Film je príbehom mladého Sokola sťahovavého, Kaia, ktorý sa aj napriek nevôli svojho otca vydá na cestu do Zambézie, rušného vtáčieho mesta, na okraji majestátnych Viktóriiných vodopádov. Tam sa dozvedá niečo o svojom pôvode a o tom, ako byť súčasťou komunity. Stane sa členom letky ochrancov Zambézie, ktorí sa volajú Hurikáni. Tí budú mať pred sebou neľahkú úlohu, ubrániť krajinu pred inváziou nepriateľov. (RTVS)

IQ Tiqe

Rodinný animák se slušnými animacemi, ze kterého budou malé děti unešeny a dospělého, který nemá žádné extra očekávání, neurazí. Dobře namluveno, hudba ucházející, příběh jednoduchý přímočarý, jak už to u podobných animáků bývá. Připomíná Soví strážce a mně se líbil. # [viděno: monitor, 5.1, no sub] # příběh 6 | hudba 7 | humor 1 | akce 5 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6 ()

Norino12

Veľmi príjemný rodinný animovaný film. Krásne prostredie, pekné zvieratká a zaujímavý príbeh. Koniec koncov to celkovo pôsobí príjemne a dieťa sa pri tom určite nudiť nebude. Ak mám hovoriť za seba tak v tomto prípade ide o jednu z lepších rozprávok poslednej doby. Samozrejme z môjho pohľadu sú aktuálne najlepšie na tom animáky Brave, Despicable Me a Croods. Ak si chcete spraviť s deťmi príjemný večer tak určite odporúčam. ()

korbitch22

Nejvíc mě na tomhle filmu pobavil LIVINGVŘEDŮV komentář......''krásná grafika'', pro mentálně retardované to tak bez debat je.Laciný a tuctový animák, který nenabídl jedinou sympatickou postavičku či hlášku a příběhově nijak nemá šanci obohatit animovaný filmový svět.Tyhle laciné pokusy se nějak uplatnit ve světě plném Shreků a Draků prostě nemají sebemenší šanci, možná zajímavým námětem a vtipným scénářem, bohužel, Zambezia nemá ani jedno.15%. ()

teseth

Vcelku příjemná animace, která je ale bez hlubšího příběhu a vtipných scének. Ano trochu humoru sice animáč má, ale není to nic světoborného co vám potrhá bránice. Pár skvělý momentů tu ale bylo. Nad čím by ale příště tvůrci měli více přemýšlet je to aby nevykradli snad kdejaký animáč, který kdy viděli. Tento se hodně inspiruje v sovích strážcích! ()

ABLABLABLA

Jeden z těch hodně slabších animovaných kousků. Většina animáků je určena i pro větší publikum, že si v tom najde nějaký humor. Tady to bych doporučovala tak od 8 let a výše nepřístupné, protože jedině takhle malým písklatům se to může líbit. Vše hrozně prvoplánované, naprosto stupidní a jednoduché dialogy a ty gesta, o příběhu ani nemluvě, ale animace ušla. Co se týče humoru, tak povětšinou byl charakteru jak pro debílky aneb hahaha vrazil žirafě zobák do prdele při nárazu a ta se tam pak svíjela. 1,5* P.S. Nevěděla jsem, jestli brečet nebo se smát, když ti dva padali dolů z útesu, teď ten zpomalený záběr na otce, jak se za nimi chce vrhnout, ale zabrání mu v tom jiný pták, ta patetická africká hudba... výbuch smíchu se slzami v očích. ()

• Jedná se o jeden z prvních filmů pořízených v Africe, který byl natočen technologií stereo scopic 3D. (AngelusCZ)
  • První film Samuela L. Jacksona s ratingem "G". (Cheeker)