In Their Skin

• angličtina Replicas (festivalový názov) (viac)

Po tragické smrti své šestileté dcerky se snaží rodina Hughesových uniknout před každodenním shonem předměstského života a zamíří strávit nějaký čas na odlehlou chatu. Večer s přátelskými sousedy přeruší hádka, která eskaluje až k násilným útokům. Obě rodiny jsou nuceny zajít dál, než si kdy dokázaly představit, jen aby přežily. (hajdano)

J*A*S*M

Originalita veškerá nulová, ale zrealizované je to solidně. Solidní thrillerová jednohubka, která sice ničím nepřekvapí, ale potěší alespoň atmosférou, chladným vizuálem a záporáky, kteří zvlášť v první půli (než se poprvé záporácky projeví) působí vyloženě nepříjemně. Ti tu svou skrytou psychopatičnost zahráli s grácií :-) ()

ricci.s

Rodinka sa vyberie na chatku a zoznámi sa s novými susedmi, z ktorých sa vykľujú psychopati, vlámu sa im do domu, držia ich ako rukojemníkov a začnú ich terorizovať. Pozerateľný "family-terror" thriller, ktorý však takému Funny Games nesiaha ani po členky, pretože aj keď som v niektorých momentoch cítil snahu tvorcov o psychologický tlak na diváka (viď. posteľné hrátky), chýbala tomu aspoň jedna odvážna scénka. Samozrejme sa tam musela objaviť aj nejaká vedľajšia postava, pri ktorej je od prvej sekundy jasné, ako skončí - je to predsa "thriller". Škoda, pretože herci to nezahrali úplne zle. Tento síce opozeraný, no sľubný námet si však vyžadoval omnoho drsnejšie a nekompromisnejšie spracovanie. Takto sa to dosť ťahalo - zachrániť to teoreticky mohlo už len nejaké brutálne či neočakávané vyvrcholenie, nemôžem však povedať, že by k nemu naozaj došlo. Prehnaná predvídateľnosť od začiatku do konca to v mojich očiach sťahuje do podpriemeru. Príliš ľahko zabudnuteľné! ()

Flipnic

Haneke zpracovává již potřetí tzv. "home invasion exploitation". Opět hraje na nervy hlavním postavám a divákům od začátku až úplně do konce. Osobně hodnotím značně vysoko, psychologická válka .... ()

Dellamorte

Tieto zinscenovné hrátky mám rada. Že sa Haneke ihrá s HW ( čo si budeme nakecávať ) prepočtom, aby oslovil svojím remake aj vesmír...to teda Regimbal-ovi očividne nevadilo. Jasná správa. Pod " FAMILY under PRESSURE " odvodenina a vďaka hercom (!) vymačkaná 3ka.. Pri máloktorom snímku výstižnejší názov , ako pri tomto. ( sobotná polnočná, podplachtovka na odchytenom kábly. Nič menej a nič viac. - slová neprehodím ! ()

pornogrind

Nečekejte žádnej masakr. Gore ani krve se tu nedočkáte. Krve je tu minimum. Tohle je spíš o psycho teroru, psycho nátlaku. Nejedná se o nic novýho pod sluncem co se týče tématu(příběhu). I přesto ty 3slabší hvězdy dám. ()

JASON_X

Z filmu plyne jedno důležité poučení - vleze-li vám někdo na váš pozemek, ihned a bez váhání ho po texaském způsobu odpráskněte, protože jistota je jistota. Ale jestli jste takoví společenští pitomci, že si k sobě domů zvete cizí lidi na návštěvu, pak si nic dobrého nezasloužíte a zhebněte... Pěkný thriller s výbornou první polovinou, škoda že ta druhá se postupně zvrhne v jakousi prapodivnou absurdně-dramatickou grotesku; scénárista si asi ten den zapomněl vzít tabletky od svého cvokaře. Nicméně určitě lepší průměr, třeba už jen kvůli (opět) excelentní Rachel Miner, která mě nadchla už tady http://www.csfd.cz/film/258716-hide/komentare/ ()

Morholt

Sychravé prostředí, opuštěný dům a rodina, která se snaží po tragické události znovu nalézt rovnováhu. Kolikrát už jsme tohle viděli? V tomto případě se tvůrci inspirovali Funny Games a ačkoliv In Their Skin zdaleka nedosahuje kvalit ani jedné z verzí, je to celkem stravitelná záležitost. Vedle atmosféry hřeší především na herecké obsazení, které se zejména díky záporným postavám celkem vydařilo. Průměr, který neurazí. 50% ()

maddy

Pred pár rokmi by niečo podobné aj stačilo. V dnešnej dobe, keď je tých home invasion thrillerov viac ako je potrebné nemá In Their Skin čím prekvapiť. Zrežírované síce obstojne, občas sa darí budovať aj dusnú atmosféru a známejší herci sú rozhodne plus. Avšak v celom filme sa neudeje nič čo by aspoň v jednej sekundu prekvapilo a celý ten námet o psycho rodinke v dome ostal trestuhodne nevyužitý. Nemôžem si pomôcť, ale v závere som mal pocit, že sa tu dohromady ani nič nestalo. Pritlačiť na nekompromisnosti, viac vykresliť tú psycho rodinku a dopriať postavám oveľa väčší nátlak mohlo to dopadnúť omnoho lepšie. Takto iba nijako zvlášť záživná home invasion jednohubka, ktorá síce neurazí, ale ani nijako zvlášť nepobaví. CELKOVO: 2* (4/10) ()

kaylin

Ne, tohle není film, který by mě bavil. „Funny Games“ je v tomhle mnohem lepší a intenzívnější. Tady jsem ani neměl ten pocit, neměl jsem touhu se dívat jinam, protože ta rodiny nesmírně trpí. Vlastně mi bylo celkem jedno, co se s nimi stane. Možná by to oživila smrt dítěte, nebo cokoli, ale tohle prostě není film o krutosti, jen film, co si myslí, že je o krutosti. ()

peiton

Psychopatov mám rada.Hlavne tých,ktorým to ,,páli" a dokážu stav svojej chorej mysle do určitého okamihu umne skrývať.A tak sa aj stalo.Dokázali ma dokonale presvedčiť.Zožrala som im to herectvo.Atmosféra bola dosť slušná.Ale tvorcovia snímky kľudne mohli pritvrdiť.SPOILER Takýto druh psychoteroru by nemal predsa končiť happyendom.Mierila by som z hodnotením o hviezdu vyššie.Celá pointa filmu vlastne tkvie v závisti.Tak prosím nezávidte!A ak predsa len,tak len z mierou.KONIEC SPOILERU ()

Avathar

Tak pre mňa celkom prekvápko. Čakal som „len“ rutinný home invasion, ale dostal som celkom slušný psycho-teror. Mamutí podiel na tom majú herecké výkony – hlavní hrdinovia sú sympaťáci a dá sa im fandiť. Zato rodinka „trošku“ divných susedov je tak neskutočne „fucked up,“ že scény s nimi sú už od začiatku neuveriteľne atmosférické a „nervózne.“ Hlavne v situáciách kedy zdanlivo ešte o nič nejde (prvá návšteva, večera) je napätie šponované priam excelentne. Pravda, inšpiráciu Hanekem asi režisér nepoprie, napriek tomu sa jedná o veľmi dobre zvládnutú žánrovku. V rámci home invasion hororov, ktoré som videl v poslednej dobe (KRISTY, WHITE SETTLERS ...) vo mne IN THEIR SKIN dokázalo zarezonovať najviac, miestami vyvolať nefalšované zimomriavky a poriadne zabrnkať na nervy. Palec hore! ()

elanius

(22/2014) / Aj keď mám rád presne tento typ thrillerov, ťažko povedať, že by som sa nejako výnimočne zabavil. Filmu chýba trochu svižnosti, napätia. Prekvapivý okamih tu proste neexistuje. (4/10) ()

lennyd

Mladí manželé Mark (Josh Close) a Mary (Selma Blair) i se synem se rozhodnou na pár týdnů usadit v domě na venkově, aby si odpočinuli od stresu všedního života, a hlavně zapomněli na tragédii, při které zemřel jejich druhý potomek. Hned druhý den je ale vzbudí podivný rámus, a když vyběhnou před dům, potkají své nové sousedy - kteří jim přišli popřát hezkého rána. Jak jim slušnost velí, pozvou nové sousedy na společný večer netuše, že toho budou těžce litovat... Takovéto filmy mám docela rád, i když konkrétně tento mne nijak moc nezaujal (a k Hanekemu "originálu" má hodně daleko). Na čem ale tento film docela efektivně staví jsou herecké výkony - i když pro mne vcelku neznámá jména (až na Jamese D'Arcyho a Selmu Blair samozřejmě), všichni se svých rolí zhostili s grácií (James D'Arcy je ale fakt super třída). Taky jsem očekával trochu efektnější závěr filmu, tady mi to přišlo takové .. no čekal jsem trochu víc. Z toho důvodu za 2*, byť ke 3* to z mého pohledu nebylo daleko... ()

zolo23

Dosť dlho som sa dostával k tomuto filmu nakoľko moja angličtina je tak 50%-ná a tak sú titulky pre mňa samozrejme povinnosťou. Ale čo ma čakalo potom bolo dosť nemilé prekvapenie pretože scenár je jasnou kopírkou niekoľkých filmov. Napr. taký Zlodej životov s Angelnou Jolie a "zlodejom" Ethanom Hawkom bol o niekoľko tried scenáristicky vyššie. In Their Skin je jednoduchý film, ktorý nemá čím prekvapiť. Nieje tu ani jedna jediná scéna, ktorá by ma zaujala, resp. prekvapila. Ale i tak sa na to slušne pozerá, pretože zo záporákov ide husia koža a napr. ten ich syn je jasná trefa do čierneho. Tie jeho obrovské zuby ma desili ešte hodnú chvíľku, ale potom ma napadlo, že by sa s nimi dali perfektne otvárať konzervy. Hold...priemer ,na ktorý ľahko zabudnem. ()

zsn

Tak největší horor zde - byla prsa Selmy Blair. Některé herečky opravdu obdivuji za absenci vlastní soudnosti... Já opravdu nevím, proč filmy miluji především na základě teritoria a rekvizit, ač tohle je spíše podprůměrný snímek - zas a znova si ho přehraju jen pro ten venkovský vintage barák, na který se zvláště na podzim tak krásně (ze zahradního můstku a se sklenkou červeného) kouká... ()

Gumrice

Okoukaný to sice je, ale atmosféra byla dobře napjatá. Když se na to díváte o podzimní noci, musí vám to trochu nahnat strach. Oceňuji to prostředí a chladné barvy. Herci byly sympatičtí a poradili si s tím dobře, psychopaty dokázali zahrát všichni. Já bych to tak nepodceňovala, i když to není převratné. ()

Dlubal David

Nebýt toho, že jsem si to pouštěl pozdě v noci a únava mého organismu již hrála prim a ztěžklá oční výčka se již nedala udržet, tak bych to v klidu dokoukal a film by ode mě dostal zasloužené čtyři hvězdy, ale byl jsem přemožen přibližně v polovině filmu a dokoukání bylo odloženo na neurčito. Po dvou dnech jsem se k tomu konečně dostal, ale už to prostě nebylo ono. Bylo ráno a i když jsem zatemnil, tak na to předešlé prostě nešlo navázat. Ta druhá půlka mě vlastně vůbec nebavila, ale řek jsem si, že to dokoukám, tak jsem to taky dokoukal... ■ Svojí roli v tom taky hraje to, že nemám rád kouskování filmů, chci si je vychutnat celé v jednom kuse, a když se pak z nějakého důvodu stane, že je musím přerušit, tak zpravidla ten pocit, který jsem měl při sledování před přerušením, tak se již nedostaví. ■ No nic. Takže nakonec hodnotím pouze třemi. ◢ ■ ◣ (R) [66/100] ■ (K) [69/100] ■ (V) [63/100] ■ (♫) [62/100] ■ (E) The Killing of a Sacred Deer (2017) ● The Visit (2015) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pátek, 29-XII-2017; 08:25] [1080p] ϿϾ [PZ-sk] [66/100] ■ (CSFD) maddy(C) [66/100] ()