Vášeň

• USA Passion (viac)

Mladá žena, která pracuje v byznysu, se vydá na cestu pomsty poté, co jí její šéf a mentor ukradne její nápady. (Rosaviva)

Hild

No co toto mělo znamenat, tak zvláštní film jsem už dlouho neviděla. Celou dobu jsem si říkala, jestli si spíše ze mě někdo nedělá srandu. Myslela jsem si, že by to mohl být hodně zajímavý thriller, ale vůbec mi nesedla Brianova režie, ty neskutečně dlouhé natahované scény, kdy například musíte dvě minuty sledovat, jak hlavní hrdinka míří ke dveřím a další dvě minuty ty dveře otevírá, do toho úplně úděsná hudba a zvraty jako v nějaké telenovele. Noomi Rapace je v tomto filmu pro mě nesnesitelná. Lehce to zachraňuje Rachel McAdams, která si roli mrchy evidentně užívala. Pokud můžete, filmu se vyhněte, akorát byste u závěrečných titulků nadávali, jak jste promarnili drahocenný čas. A pokud vás stále láká hlavně popisek, že se jedná o erotický thriller, tak můžu rovnou prozradit, že do erotického thrilleru má tento film hooodně daleko. ()

Aljak

Z mysteriózneho thrilleru sa vykľulo dosť veľké sklamanie. Ako náhle bol dej filmu konečne na dobrej ceste, v tej chvíli zase všetko upadlo a takto rozporuplne sa to tiahlo od začiatku až do konca. Keď už to vyzeralo, že aspoň koniec bude dávať zmysel, napokon ešte aj to poprelo akúkoľvek logiku. OK, striedanie snov a reality mám celkom rád, pokiaľ to však nespôsobí takýto obrovský zmätok. Vlastne ani napokon neviem akým spôsobom si poslednú tretinu filmu vyložiť. Ale inak námet o neutíchajúcej pomste medzi dvomi kolegyňami bol kvalitný, len škoda, že príbeh sa nakoniec ocitol v takej podivnej atmosfére. Čo je vlastne realita? ()

Morholt

Tak ono to možná mohlo fungovat, pokud by se De Palma nesnažil o nějaký umělecký přesah. Sice by to pak byl jen další z mnoha thrillerů, na které se snadno zapomene, ale pořád by to bylo lepší, než tohle. Jestli něco udeří do očí, tak je to příšerné přehrávání v podání obou hlavních hereček. Ale zatímco Noomi Rapace se alespoň občas chová normálně, tak Rachel McAdams je mizerná v každém záběru a její postava splňuje snad všechny rysy charakteristické pro karikaturu mrchy. Víceméně sama film pohřbila. 30% ()

Kejt.lin

dvě krásky...ale co krásky - vlastně tak neuvěřitelně sexy ženský mezi kteréma jiskřila nepokořitelná touha v kontrastu s nenávistí a závistivostí jdoucí napříč s pocitem, že každá chce něco, co mít nemůže, nebo na co nemá dost sil a nedokáže se přenést přes své soukromé těžkosti? Jo. Bylo to žhavý, mělo to spád a notnou dávku dynamiky, která je tak zvláštní, že se někomu může zdát až blbě nudná a neokořeněná, ale vyplatí se počkat do konce ;) . Bavilo mě to, hodně. ()

Kaka

Výrazovými prostředky klasický střední proud De Palmy. Žádné inovace, žádné nadbytečnosti. Bohužel ale jak tomu tradičně v jeho podání bývá - příliš mnoho scénáristických twistů, mindfuck situací a dějových veletočů. A cpát k tomu všemu Lynchoviny taky není úplně moudré. Pořád se ale nedá nezmínit ta vytříbená estetika a práce s hudbou (!) a kamerou. ()

• Noomi Rapace bola obsadená do roly Isabelle potom, čo Brian De Palma narazil v New Yorku na režiséra, ktorý mal záujem mať Rapace vo svojom filme, poslal mu niektoré Noomine švédske filmy a jej výkony na De Palmu naozaj zapôsobili. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Berlíne (Nemecko). Obdobie natáčania trvalo od 5. marca do 5. mája 2012. (Arsenal83)
  • De Palma chcel film poňať spočiatku snovým štýlom s niekoľkými vrstvami, inšpirovaný filmom Počiatok (2010). Nakoniec však tú myšlienku na radu svojich režisérskych kamarátov zavrhol. (Arsenal83)

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru