James Clement je považován za nejsvalnatějšího soutěžícího všech sérií. (AlohaAnty)