Škorpión

USA, (2014–2018), 65 h 27 min (Minutáž: 39–63 min)

Elyes Gabel, Katharine McPhee, Eddie Kaye Thomas, Emily Robinson, Erick Avari, Robert Patrick, Joel Gretsch, Anthony Skordi, Andy T. Tran, Jadyn Wong (viac)

Jmenuje se Walter O'Brien a má čtvrté nejvyšší IQ, které kdy bylo změřeno – 197. Einstein měl 160. Když mu bylo 11, zatkla ho FBI, za to, že hacknul počítače NASA, aby si stáhl plány raketoplánů, které si chtěl pověsit na zeď. Nyní vede tým geniálních podivínů. Pracují pro Ministerstvo vnitřní bezpečnosti a díky svým znalostem dokážou překazit hrozby, které ohrožují svět. Říkají si Tým Škorpion.
Jsou čtyři a dohromady mají IQ vyšší než 700. Toby je behaviorista, rozumí řeči těla a dokáže předvídat chování; Sylvester je chodící kalkulačka a je posedlý statistikami; Happy je zázračná inženýrka, která dokáže sestrojit, opravit nebo otevřít cokoli; a Walter je machr na počítače.
Zatímco se ale členové týmu cítí dobře v přítomnosti jeden druhého, sociální vztahy mimo jejich kruh je uvádějí do rozpaků. Musejí se tedy spolehnout na pomoc prakticky myslící servírky Paige Dineenové, jejíž syn rovněž vykazuje neobvyklou inteligenci a nadání. Tým Škorpion řídí agent Gallo, který je jejich vládní spojkou. Společně jsou Tým Škorpion. (AXN)

Eawy

Príjemný seriál, aký sme tu ešte nemali. Troška mi to pripomína (Num3bers). Tu ale narozdiel od ostatných seriálov sa nestretávame s jedným inteligentom medzi policajnými zložkami, ale so 4 výbornými postavami. Samostatne by však tieto charaktery neustáli svoj samostatný seriál a preto vysoko hodnotím voľbu vložiť všetky charaktery do jedného. Herecké výkony sú solídne, kamera ničím neprekvapí ale ani neurazí. Jediné, čo na mňa naozaj pôsobí mierne odpudivo, sú v niektorých prípadoch nesprávne zvládnuté efekty (pocit, že je tam zelené plátno) a niektoré za vlasy pritiahnuté rozuzlenia. Ale ako príjemný, oddychový seriál môžem vrelo doporučiť. 65% ()

tuctovychlap

po dvoch epizódach a pozretí real fotky Waltera je mi jasné, čo myslel Mišo Masnick titulkom "Is 'Scorpion Walter O'Brien' A Real Computer Security Genius?" :D ešte dobre, že tam majú Bobíka Patricka..mám podozrenie, že to budem ďalej sledovať hlavne kvôli nemu..:) edit: nemýlil som sa..ďakujem Bohu za osvietenie realizačného štábu, ktorý do tejto samohonky (rozumej: autoerotického hladenia peEGOnisu) indivídua v overale s písmenami WOB v kosoštvorci na hrudi povolal navonok chladného, rokmi charizmaticky nezmeneného RP..inak by som tomu dal len dve hviezdičky a smial sa, smial sa, smial, smial a smial........ ()

Mraxis

Takhle znechucený jsem už dlouho nebyl. Většinou se snažím horším projektům vyhýbat a tak lituji dne kdy jsem se rozhodl, že si pustím díl seriálu Scorpion bez předchozí konzultace s ČSFD. Příšerná konina plná nesmyslů, klišé a americké propagandy. Nevěrohodné herecké výkony, hloupý scénář o bandě géniú, kteří se chovají a přemýšlejí jako banda pitomců. Od odpadu to dělí opravdu jen ten fakt že jsem se jednou nebo dvakrát pousmál. Rozhodně nejhorší seriálový pokus, co jsem tenhle rok viděl. 20% ()

Berty00

No už na začiatku dejstva sme sa dozvedeli že hlavná postava ma IQ 197...No aj s takýmto IQ to je slabá odroda Sheldona Coopera(The Big Bang Theory)..Zhromaždí organizáciu géniov tak preečo tam nieje Sheldon ?!?!.Samotný seriál je dosť taký ani nemastný ani nie slaný...Ale istými chvílami sa pýtate otázky typu : Dá sa to ? Nedá sa to ? Existuje to ? Neexistuje to ?..... ()

jasiska

Myslím, že seriál má celkom dobrý potenciál, preto napriek trochu škrobeným hereckým výkonom (Walter mi pripadá ako Pinocchio, ktorý si neželá stať sa naozajstným chlapcom :-) a trápnym dialógom po 5. dieli dávam 4 hviezdičky. ___ V strede 3. série: ak už čoskoro neskončia s tým otravným will they/won't they, tak napriek inak zaujímavému seriálu prestávam pozerať. ()

• Herci sú si rovnako blízki ako ich seriálové postavy a aj mimo natáčania spolu trávia veľa času. (challik)
  • Skutečný Walter O'Brien, který byl inspirací pro tento seriál, je šéfem společnosti Scorpion Computer Services, která se zaobírá internetovou bezpečností. Založil Scorpion ve věku 13 let, kdy se snažil dát dohromady tým lidi s vysokým IQ, ale s nízkým EQ (emoční inteligence). K dnešnímu dni vytvořil přes 150 unikátních technologických vynálezů. (JimNorton)