Je lochnesská příšera legendou? Je to přízrak nebo skutečný tvor? Profesor Gus Egan se snaží přijít na kloub tektonickým pohybům na dně jezera Loch Ness a zároveň tím prokázat existenci pravěkého monstra. Během expedice uznávaný odborník za nevysvětlitelných okolností umírá. Na jeho místo přichází neortodoxní Case, který žádným báchorkám nevěří. Brzy svůj názor přehodnotí. Case se s posádkou vydává na jezero. Kolem se dějí nevysvětlitelné věci. Jezero si vybírá další oběti, které mizí neznámo kam. Podvodní senzory zachytávají velký, pohyblivý "útvar". Je čas ponořit se pod hladinu... (oficiálny text distribútora)

hladass

Akční? Horor? Thriller? Nechtějte mě rozesmát... V tomhle případě jde o obyčejný béčkový dobrodružný televizní film a to ještě nudný, prakticky se odehrávající v jen v šeru, takže otřesné efekty naštěstí nejdou moc vidět (kromě konce, zhroucení jeskyně), s debilními dialogy... Jako vždy u těchto levných filmů silně zamrzí nezvládnuté podmořské záběry, takže jediné, na co se dalo v tomhle kousky dívat, byla nádherná skotská příroda, ale od toho mám dokumenty a ne "horory"... Za mě naprostá ztráta času.... ()

Avathar odpad!

WTF??? Kurva, čo to malo znamenať??? Akčný Horor??? Hovno! Tento film je niečo tak otrasne nudné a nezaujímavé, že aj napriek pomerne krátkej stopáži som zrakom posúval ručičku na hodinkách. Režisér nám podsúva trápnu histroku na motívy známej legendy a primiešava do nej klasické klišé ( Lovec chce zabiť obludu, pretože ona mu zabila syna atď. ). Problém je, že nás nenecháva v napätí či obluda existuje, ale rovno nám ju ukáže hneď na začiatku, akoby sa nechumelilo. Čím sa dostávam k vizuálnym trikom. A čo si budeme navrávať: stoja za prd. Podľa titulkov si hlavnú úlohu strihol Patrick Bergin. Zaujímavé, že sa objavuje až v polovici filmu. Tento herec zrejme našiel záľubu v trápnych pseudohororoch ( napr. Diablova obeť ). Ostatná herecká banda nestojí ani za starú belu. Niekde som čítal: "Tento film je určený len pre dospelých so silnými nervami!!!" ROFL. ()

blackrain

Taky mě zajímá, co se ukrývá pod hladinou jezera Loch Ness a jestli Nessie skutečně žije. Jezero je obestřeno závojem tajemství, které ze svého zlatavého lesku neztrácí nic ani v dnešní době. Místní obyvatelé tvrdí, že Nessie je opravdu žijící tvor, který se občas objeví na hladině jezera a dá tak o sobě vědět. Údajně se ukrývá v podvodních jeskyních a nejrůznějších průrvách. Jenže, ty těžko někdo kvůli velké hloubce prozkoumá. Podle tohoto kousku prehistorická příšera upravdu existuje a je velmi agrsivní. Napadá rybáře a koupající se lidi. ()

SOLOM.

Jezero Loch Ness je dodnes obestřeno tajemstvím, které ani do dnešní doby neztrácí nic ze svého lesku. Mnozí lidé dodnes věří, že v hlubinách jezera žije prehistorická příšera, která čas od času vypluje na povrch a brouzdá jeho hladinu. Když jsem si tohle dvd kupoval, myslel jsem že se jedná o nějaký dokument. Viděl jsem už spoustu nejrůznějších snímků, dokumentů či shotů o Lochnesské příšeře a tak mě ani moc nepřekvapovalo, že by se jeden z nich objevil i v trafice. Když jsem však zjistil, že jde o horor docela jsem se těšil a nedbal nízkého hodnocení na netu. Jenže jsem udělal velkou chybu a musím souhlasit s tím, že tohle nemohl myslet nikdo vážně. Jediné co bych asi pochválil na celém filmu je hudební doprovod, který tvořili tradiční skotské melodie. Jen ty stojí opravdu za řeč. Potom už jen docela dobrý výběr atraktivních hereček, které ovšem moc hereckého talentu nepobrali. Nebo lépe řečeno ho tady neukázali. Co se týká jejich mužských kolegů, tak ti byli na podobné úrovni. Zřejmě je znechutil už samotný honorář a nekvalitní scénář. Ani se jim moc nedivím. Na celém filmu se mi líbil až konec, kdy ukázali hnízdo nestvůry. Tady konečně nebylo všechno ponořené do tmy. Jinak si ale myslím, že tenhle film je docela ztrátou času. ()

Terva

Legendy a povídky o monstrech. Znáte ten historický základ. Upřímně řečeno, myslel jsem, že to bude lepší. Příběh je to zajímavý, ale trikově je to slabota. Hudba skoro žádná a podstatné věci se dějí v šeru. Ve filmu můžete tak obdivovat jen nádhernou Skotskou krajinu. Z některých dialogů bolela hlava a tak jsem tomu dal za dvě. ()