Mutafukaz

• Francúzsko Mutafukaz (viac)

Angelino je jedním z tisíců k smrti unavených lidí žijících v Dark Meat City, nemilosrdné megalopoli ve slunné Kalifornii. Ve dne brázdí městem a rozváží pizzu, v noci dřepí v ošuntělém hotelovém pokoji se svým kámošem Vinzem a armádou švábů, kteří se stali součástí rodiny. Po nehodě na skútru, způsobené nebeskou vidinou Luny, dívky s vlasy černými jako uhel, začnou oba mladíky sužovat ukrutné bolesti hlavy znásobené podivnými halucinacemi. Jsou to ale doopravdy halucinace? Možná ne… Pronásledován chlápky v oblecích, Angelino nemá pochyb o tom, že se stal jejich terčem. Ale proč právě on? Po hrozivé honičce je nakonec zajat a odhalí pravdu o svém původu. Ukáže se, že je ve skutečnosti napůl člověk a napůl tzv. Macho, příslušník nadmíru násilné rasy snažící se podmanit si svět. Nechá se zlákat do jejich řad, nebo si zvolí jinou cestu? (Cinemax)

honajz2

Celkem stylová záležitost, nakolik jsem se toho obával. Asi bych měl předem říct, že komiks vůbec neznám, ani jsem o něm v životě neslyšel a k tomuhle filmu jsem se dostal úplnou náhodou, ale ačkoli jsem se obával nějaké superhrdinské kraviny, ve finále jsem naštěstí dostal něco úplně jiného - ačkoli i na ty nadpřirozené schopnosti pochopitelně dojde. Sice mi dost vadila ta přehnaná snaha působit co nejvíc cool, až to na mě působilo místy celkem trapně (a ty mezititulky byly na tom snad to nejhorší) a pak i ten scénář mohl být promyšlenější, protože to ne vždy funguje tak dobře jak by mohlo, ale jinak jsem překvapivě spokojený. Ústřední duo bylo sympatické, občas to bylo i vtipné, akčních scén bylo tak akorát, zajímavý příběh s ještě zajímavějším vývinem (a něčím hodně málo k zamyšlením, ale i to se počítá) to taky mělo a víc od toho snad ani nechci. A i ta hudba ušla, ačkoli to nebyla zrovna moje krevní skupina, ale nutno uznat, že se tu do většiny scén opravdu hodila. Vlastně jsem si to fakt užil, i když tenhle typ filmů zrovna nevyhledávám. Ale dost mě překvapuje, že tahle animovaná překvapení z žánrů, které mě moc neberou, byla zatím skoro vždycky z Francie - před dvěma lety mě takhle zaujal Dofus - Livre 1: Julith, ačkoli je to hard fantasy podle hry, kterou neznám a v životě jsem o ní ani neslyšel... 4* ()

4EverCinema

Prvotřídní záležitost a to nejen když uhodí Dubstep :D ale když už tak pořádně. Animace na jedničku. Poprvé mám radši film než komiks. Herci dodali postavám říz. Určitě shlédnu ještě párkrát. Nenudil jsem se ani minutu. Kdokoliv má jakékoliv výhrady, ten to nemůže mít v hlavě v pořádku. Trocha toho ani-gore nemůže nikomu ublížit. Jen ať si krev stříká vzduchem za doprovodu stovek bolestivých FAAACK!!! ()

FFilipCZ

Animace strop, u Willyho hlodů jsem padal smíchy. Super soundtrack (synth s dubstepem), nemůžu se ubránit ani throwbackům z GTA (barvy gangů a obecně zasazení do hoodu). Za mě hodně příjemné překvapení a god damn, aktuálně top animák tohohle roku (a první 5* animák za dobrý tři roky). ()

• Záporáci oblečení v černých oblecích jezdí černými auty s poznávací značkou „02 MIB 02“ a z pneumatik lze vyčíst značku BadYear (špatný rok) namísto klasických GoodYear (dobrý rok). Zkratka MIB znamená s největší pravděpodobností Men In Black / Muži v černém. (Rominator)
  • Pokud se nelichotivé anglické slovo „motherfuckers“ řekne opravdu velmi rychle, vznikne název filmu MFKZ. (Rominator)
  • Mutafukaz vycházejí ze stejnojmenného francouzského komiksu, jehož autor snímek režíroval spolu se Shojiro Nishimim, který zkušenosti sbíral na filmech Akira (1988) či Batman: Gothamský rytíř (2008). Nadupaný vizuál si propůjčuje prvky z japonského anime, inspiruje se graffiti a wrestlingem a odvážně zapojuje i vtipné mezititulky či pacmanovské prvky. (Zdroj: Anifilm)