Písně Kosmické

(študentský film)
všetky plagáty
Krátkometrážny
Česko, 2011

Poslání Adama a pana Reisze je i přes jeho rutinní podobu mnohem podstatnější, než se na první pohled zdá. Film zachycuje touhu získat odpověď na otázku, zda v život ve vesmíru opravdu existuje, ale přitom poeticky ztvárňuje pozemské city lásky a přátelství a ukazuje, že i fikce nachází své kořeny v současné realitě, která nás obklopuje. (oficiálny text distribútora)

NinadeL

Klasicky zdařilá miniatura z produkce FAMO. Profesionální herci, velkorysý rozpočet, střízlivé vedení. Takto tvořit školní filmy vypadá jako naprostá pohoda. Kdo ale vidí pod poklici, že? ()

Tom_Lachtan

Já mám tyhle absolventské filmy z Písecké FAMO prostě rád, vypadají dobře, evidentně mělo slušné rozpočty, dokáží sehnat hodně kvalitní herce a navíc se tam točí nejlépe řemeslně zvládnuté filmy ze všech studentských škol... Tenhle konkrétní počin má v sobě kus solidní ironie a je jednoduše zábavný a v tomhle případě víc nechci, to že se dobře sleduje mi v tomhle lehounce scifózním případě prostě stačí. A to tu přitom ZASE není ani jedna vesmírná vydra s chapadly! Film možno vidět po kliku zde. ()