Effie Grayová

• Veľká Británia Effie Gray (viac)

Mladá žena trpí v manželství se slavným viktoriánským kritikem umění Johnem Ruskinem. A když se pak zamiluje do mladého malíře, rozhodne se vzít život do vlastních rukou. (Netflix)

Arsenal83

Tak suché a pritom celkom zaujímavé. Chybu tu trochu iskra, aby sa tu stalo niečo veľké. A pritom anglický impotent a chladné dievča v rozpuku mohli priniesť viac. Opäť je to jeden z tých typických viktoriánskych filmov, kedy sa muži hrali na gentlemenov, ženy sa pri pomyslení na sex fackovali a vonku furt chcalo. Avšak máme tu zaujímavú zápletku. Chlapík si vezme o 20 okov mladšiu ženu, ale nechce s ňou súložiť, aj keď sa mu tam predvádza nahá. Radšej si (pozor spoiler!) vyhoní v posteli zatiaľ čo ona sa tvári, že spí. Od presťahovania scény do Benátok to začína ale príbehovo stagnovať, koniec je logickým vyústením, ale nie je to nič extra. ()

Aljak

Márnotratnosť na plátne. Vzhľadom na to aký to malo kvalitný základ so zaujímavými postavami, očarujúcou atmosférou a krásnymi scenérie vidieka i Benátok, tak to celé pochoval absolútne nevyvážený scenár s totálne chabou dejovou líniou. Načo sa John vlastne ženil, keď napokon mal svoju krásnu a racionálne uvažujúcu ženu len na okrasu? Pre mňa úplne nepochopiteľný vzťah. Čo iné sa dalo čakať ako to, že zvedavá Effie bude chcieť objavovať čaro života za každú cenu aj bez neho? Nuž, kamera a atmosféra naozaj veľmi pôsobivé, ale ostatok nič moc. Za mňa sklamanie hodné prinajlepšom 2*. ()

kaylin

Líbí se mi, že se Emma Thompson snaží i o scénáře a celkem ji to jde, divácky je úspěšná. Teď se vrátila k oblíbeným britským autorkám a rozehrála historické kostýmní romantické drama, které mě ale po půl hodině naprosto přestalo bavit. No jo, možná se tak stalo i dříve. Jako kdyby ten film neměl pořádnou sílu, a přitom má tak zajímavé herce, i herecké legendy. ()

MartinezZ

Mnoho známých jmen a tváří, přes sto minut nudy. Prostředí, kulisy, výprava, to vše by si zasloužilo je využít k vyprávění něčeho a ne jen jako "texturu" na pozadí jakési roztahané patlaniny. V mém případě si nemohu pomoct a, ač jí neupírám herecké nadání, prostě mi Dakota nikdy nepadla do oka a přijde mi, že sem se tedy nehodila jako fakt echt. Jenže ani s jinou herečkou by to nebylo k něčemu. Marný a zbytečný film. ~~~ 1,5* ()

lioncel

Dakota Fanning v roli Effie Gray, s jedním podivně strnulým chladným obličejem, nám po celou dobu ukazuje opravdu akorát své ducaté tváře a k tomu téměř neustále úplně stejný kamenný urputně zarputilý výraz .. je mi líto, ale vůbec jsem z ní nějakou tu probouzející se viktoriánskou vášnivou ženskou přirozenou touhu po výměně tělních tekutin vlastně ani necítil .. to ostatní herci zvládli své party poměrně velmi zdařile (čti: standardně) ... ()

• Tvůrci snímku byli zažalováni za porušení autorských práv. V prosinci 2012 byla žaloba zavrhnuta. Poté přišel s žalobou Gregory Murphy, který tvůrce žaloval ze stejného důvodu s jakým se již potýkali. (R.K.)
  • Ve filmu se objevilo několik chyb souvisejících s datací, všechny se týkají scény ve vlaku. Lokomotiva, kterou Effie (Dakota Fanning) jede, totiž pochází z roku 1934. Při jízdě míjí viadukt, jehož stavba bylo dokončena v roce 1898. Tato scéna se odehrává krátce po svatbě Effie Gray a Johna Ruskina (Greg Wise), která se však konala už v roce 1848. (hansel97)

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (viac)