Dvojice hlídačů v nákladním vagónu je překvapena podivnými zvuky vycházejícími z velké bedny. Aniž by ji otevřeli, zaútočí na ně náhle obrovská kobra. V nejbližší stanici, kde incident vyšetřuje šerif Tatum (John McCurry) se stále více množí napadení lidí hady. Je povolána dvojice serpentologů, ale ani ti nedokáží s určitostí říci, co je příčinou. S odvážnou teorií přichází až kněz Tom Farrow (Fritz Weaver). Ten tvrdí, že za vším je právě ona obrovská kobra, jejímž prostřednictvím se pokouší ovládnout zemi Satan. (Robbi)

choze

Velmi matně si vzpomínám, že jsem to kdysi v devadesátkách viděl v televizi, a že jedno zhlídnutí bohatě stačilo. ()

LION-MR.T

Jako maličký sjem se bál,třeba si pamatuju slušnou scénu an hřbitově,ale špatný konec v jeskini,takový klidný a tichý,ale hudba byla dobrá. ()

darkrobyk

Ač to na první pohled vypadá jako animal horror, jedná se ve skutečnosti o horor satanský. Ďábel se zde vtělil do kobry královské, která si na pomoc povolá celou hadí armádu - vesměs jde o chřestýše, prudce jedovaté hady. Nehraje se ale na šokující scény, nýbrž na napětí. Scéna s hadem v ložnici je jedna z nejnapínavějších, působivá je i honička s kobrou na hřbitově. A nakonec dostatečné napětí má i scéna, kdy mladou doktorku v autě pronásleduje úchylný motorkář, co ji chce znásilnit. Z kdysi jsem si pamatoval jen závěrečnou jeskynní scénu, po letech jsem ale možná i spokojenější. Nechybí ani znetvořené mrtvoly. 3,5* p.s. pokud nějaké zvíře ve filmu zemřelo, pak to určitě byla myš chycená do pastičky... ()

• Christina Applegate v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)