Stylová hvězdně obsazená kriminálka, pojatá jako korejská variace na hollywoodský koncept známý z Dannyho parťáků se stala nejen hitem letošního roku, ale má namířeno i na první příčku žebříčku divácky nejúspěšnějších korejských filmů všech dob. Skupina profesionálních zlodějů a podvodníků z Koreje má spadeno na diamant v hodnotě dvaceti milionů dolarů, který je uschován v přísně střeženém trezoru vyhlášeného casina na Macau. Ovšem i pokud se akce zdaří, není vůbec jisté, v čích rukách nakonec lup skončí. (Filmasia)

terunka003

Akční, loupežné, dramatické, asijské, lstivé. Teda slušná korejsko-čínská loupeživá akčňárna. Bavila jsem se. Sice jsem si po třech dnech nemohla vzpomenout na co že jsem to vlastně v neděli čučela?, i tak to stálo za to. Jediný kiks mi teda vadil a to byla scéna seskoku z balkonu se skleničkou vína v ruce. Jinak dobrý. Individuální příběhy, nějaké vztahy, taky tajemství táhnoucí se z minulosti, do toho si každý chce urvat ten největší šutr diamantu. Druhá půlka byla natahovaná. ..a co jako s takovým náhrdelníkem, to jako někdo kupuje? ()

sniper18

Je to vydarený akčný thriller. Má celkom dobrý príbeh o skupine zlodejov patriacich medzi špičku vo svojich oboroch, ktorých spojí ich známy fungujúci v rovnakej oblasti, aby spolu odišli do Macaa, kde sa spoja s ďalším tímom zlodejov z Hong Kongu a spolu uskutočnili náročnú akciu, krádež veľmi cenného diamantu. Ale nie všetko ide podľa plánu a navyše povaha zlodejov sa nezaprie a tak si niektorí robia aj vlastné plány. So spracovaním som veľmi spokojný, je síce pravda, že to nepôsobí až tak prepracovane, ako som očakával, no na zábavnosti filmu to aj tak nič nemení, po úvodnej akcii príde na rad klasické zoznamovanie s postavami a vzťahmi medzi nimi, síce kvôli ich početnosti nedostali až tak moc priestoru, ako by dostali bežne, ale aj tak sa vzťah k nim vytvoriť dá a hlavne medzi nimi skvelo funguje chémia. A potom už príde na rad samotná akcia a všetky tie podrazy a komplikácie a na to sa pozerá veľmi dobre, je tu plno zaujímavých situácií a nápadov a našťastie nesklame ani záver. Na moje prekvapenie má film aj napriek tejto výrazne nadpriemernej dĺžke až príliš rýchle tempo, už prvá hodina mi ubehla prakticky okamžite a to sa pritom film len rozbieha. A v druhej polovici už získa také tempo, že som si aj prial aspoň čiastočné spomalenie, pretože toho zaujímavého sa tu udeje tak moc, že som si to chcel viac vychutnať a tak môžem s určitosťou povedať, že aspoň hodinu navyše by som s radosťou uvítal. Akcie je tu dosť a v rámci svojej kategórie je prvotriedna. Obsahuje prakticky všetko, čo tento typ len môže, naháňačky, či už pešie alebo v dopravných prostriedkoch, nepozorované úniky, lezenie, skákanie, rôzne pády, ale aj nejaká tá streľba a súboje, všetko je to perfektne natočené, pôsobí to nadmieru dynamicky a v rámci možností aj realisticky, ako je to v súčasných tvorbách zvykom, lenže na rozdiel od väčšiny z nich tu nie je nespočet strihov, ale všetko je to skvelo prehľadné, takže vizuál je skutočne na najvyššej možnej úrovni. A pritom aj obsahovo je akcia zaujímavá, je tu plno výborných situácií a nápadov, pozerá sa na to skvelo. A najviac chválim rozhodne celú záverečnú akciu, naháňačka v obytnom dome a hlavne po jeho stenách počas zavesenia je vynikajúca. Len ma mrzí, že súboje a prestrelky sa nájdu len v tejto akcii, predtým je prvoradý iný typ, ale to je len detail. Herecké obsadenie je skutočne úžasné, toto je jednoznačne jeden z najlepšie obsadených filmov, aké som vôbec videl, síce kvôli ich množstvu to pre nikoho nie je najlepšia úloha, ale to som aj čakal. Najviac som sa tešil na Jeon Ji-Hyeon, ale nakoniec sa musí uspokojiť s druhým miestom, lebo v tomto filme si ma najviac získala jasne Kim Hye-Soo, jej postava, ale aj prístup k práci mi vyhovoval najviac, k tomu Simon Yam, Angelica Lee, Oh Dal-Su a plno ďalších, to ani netreba všetkých menovať, lebo hlavné, vedľajšie, ale aj záporné postavy sú obsadené skvelo. Sklamal ma jedine Lee Jung-Jae, v iných filmoch je charizmatický a tu si ma moc nezískal, no to už je to najmenej. Réžia a technická stránka sú perfektné, vizuál, dynamika filmu, všetko je to prvotriedne. Filmy so zlodejskou tématikou moc nemusím, ale na tento film som sa hlavne kvôli obsadeniu tešil a rozhodne nie som sklamaný. Síce plné hodnotenie nedávam, na to by hlavne tie postavy potrebovali dostať viac priestoru, ale inak som veľmi spokojný, akcia, herci, vizuál, ale aj scenár, toto si určite ešte s radosťou pozriem. 80% () (menej) (viac)

Fr

,,NAŠÍM CÍLEM JE DIAMANT SLZA SLUNCE …. SOUČASNÁ ODHADOVANÁ HODNOTA 30 MILIONŮ DOLARŮ, UKRADENA BĚHEM VÝSTAVY V TOKIU. PŘEDPOKLÁDÁ SE, ŽE JE V HONGKONGU.“...... /// Vodlehčená korejská zlodějina, ve který není hlavním úkolem ,,trefit jackpot“. Nebo vlastně je, ale tak nějak jinak… Kurva, to je lidí (chvilku se zdá, že tady hraje půlka Asie…). Formování partičky specialistů na zázraky, ale Danny a jeho tlupa už jsou vohraný, takže tady to vylepšujou řešením vnitřního ,,etickýho“ problému. Víc bych neprozrazoval, páč tak aspoň rychlejc uteče čas, než se film překlopí do lehce nadprůměrný poslední třetiny. I když zase (jako vždycky) záleží, nakolik jste ochotní uvěřit. Film plnej zlodějů (ne parťáků), který dělaj to, co uměj nejlíp. Klasicky bezproblémová filmařina s dobrejma CGI a příběh, ve kterým není o překvapení nouze. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se ukrást Wei Hongovi kámen (nůžky a papír už mám). 2.) Su spíš na ty vodlechčený blbiny, než na artovej biják. 3.) Thx za titule ,,mindhunter29“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ * ()

becki_tu

Někdy si tak říkám, jaká je to škoda, že se do našich končin a zdejších multiplexů nedostávají ani ty divácky nejúspěšnější filmy současné asijské mainstreamové kinematografie. Tahle korejská variace na Dannyho parťáky je totiž zábavná od začátku do konce, přičemž nešetří dějovými zvraty ani parádními akčními scénami. A stejně jako u Dannyho parťáků i korejci vybrali na castingu to nejlepší, co současná korejská kinematografie nabízí. Pokud se tedy nechcete seznamovat s asijskou kinematografií prostřednictvím artových filmů s nejistým výsledkem, tohle může jedna z pohodlnějších a zábavnějších cest. ()

Padme_Anakin

Když zlodějské bandy a podvodníci spojí síly ve snaze ukrást diamant za x milionů dolarů, je nad slunce jasné, že se v pozadí začnou odehrávat úplně jiné věci, chytračení, očurávání, no a to já se dobře bavím, okrádá-li zloděj zloděje.. Vztahy mezi jednotlivými postavami jsou poměrně složité, není všechno tak, jak to na první pohled vypadá a v závěru do sebe bezvadně zapadnou všechny dílky skládačky.. Herecký ansámbl komplet sympatický, ženy krásné, honičky úžasné, sedlo mi to jako dětská prdelka na nočník.. ()

8. Filmasia: Korejské hody s Kim Ki-dukem

8. Filmasia: Korejské hody s Kim Ki-dukem

28.11.2012

Po loňském ročníku Filmasie, který přinesl rekapitulaci tvorby a osobní účast Bonga Joon-hoa (Vzpomínky na vraždu, Matka, Mutant), se letos Filmasia (30.11. - 2.12. 2012) zaměří na dalšího ze… (viac)