Těsně před výstavou je nový robot jedné malé firmy zničen. Pár zaměstnanců má už jen týden na to, aby rozhodli, co budou dělat. Když tu je napadne, že by mohli použít člověka navlečeného do robooblečku a vyslat ho na pódium. (Zíza)

Mikah

Šinobu Jaguči je jeden z mých oblíbených režisérů, a proto jsem se na jeho nový film těšila, ačkoli obsah mě nezaujal. Ten pro mě v samotném filmu bohužel nebyl o nic zajímavější než pouze zachycen ve slovech. Připadal mi obyčejný jak příběh, tak i zpracování a nenašlo se nic, co by mě zaujalo. Režiséra jsem si oblíbila díky jeho komediím, které mě vždy rozesmějí, avšak i přestože se v Robo Dží objevuje pár úsměvných scén, do hlasitého smíchu jsem měla daleko. Film určitě neodsuzuji jako špatný, jen mě nudil svou obyčejností. ()

Zíza

I když to má necelé dvě hodiny, přišlo mi to až moc dlouhé. Přestože to natočil Jaguči, tak to nebylo tak živelné jako zbylé jeho "hity". Nic zajímavého se vlastně neudálo, ani to nebylo tak zábavné, jak jsem očekávala, že bude. Zmlsaná jinými filmy Jagučiho je tohle pro mě obyčejný průměrný snímek. ()

Madsbender

[AnimeSHOW 2015] Šinobu Jaguči má povesť režiséra zábavných komédií, ktoré si dávajú záležať na charakteroch postáv a celkovej vyladenosti. Prvé stretnutie s režisérom ma presvedčilo skôr o opaku. S tvrdením, že zväčša neskĺzava k trápnosti či pátosu môžem súhlasiť, i s tým, že plynie relatívne príjemne. Ploché jednorozmerné postavy, stereotypy, predvídateľnosť a rutinné spracovanie by predovšetkým vďaka obsadeniu Mickeyho Curtisa stačili na nevýrazný, no uchádzajúci feel-good film. Problematické je však vyznenie - skutočne možno ospravedlniť opakované klamanie a zavádzanie verejnosti pod zámienkou prekonania generačných rozdielov a udania zmyslu života jedného starého muža? S takouto obhajobou, na ktorú snímka v závere nadväzuje vidinou pokračujúceho podvodu, jednoducho nemôžem súhlasiť. 45% ()

Bernhardiner

Tři mamlasové, kteří se dříve zabývali výrobou klimatizací a ledniček, byli pověřeni, aby sestavili robota. Bohužel si ho týden před veletrhem shodí z okna, a proto musejí najít náhradní řešení. Našli ho v podobě starého dědka, jenž nemá jinak co na práci. A nový "robot" předvádí naprosto neuvěřitelné věci. Je to moc milá komedie, která mě bavila po celou dobu. Tento film nevnímám jako něco horšího z Jaguchiho tvorby, pan režisér si podle mě stále drží kvalitu. Jak je u Japonců zvykem, všichni herci zahráli na 100 %. Navíc je snímek obdařen velmi pěkným soundtrackem. 90% ()

Sennhie

Pár úsměvných momentů snímek poskytl, ale bohužel se nejednalo o nic extra, a docela mám obavy, že vrcholem režisérovy kariéry byl bravurní snímek Happy Flight. Uživatelka Maemi to ve svém komentáři, přesněji posledními dvěma větami, vystihla přesně. Snímek jako takový neurazí, ale nepřinese ani nic neobyčejného. ()

• Shinobu Yaguchi přišel s nápadem na film, když uviděl v pohybu humanoidního robota Honda P2. (Raztubyl)