Dankon: The Man

Šion Sono

Scenár:

Šion Sono

Willy Kufalt

Divnej vtírající se polda s černým sáčkem a brýlemi působil ve všech směrech jako cool mazák a ten hazardní úvod byl taky hodně stylový... jinak mám rozporuplné pocity, jako u většiny raných filmů Šiona Sona. Tentokrát mj. z nejednotného stylu kamery, kdy první minuty pohlcuje Sono diváka do děje naprosto promyšlenými záběry, které mají v sobě promakanou stylizaci včetně barev, různých detailů a zajímavé práce se zaostřováním, zatímco za pár minut v jiné scéně začne Sono jakoby až improvizovat s dynamickou ruční kamerou, místy i hodně rozklepanou, a střídá si to takhle během filmu, asi jak si v danou chvíli zamane. Dějově tady Sono za celou hodinu rozehrál drsnou a úchylně ujetou homosexuální divočinu plnou hazardu, krve a sexu... Chvílemi se zdá, že snímek s napínavou zápletkou sklouzne do relativně decentněji nasnímaného porna, ale ve finále z něj vypadne slušný undergroundový krimi thriller. Ten často dýchá silnou atmosférou, působí autenticky syrově a jindy dokáže upoutat zdařile temnou stylizací, přesto se i během pouhé hodiny najdou místa, která mi vzhledem k povolení atmosféry či jisté repetitivnosti připadala hluchší...a nemluvím ani o tom, jak to Sono se svou těžkou zálibou v úchylnostech v jedné scéně (podobně jako ve Studené rybě) na můj vkus až zbytečně zachází do dlouhého a explicitního předvádění nějaké té hodně úchylné obscénnosti. Ale na rozdíl od Bad Filmu, nesmyslně trvajícího málem 3 hodiny a rozpadajícího se do nekonečného dějového chaosu, dokážu Dankona i přes výhrady ještě brát. [60%] ()

rivah

Série zvláštních událostí potkávajících gay policistu, který se účastní ambiciózních erotických her a sexu mezi cizinci. (Filmováno bez dialogů)....Občas explicitní, drastické a vražedné. ()