Špecialista na čokoládu Karl Sailer príde o svoje miesto v Hamburgu a aj jeho žena Christa stratí zamestnanie. Jeho bývalý majster z Garmischu mu ponúkne spoluprácu v malej čokoládovej manufaktúre - potrebuje totiž vyhrať konkurz na istý produkt. A keďže Karl nemá na výber, presťahuje sa aj s manželkou a deťmi na ich rodičovský hospodársky dvor v Bavorsku, kde žije jeho sestra Anni s manželom Gustlom. Lenže čoskoro nastanú problémy - Karl má spory s otcom, Christe sa zase nepozdáva Karlov záujem o mladú Mariu a okrem toho sa Karlovi akosi nedarí vymyslieť v novej práci čosi zaujímavé...A do tejto napätej situácie príde ponuka od konkurencie. (oficiálny text distribútora)

Jirkacek

Snímek Bavorské pralinkyz roku 2010 mne zaujal především kvůli herečce Valerii Niehaus, která se mi líbila v jednom vánočním rakouském filmu. Tato sympatická modrooká blondýnka si zde střihla roli Christy, manželky čokoládového specialisty Karla Sailera, který v úvodu filmu přišel o práci. Stalo se tak zrovna ve chvíli, kdy s pomocí úvěru z banky dostavěli vysněný dům v Hamburku, v němž bydleli se synem v teeganerovském věku a malou asi pětiletou dcerou. Zoufalý Karl nemohl najít pořádnou práci a tak s radostí přijal nabídku svého starého známého, který v Garmischi vyráběl čokoládové cukrovinky. Jeho nový zaměstnavatel chtěl totiž vyhrát soutěž o nejlepší bavorskou cukrovinku, které město vypsalo a jejíž vítěz bral odměnu 50.000 euro. Shodou okolností u Garmische bydlel jeho otec s rodinou na statku v nádherném prostředí hor. Příroda byla druhým faktorem, proč jsme si doma film pustili i přes velmi nízké hodnocení zde na ČSFD. Nové zaměstnání pro Karla přineslo ale také určité problémy - musel cestovat přes celé Německo od moře do hor a z úsporných důvodů bydlel u otce s nímž měl 20 let nevyřešený spor. Tehdy totiž kvůli Karlovi shořela stodola a jeho otec byl při hašení zraněn na noze s doživotními následky. Také porodní asistentka Christa se nevyhnula problémům, protože kvůli sporům s její nadřízenou doktorkou dala v nemocnici výpověď a celá rodina se tak rázem ocitla bez pevných příjmů. Došlo to tak daleko, že museli prodat nový dům, což stačilo tak na pokrytí úvěru bance a museli se přestěhovat do Bavorska za Karlem. A když se Karl zapletl se svou starou známou Marií v nové práci, zdálo se, že se celá rodina ocitne na samotném dně. Také nová cukrovinka ne a ne spatřit světlo světa. Od té chvíle se však začalo vše obracet k lepšímu. Jak to nakonec dopadlo vám neprozradím, ale jelikož se jednalo o romantický film, určitě se nemusíte ničeho špatného obávat. Dokonce i mne ten závěr připadal až příliš dokonalý a přeslazený, což možná ovlivnilo hodnocení ostatních diváků. Přestože se děj dal snadno domyslet a byl lehce předvídatelný, docela to odsýpalo a vůbec jsem se nenudil. Obdivoval jsem německou přírodu i krásnou Valerii a skvěle jsem si u nenáročného filmu odpočinul. Víc jsem ani od Bavorských pralinek neočekával, takže jsem nebyl zklamán a proto ode mne tento film získal tři pralinkové hvězdičky ***. ()