Bláznivá scénická koláž.
Kolektivní divadelní představení začíná zabitím kapra a jeho porcováním. Poté se dozvíme, jak probíhají Vánoce u Lábusů. Představí se děti Ypsilonky ve vánoční písni. Následuje obalování kapra – Lábus si přinesl svého z domova a při konzumaci mu zapadne kostička, kterou následně tým chirurgů odoperuje i se svazkem klíčů, pacient zemřel... Marek Eben zazpívá svou koledu ze současnosti. Kaiser vypráví o svých Vánocích v dětství. To a mnoho dalšího nabídnou Vánoce v Ypsilonce. (oficiálny text distribútora)

otík

Byla to slušná kravinka, která velmi rychle zestárla, stejně jako její představitelé. Zaujme především výstup hosta Josefa Kemra, který zahraje na svůj oblíbený hudební nástroj a jinak neřekne ani slovo. Prostě nic. Docela vtipné jsou úvodní scénky s kaprem, pak už je to spíše trapas. Jakési ucelené hudební pásmo lze obdivovat, ale nic extra zábavného to není. Ano, je to určeno čistě pro diváky Ypsilonky, zbytek diváků spíše jen bude kroutit hlavou. ()

Bachy

No, moc se nezadařilo. Herce z Ypsilonky jsem měl rád, ale tady jsem celou dobu jen vyčkával, kdy už se představení rojzede...až dojelo. ()

gudaulin

Je mi líto, ale pokusy o komiku se ze strany členů Ypsilonky většinou míjely účinkem a vyvolávaly ve mně, řekněme, rozpaky. Divadlo zjevně sázelo na své věrné diváky, kterým evidentně na vánoční besídce stačí být se svými oblíbenými herci. Ty dvě hvězdičky jsou projevem uznání divadelníkům, kteří hrají na hudební nástroje a umí slušně zpívat. Koledy v jejich podání byly celkem fajn, i když ty jsou v časem vánočním v televizi k vidění masově a od Ypsilonky bych prostě čekal víc. Celkový dojem: 35 %. ()

Cibulka_C

Ehm... já úplně zbožňuju Studio Ypsilon. :D Miluju starší představení, Večery pod lampou, herce, kteří Ypsilonkou prošli... jakoby co si budeme, klidně bych se tam přestěhovala. 🤭✨️ Tenhle pořad bych spíš nazvala -kamarádský klub se rozhodl zabít kapra, hodit ho mezi lidi, zazpívat si koledy, říct si trapné historky z mládí a pozvat si k tomu svoje děti- :D Jen bych ráda upozornila na občasné trapné situace a pokusy o komiku, které nebyly potřeba. Atmosféra pracovala sama. 🚀  Nebudeme si nic nalhávat, tohle je ideální věc na Vánoce a asi jediná, která mi tu náladu navodí. Jan Schmid dokonce někde říkal, že jsou tyhle večery od jejich vzniku až do současnosti pořád stejné, což je absolutně děsivé nebudu lhát. 🌝 ()

easaque

vánoční besídka divadla Ypsilon mě moc nezaujala, i když účinkuje výkvět známých komediantů, z nichž nejzábavněji působí Kaiser, Lábus a Schmid. Spíš to připomíná improvizaci, ale hodně nevyváženou a bez šťávy. První půlka je vyplněna směskou scének a v druhé části je předvedena "původní slovenská mše vánoční" a hlavně se muzicíruje. [ PŘÍBĚH: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()