Pes, ktorý zachránil vianočné prázdniny

(TV film)
  • USA The Dog Who Saved Christmas Vacation

Opäť sú tu Vianoce! Ibaže tento rok sú v čomsi iné, pretože tento rok sa ich George (Gary Valentine) a Belinda (Elisa Donovan) Bannisterovci rozhodli spolu so svojimi deťmi a psom Zeusom stráviť v rozprávkovo zasneženom lyžiarskom stredisku v Skalnatých horách. No sviatky pokoja a mieru, na ktoré sa tešili, sa razom zmenia na nočnú moru, keď za nimi prídu Belindin otravný brat Randy McGovern (Casper Van Dien) so svojím synom a rozmaznanou psou slečnou menom Bella. Nanešťastie totiž George a Randy spolu nikdy nejako obzvlášť nevychádzali – a rozhodne to nevyzerá, žeby sa to práve teraz malo zmeniť... Ani Zeusovi sa veľmi nedarí, pretože hoci on je Bellou evidentne očarený, ona ním zjavne nie – skôr jej imponuje záchranársky lavínový pes Trooper, s ktorým sa Zeus nemôže ani rovnať. A tak sú pán i jeho pes tohtoročnými vianočnými prázdninami skôr frustrovaní ako nadšení... Aby bola táto vianočná nočná mora dokonalá, chýbajú už azda len ich minuloroční nepozvaní návštevníci, trošku pribrzdení zlodeji Ted (Dean Cain) a Stewey (Joey Diaz). Nuž a keďže osud má zjavne úžasný zmysel pre humor, oboch pred časom prepustili z väzenia na slobodu – a novú lúpež ako na potvoru plánujú práve v zasneženom lyžiarskom raji, v ktorom dovolenkujú Bannisterovci! (oficiálny text distribútora)

freddy

Bývalý policejní pes Zeus, nyní psí miláček celé rodiny Bannisterových, se v tomto pokračování, které se opět odehrává o Vánocích, avšak tentokrát na horách, zamiluje do pudlice Belly, o jejíž srdce musí horlivě zabojovat a zároveň se musí znovu vypořádat se starými známými zloději z prvního dílu. Tento film pokračuje ve stejných kolejích, ve kterých jel i první díl, není zde žádný kvalitativní sestup, pořád je to příjemná vánoční komedie pro celou rodinu, která dokáže zaujmout, pobavit i potěšit, takže jestliže se vám líbil první díl, bude se vám určitě líbit i toto neméně zajímavé pokračování. Jediná změna, která nastala oproti původnímu filmu je, že se změnil herec, který hraje syna Bannisterových, ale zde bych řekl, že po vizuální stránce je to změna k lepšímu, takže mi to zase až tolik nevadilo. Filmu také docela pomohla přítomnost dalších zvířátek, jejichž myšlenky má divák možnost slyšet, kromě Zeuse a Belly jsou tu ještě další pejsci, ale třeba také vlci nebo koně, takže počet zvířátek se velice rozšířil, a díky tomu se pro mě film stal zase o něco atraktivnějším. Navíc se jedná o film s příjemnou rodinnou vánoční atmosférou, a takové filmy já mám velice rád, takže film hodnotím stejně jako předchozí díl, neboli uděluji tři hvězdičky. ()

web-dat odpad!

To byl ale humus. Casper je fakt marný. Já to prostě nepochopím, proč vůbec někdo utrácí peníze aby natočil "odpad". Pro boha to je fakt ten co točí takovýhle film, vážně slepý, hluchý a imbecilní? Takový Uwe je Exot, to víme všichni, ale proč se sakra jiní lidé snaží ho předhonit aby točili podobné hnusárny? Měl ten film vůbec nějaký výdělek? Achjooo .. zase ztracený čas. ()

Kajo333

Nemal som čo robiť, nudil som sa a tak som si to pozrel. Skoro to isté ako prvá časť. Myslel som si ž to bude sprostosť, ale celkom dobré na nič nerobenie. Aj som sa na tom celkom zasmial takže 3 * ()