Třetí noc pro čaroděje

(TV film)

O tom, jak podivné úkoly dostal Jeník, aby získal ruku princezny... Podivné úkoly vymýšlí rádce (D. Prachař) nápadníkům princezny Lucie (H. Ševčíková) a král (P. Štěpánek) je spokojen. Jeho sbírka vytoužených předmětů se neustále rozmnožuje, ale princezna je stále svobodná. Až s příchodem Jeníka (O. Kepka), který se také přišel ucházet o její ruku, vyjdou najevo věci, které nekonečné námluvy ukončí. Jeník a princezna Lucie jsou šťastni a ti, kdo si to zaslouží, jsou potrestáni. (Česká televize)

SOLOM.

Ani jeden ze známé dvojky z Arabely se sice nikdy nestal TOP hercem (herečkou), ale určitě nepředvedli špatné výkony ani zde. V mých očích spíš naopak – bylo to slušné. Štěpánek coby chamtivý král a Prachař proradný rádce byli taky v pohodě. A bláznivý čaroděj Kostka byl nejlepší. Příběh o třech úkolech, po jejichž splnění, dostanete ruku princezny - možná není tak okouzlují, protože tahle myšlenka už byla jinde a několikrát, ale v rámci televizní pohádky a ještě tak krátké, se jeho tvůrcům podařilo natočit slušnou průměrnou pohádku pro malé děti. ()

ostravak30

Co by neudělal Jeník pro krásnou princeznu? Problém vidím v tom, že Lucii nejprve nesplněné úkoly imponují, jelikož i ona se těší z množství nově nabytých předmětů, ale posléze začíná chápat, že se takhle nikdy nevdá. Je to sice studiová pohádka, ale dobře obsazená a vcelku nenáročná. Děti se naučí, že krást se nemá ani z dobrého důvodu a pro lásku už vůbec ne. Roli Stelly Zázvorkové jsem příliš nepochopil. Trochu působila jako Jeníkova deus ex machina. ()

Pitryx odpad!

Děs běs. Malý Arabelák se ani nesnaží hrát, zbytek je taky k ničemu a obsah domotaný a zbytečně zauzlovaný. Nemohl jsem se dočkat konce a mít zrychlení, tak jej použiji. Pohádka k ničemu. ()