Astonishing X-Men: Gifted

Hudba:

Dane DeViller

Eva Kaminsky

DaViD´82

Rozpohybovaný komiks, který navzdory vděčnému i nosnému tématu (lék na mutaci) po dějové stránce poněkud zaostává; respektive se nikam nevyvine. Nelze mu ovšem upřít styl. Je to klasicky whedonovské; s nadsázkou pojaté, plné břitkých sebeshazovačných dialogů a hlášek, ale zároveň si plně uvědomující své kořeny. A to na "popcornovou" jednohubku není zase až tak málo. ()

PKD

Když pominu fakt, že zde nesmyslně chybí o třídu lepší pokr. Dangerous, tak se musím rozplývati nad tou chvílemi až neskutečnou plasticitou obličejů a vůbec. Cassadayova kresba je opravdu třída A+ včetně jeho účasti na SW od Jasona Aarona. Jeden z the best po technické stránce motion comicsů, vůbec. Logan je zde fakt dost drsoň (jeho 2 rvačky v institutu jsou tedy něco) a Ema je pořád nebezpečně eroticky přitažlivá (z 90% díky tomu nezákonnému outfitu+etc.. nevzpomínám si, že by v DC byla podobná postava, jejíž oblečení či spíše jeho absence chicht+obuv, jako by vypadla z nějakého art XXX), i když je to satanžel zřejmě typická ženská, která Scotta vydírá skrze věty typu...když to či ono neuděláš/neprovedeš, nikdy mě už neuvidíš nahou. To mě vždy pobaví. ;-) Mě by tím fakt vytrestala, haha. Její přestřelky s Kitty jsou jedním z vrcholů, zvláště ve scéně, kdy Kitty vzpomíná na 1.setkání s X-meny, což si můžete ověřiti u nás v podobě comicsových legend, X-men kniha 04;-) A asi je to důkaz, že Whedon píše/psal dobré comicsy. Ale jako filmaře ho moc, nemusím. Papírovou předlohu sice nemám ale dle srovnání jiných hl.DC motion comicsů předpokládám, že jde o věrnou adaptaci. Jen zde nechápu to vypípávání vulgarismů. To docela kazí výsledný dojem. Dlužno podotknouti, že jsem tenkráte zde nalezl docela slušnou dávku násilí a krve, tedy věci, které u X men běžně nenalézám. Odtud též pochází dobrá hláška (citovaná v jednom č.Crwe) že...,,člověk by měl čekat, že někoho se jménem Rasputin, nejde jen tak snadno zabít´´. ;-))) ()