New York, 1974. Padesátiletý Chris (Clive Owen), byl právě propuštěn za dobré chování po mnohaletém vězení za vraždu. Venku na něj čeká jeho mladší bratr Frank (Billy Crudup), policista s perspektivní budoucností. Chris a Frank byli vždy odlišní, ale pokrevní vazby mezi nimi vždy fungovaly dokonale a pevně. Chris dostává šanci k návratu do běžného života. Frank ho ubytovává u sebe doma a nachází mu práci. Chris už ale není schopen žít „normální“ život. Opět se ocitá na šikmé plose zločinu a Frank ho vymazává ze svého života. To už je ale příliš pozdě, protože osudem obou bratrů je zůstat navždy spolu. (Magic Box)

majo_svk

Blood ties nie je ničím výnimočný, neprináša v podstate nič nové, ale má svoje čaro. Pekná retro atmosféra, príjemná hudba, staré dobré prestrelky a automobilové naháňačky, drsní chlapíci, brooklynské prostredie a všade prítomná surovosť – všetko prvky, ktoré sa páčia. Na gangsterské kriminálky sedemdesiatych rokov sa krásne pozerá a Pokrvné putá sú toho jasným dôkazom. Herecké obsadenie je na úrovni. Fajne cítiť prítomnosť emócií a ľudských hodnôt. Je to páčivé bez ohľadu na pár hluchých miest a prehnanú stopáž. Keby nebolo tých pár chybičiek, sú to jasné **** PS: Pozrite si to, je oldschoolovka na pohodový jesenný či zimný večer. ()

T2

Rozpočet $25,5miliónaTržby USA $42,472Tržby Celosvetovo $2,480,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ slušne zvládnutá detektívka aj vďaka veľmi pestrému herecky bohatému obsadeniu /60%/ ()

Marsik

Dlouho jsem filmu přicházel na chuť a pravdou je, že mě asi do půlky nudil. Neříkám, že jsem to chtěl vypnout, ale přišlo mi to poněkud mdlé a ospalé. Pak jsem si na 2 hlavní postavy zvykl, více jsem se vžil do jejich osobností a už jsem byl v tom :) V samotném závěru jsem měl i nerva, aby to Clive stihl. Atmosféra 70. let dobře vystižena a k obsazení nemám žádné výhrady. Škoda, že úroveň a tempo první půle nedržely krok s půlí druhou. Díky tomu srážím dost procent. Ale i tak to ve finále dělá 4 hvězdičky. Celkem slušná práce, frantíku Guillaume Canete. 70% ()

Morholt

Oldschool jako blázen. Rodinná kriminálka s bráchama, kdy jeden je policajt a druhý kriminálník už tu párkrát byla, ale ne v takovém parádním retro stylu se špinavou atmosférou. Díky tomu i libovému hereckému obsazení mě to vtáhlo do děje jako nic a neměl jsem problém fandit oboum bratrům a doufat, že to nakonec všechno dobře dopadne. Francouzský originál neznám, ale nemyslím si, že by mohl být o mnoho lepší. 80% ()

Enšpígl

Celkový nicnedění bylo tak ubíjející, že to vypadalo, že dřív vyseru dospělou žirafu než se ve filmu něco stane. Krom prachů absolutně nechápu učást takových es jako Clive a Marion, bylo to vysloveně plejtvání jejich časem. Příběh naprosto propadá ve scénaři, do příběhu se nepodařilo dostat nic jinýho než nudu, vyjma posledních dvaceti minut, to mělo trošku koule, ale dožít se toho závěru, to si chce půjčit duševní klid od tibetských mnichů. ()

• Snímka je remakom francúzskeho filmu Les liens du sang (2008), v ktorom zažiaril Guillaume Canet. Tentokrát si však nezahral rolu policajta, ale snímku priamo režíroval. Ide pritom o jeho prvú, ktorá bola kompletne v angličtine. (MikaelSVK)
  • S hlavní mužskou rolí byl od začátku spojován Mark Wahlberg. Z důvodů pracovního vytížení roli odmítl. (Conspi)