11-ročný Howie (Chandler Canterbury) a 12-ročná Grace (Annalise Basso) sa stanú outsidermi, keď ich rovesníci vylúčia zo svojho kolektívu v letnom tábore. Obe deti sa čoskoro stanú obeťami zlomyseľného vtipu, keď ich zanechajú nahých na ostrove uprostred jazera. Než aby sa osamotené a bezmocné deti vrátili späť do tábora a čelili tak ďalšiemu šikanovaniu a poníženiu, rozhodnú sa spoločne utiecť. Pri svojom dobrodružnom putovaní prestanú vnímať realitu tak pesimisticky a beznádejne, premýšľajú o svojej budúcnosti a vzniká medzi nimi vzájomné puto, ktoré im pomáha prekonať nepriazeň osudu a spoznať samých seba. (TV JOJ)

Amper01

Zajímavý příběh o dvou dětech "na okraji společnosti" neboli o dětech, které sociálně nezapadly mezi ostatní. Ostatní tak vyberou pro krutý žert zrovna tyto dva. Oni se ale v tuto bolestivou a trapnou (jsou nazí) chvíli semknou a vydají se na útěk. Sice při něm poškozují ostatní, ale dělají co můžou, aby přežili. Lze je za to odsoudit? Ne... ()

Kamca_

Hodně působivý snímek. Téma mi bylo docela blízké. Připomělo mi to důvod, proč jsem nikdy nechtěla jet na tábor. Vždycky jsem měla obavy, že nezapadnu. A tenhle film toto téma přesně vystihl. Začátek byl trochu drsný, ale pak jsem se i chvílema smála. A na konci mě to samozřejmě dojalo, že i slza ukápla. Výběr dětských herců se mi moc líbil a filmová hudba k tomu všemu krásně sedla. 80%. ()

Avari.73

Dvě děti týrané na školním táboře, zaneprázdnění rodiče, vývoj hlavních dětských hrdinů z nul na samostatné a silné jedince, tohle přesně je Standing Up. Obsahuje vše, co od rodinného dramatu čekáte. Ani na chvíli vás ničím nepřekvapí, ale to neznamená, že nedokáže zaujmout. Velkým plusem je ústřední sympatická dvojice Chandler Canterbury a Annalise Basso. Oba slušně táhnou film, i když si dokážu představit, že přes ty slzy dokáží být někomu otravní. Nic to nemění na faktu, že si se svými rolemi poradili dobře a dospělí spíše sekundují, včetně Radh Mitchell a nečekaně Vala Kilmera. Kdo by řekl, že tenhle obtloustlý chlapík se zkaženým chrupem hrál dříve Batmana. http://soundtracky-recenze.blogspot.cz/2013/09/standing-up-2013-brian-tyler.html ()

jirkahorn

Nikdy by mě nenapadlo, že ve filmu od D.J. Carusa někdy uvidím v záběru vlajku USA snad jen ve třech záběrech :-) Každopádně hodnocení tohoto filmu je velmi obtížné vyjádřit "ve hvězdičkách", tenhle film si zaslouží komentář. V první řadě zmíním, že výkony hlavních dětských představitelů byly výborné. Zatraceně, za poslední dobu se ke mě dostaly hned 2 filmy s Chandlerem Canterbury (ten druhý byl inspirující Little Red Wagon - 2012). Ani jsem se u filmu nenudil a bavil mě od začátku až do konce. V tomhle ohledu by patřilo filmu hned 5*. A má smysl film vidět. Je v něm ale několik věcí, které mě sice nerušily od sledování filmu, ale zřejmě z tohoto filmu udělají jen jednohubku bez opakování projekce. Problém je v tom, že u dětských herců se prostě vzájemná "chemie" buduje jinak. A buď pak člověk i odpustí, že je film takový blboučký, ale přejíždí nám mráz po zádech při vzpomínce na první lásky (viz. Malý Manhattan - 2005 - s Joshem Hutchersonem), nebo je zahnaný až do extrému (jako Have Dreams, Will Travel s AnnaSophia Robb z roku 2007). Ale na každém z těchto snímků je vidět obrovská zkušenost režijního vedení mladých herců, aby výsledek vyvolal buď důvěru nebo sentiment v divákovi. Což D.J. Caruso zjevně neumí. Chandler je naštěstí i přes svůj věk velmi zkušený herec, takže to celou dobu zachraňuje, ale holčina je tady pořád za takovou uřvanou hysterickou "pipku". Děti jsou děti a chovají se tak někteří, to je buřt, do filmového světa to nepatří. Tím, že mě tenhle snímek pobavil, vyvolal ve mě trochu lítosti nad osudem hlavních hrdinů, ale zatím mě ničím neuchvátil k další projekci, přichází mé celkové hodnocení za 3* a doporučení ke shlédnutí tohoto filmu. ()

Atewi

Bála jsem se, že půjde o ten typ filmu, kde jsou deti chytřejší a uvědomělejší, než jejich rodiče/leckteří dospělí. Byla jsem příjemně překvapena a osud Howieho se mě upřímně dotkl, ač jsem to mohla tušit už daleko dříve, než byl explicitně vyřčen. 7/10 PS: Klobouk dolů před hereckými výkony obou hlavních hrdinů. Věřila jsem jim to :) ()