Dorian Gray (David Kraus/Miloslav König) ohromí malíře Basila Hallwarda (Kamil Střihavka/Viktor Dyk) svým čistým půvabem. Umělec namaluje jeho portrét. Chce tak navždy na plátně zachytit okamžik Dorianova nevinného mládí. Basilův přítel, sir Henry Wotton (Tomáš Petřík), před Dorianem ve stejné chvíli otevře nekonečné možnosti života… A Dorian rád okusí ze všeho. Prožije dojemný milostný románek s mladinkou a krásnou herečkou Sybilou (Kristýna Leichtová), ale vstoupí i do propasti drog a rozkoše z krutosti. Za čas je zřejmé, že stáří, které se na ostatních podepisuje vráskami, Doriana nepochopitelně míjí. On z té neobvyklé výsady přirozeně těží a své tajemství střeží stejně žárlivě, jako svůj neobyčejný portrét. A pak se začnou dít věci jako z hororu… Skandální román Obraz Doriana Graye publikoval Oscar Wilde v roce 1891. Spisovatel, který „pohoršoval, aby okouzlil“, tehdy určoval svým výstředním oblečením módní trendy v salónech londýnské smetánky. Obvinění z nezákonných homosexuálních styků mu vyneslo dva roky tvrdého žaláře, kterým Wilde zaplatil nejen za svou sexuální orientaci, ale i za to, že svým životem a dílem provokoval morální pokrytce všeho druhu. Wilde byl zábavným vypravěčem. Miloval skandály, večírky, bizarní příběhy. To všechno je součástí Obrazu Doriana Graye, kultovního románu mnoha generací. K pokusu převést knihu do muzikálové podoby se spojili muzikanti – skladatel a kytarista Michal Pavlíček (hudba) a Jan Sahara Hedl (texty písní) s divadelníky. Režisérem inscenace je Jiří Pokorný (Divadlo Na zábradlí, Dejvické divadlo, Národní divadlo), který se s Marií Reslovou (dramaturgie) podílel na přípravě scénáře. (oficiálny text distribútora)

Košoun

Skvělý muzikál, který byl bohužel pro většinu diváků příliš alternativní. Spojení rockové hudby Michala Pavlíčka a minimalistické režie Jiřího Pokorného vzniklo něco hodně unikátního. Záznam nikdy nemůže nahradit zážitek z živého divadla, ale je dobře, že se podařilo natočit Doriana takto kvalitně, jako vzpomínka slouží DVD více než dobře. Navíc je dosti unikátní na záznamech vidět rovnou dvě představení a s tím i alternace. Rozhodně doporučuji tu s Miloslavem Königem, ačkoliv David Kraus má něco do sebe, muzikálovým hercem NIKDY nebude. Pokud máte rádi netradiční divadlo, sáhněte po Dorianovi, ale nečekejte dalšího velkovýpravného Draculu nebo Kleopatru s líbivými áriemi! ()

Rockerman

Jediný muzikál, který jsem viděl naživo se mi moc líbil. Aby také ne, vždyť hudbu složil mág rockové kytary Michal Pavlíček a když přidáme téměř hororový děj, tak mé hodnocení nemůže být jiné! ()