Nová radnice v Ostravě se stala od roku 1981 hostitelkou pořadu Marie Rottrové. Premiérový díl se představil divákům Československé televize 26.11.1981. Marie Rottrová si do něj pozvala 4 hosty, s nimiž si před zraky publika a především televizních kamer povídala. Mluvené slovo bylo vždy následováno zpěvem. Mnohdy si Marie Rottrová zazpívala společně se svým hostem, byť to nebyl profesionální zpěvák, tak vznikl například populární duet s Jiřím Bartoškou "Klíč pro štěstí", nebo třeba s Jozefem Krónerem "Když jsem šel z Hradišťa". Pořad se na několik let usadil na televizní obrazovce a každého čtvr roku přinesl nový díl. 21. pokračování mělo premiéru 20. srpna 1987. (Snorlax)

SOLOM.

Marie Rottrová je lepší zpěvačka, než byla coby rádoby „moderátorka“ pořadu. Nicméně není na škodu díky české televizi si i po tolika letech připomenout některé rozhovory s jejími hosty, nebo i jejich společné zpívaní. Jedná se o neškodný odpočinkový pořad, který neuškodí vidět ani dnešním generacím. Alespoň si odpočinou od všech těch debilních telenovel a seriálů… ()

Snorlax

ČST Ostrava se začátkem osmdesátých let rozhodla dát prostor jedné ze dvou celostátně populárních ostravských zpěvaček a nabídla Marii Rottrové možnost konferovat zábavný pořad. Ta se úkolu zhostila na jedničku, zvala si zajímavé hosty, doprovázela pořad zpěvem svých hitů i zcela nových písniček. Škoda, že Divadélko v roce 1987 skončilo a dalo si 6 let pauzu, nový pořad už však ani náhodou nedosáhl kvalit tohoto původního. ()

tatopulos

Tohle naštěstí není Kopta show ani příšerně ukecaná Všechnopárty, žádné vtírání se do pozornosti diváka. A přihazovaní každé hloupé myšlenky, která přijde na jazyk Dostala mě brilantní skupina Plameňáci. Rottrová je právem jedna z našich nejlepších zpěvaček. Nabízí se ještě jedno porovnání jemnost a úžasný hlas Rottrové proti verbálnímu orgasmu telecího a cirkusového Televarieté ()

sportovec

Marie Rottrová je klenotem lehkého žánru a v DIVADÉLKU i osobitou a výraznou konferenciérkou svých pozoruhodných hostí. Dramaturgie, scénáře i režie jsou jí pochopitelně uzpůsobeny; krásná žena v této úloze je navíc zážitkem sama o sobě včetně jejího pěveckého repertoáru. ()