Fifer

Je to vůbec možné? Režisér Survive Style 5+ už 7 let nenatočil film a když konečně s něčím přijde, je to 20.minutový filmeček? Přitom kolik existuje na světě režisérů, kteří dokázali natočit takový debut? Nedá se nic dělat, lepší 20 minut než nic. Tento film je složen ze 4 povídek 4 režisérů. První povídka je velmi slabá a vypráví příběh ujetých a ošklivých roztleskávaček. Technicky je opravdu velmi amatérský, rozpočet byl patrně nulový, kamera a mizanscéna dosti hrozná. Navíc je humor skoro na úrovni Kameňáků (1/4). „Boy? Meets Girl“ je příběh tisíckrát odvyprávěný, který byl patrně ohraný už v dobách Shakespeara. Není to špatně natočené, ale nebavilo mě sledovat tisíckrát viděné jen proto, že se to odehrává v Japonsku(2/5). Třetí příběh „Claim“ je vtipný a dobře odvyprávěný, pojednává o vztahu reprezentanta firmy a zákaznice(3/5). A perlička na závěr: Gen S. - The House Full of Abandoned Businessmen. Gen nezklamal. Je to vtipné, je to brilantně odvyprávěné. Jediným problémem je, že si Gen patrně díky rozpočtu nemohl vyhrát se scénografií tak jako ve svém debutu. Přesto jednoznačně nejlepší povídka (4/5). Gene, prosím, natoč něco dřív než za dalších 7 let!! ()