Televizní komedie o tom, že přípravy tohoto svátečního večera mohou mít někdy i více než dramatický průběh... Na Štědrý den dopoledne se tatínek (J. Lábus) měl s malým synkem vypravit na chatu a cestou se zastavit pro maminku (D. Veškrnová), která ještě musela do práce. Jenže ztřeštěný tatínek při všech těch balíčcích, zavazadlech a kufrech zapomněl milého Honzíčka doma. Když to se ženou zjistili, vrátili se domů. Jenže mezi tím objevila chlapečka sousedka (J. Bohdalová), která měla klíče od bytu. Donutila svého muže (P. Nárožný), aby na sousedovic chalupu dítě odvezli. A kolotoč zmarněných cest nekončí… A tak nakonec si divák může povzdechnout – to by se dnes, v době mobilů, stát nemohlo! (Česká televize)

Schlierkamp

Československá televizní komedie odehrávající se na Štědrý den. Manželé Zmatlíkovi D. Veškrnová-Havlová a J. Lábus se rozhodnou, že tento sváteční den stráví na chalupě, bohužel jejich plán jim komplikuje jejich malý syn Honzík, který jim připravuje nepříjemná překvapení. Dětské neplechy jsou však nic proti myšlenkovému kolapsu jejich sousedky J. Bohdalové, jež našla opuštěné dítě, které rodiče zapomněli doma, a rozhodne se svým manželem P. Nárožným ho zavézt za nimi na chatu. Následuje bláznivé hledání opuštěného chlapce a vzájemné míjení na cestě mezi Prahou a chatou, kterému učiní přítrž až příslušníci veřejné bezpečnost v podání J. Faltýnek, O. Velen a L. Trojan. Nejvíce mě zaujala bezradnost otce J. Lábuse ve školce a při balení na cestu, jež byla natočena poměrně realisticky a zábavně. V komediálním odpočinkovém snímku H. Bočana se objeví také S. Zázvorková a J. Skopeček, coby rodiče D. Havlové, kteří mladou rodinu v závěru zachrání před dalším fatálním problémem. Bočanovu veselohru hodnotím průměrně, přičemž nejpříjemněji mě překvapil pan Lábus v roli otce. ()

javlapippi

Televízna komédia, ktorou sa autori pravdepodobne rozhodli propagovať čaro bezdetnosti prostredníctvom výčinov malého Tirnera, a taktiež výhody single života skrzevá praktické rodičovské a partnerské neschopnosti veľkého Lábusa. Hysterická mater workoholička Veškrnová tiež na chuti do rodinného života nepridá, za susedské vzťahy kopú Bohdalová s Nárožným a všetko sa to zvrhne na škodovkovo-žigulákové naháňačky po zasnežených cestách, ktorým urobia rázny koniec rozhodní esenbáci Faltýnek, Trojan a Velen. Ako stabilné prístavy tradičných hodnôt predošlých generácií sa nakoniec zjavia starí rodičia Zázvorková so Skopečkom. Obsadenie aj základná idea by sa celkom dali, len tej realizácii ako keby čosi chýbalo. Ale ako vianočná jednohubka sa to dá zniesť. P.S: V úvode sa spomína delegácia z Iránu, vzhľadom na rok výroby by ma zaujímalo, či ich ešte poslal Pahlaví alebo už Chomejní. ()

Tommassi3

"A hele, uděláme dobrej skutek, když jsou ty Vánoce.." - "Prrrůšvih !!" - "Cyniku !!" ;) Když se titulky jeví oproti samotnému filmu jako vrchol invence, asi bude někde něco špatně.. S alespoň lepšími dialogy a timingem by se jistě zvlášť při tom obsazení s touhle látkou daly dělat zázraky, jenže to by šíleně nevyzpytatelný Bočan nesměl brát televizi jako něco méněcenného.. ()

Nocturno culto

Lehká oddychová jednohubka s parádním obsazením..Na Nárožného mám slabost, ostatně ten nezklame nikdy, uječenou Bohdalku už tolik nemusím ale budiž..Lábus byl taky perfektní, hlavně jak řídí tu jejich užovku, Veškrnka se mu snažila vyrovnant ale dle mě byla nejslabším článkem..za hvězdu byl rozhodně papoušek Bonifác ;-) ()

ostravak30

Pravda, v době mobilů by se to stát nemohlo a proto se takové ztřeštěnosti ani točit dnes již nemohou. Leda by měli všichni mobily vybité. Komedie je ale plná nelogických jednání, hlavně od sousedky, která přitom vůbec neposlouchá svého muže. Otec by si vše taky mohl zorganizovat lépe, kdyby nebyl takový chaotik. Krátká, úsměvná blbůstka. ()

• Scéna se silniční hlídkou se natáčela u bývalého motorestu Halda v Dubenci. V pozadí jsou vidět haldy Příbramských uranových dolů. (rakovnik)