Na opustenej ceste v Texase dôjde ku kolízii času, priestoru a vraždy. Karen sa pokazí auto a tak ju zvezie neznámy muž Frank a jeho vystrašená žena. Frank ide predať počítačové čipy, ktoré získal ilegálne. Podozrieva svoju ženu z nevery. Napriek všetkému Karen zostane v aute s dvojicou. V aute dôjde k tragickým udalostiam, vrátane vraždy Frankovej ženy... Karen utečie - a dostane sa do experimentálneho laboratória, kde práve skúšajú cestovanie v čase. Karen požiada vedcov, aby jej dovolili vrátiť sa späť a zabrániť tak vraždám... lenže keď sa vráti späť, udalosti sa opakujú vrátane vrážd, napriek tomu, že Karen sa snaží veci urovnať... (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone

Jamesa Belushiho som mal doteraz zaškatulkovaného ako čiste komediálneho herca. Považoval som ho za priemerného amerického komika. Avšak v tomto snímku z roku 1997 predviedol, že je schopný sa vžiť i do náročnejšej role. Veľmi dobre tu stvárnil úlohu záporáka. Drsný texasan Frank s elvisovskými kotletami je v jeho podaní charizmatický, nepríjemný a presvedčivý. "Retroactive" je hlavne vďaka nemu celkom zaujímavý sci-fi thriller. *** ()

majo25

Filmy s tematikou časovej slučky mám rád. Ono aj príbeh sa uberá tým správnym smerom, čo by sa mohlo zmeniť, keď by sa stalo toto a toto. Z tohoto pohľadu a z pohľadu akcie dostane divák očakávanú porciu. Ale spracovanie aj na čele so slabou hlavnou hrdinkou pokrivkáva a pôsobí nevieryhodne. Nebyť určite zapamätaniahodného Belushiho v postave frajerského psycho-burana, ktorý to ťahá, išiel by som nižšie. ()

honajz2

Tak tady se ty moje dojmy často měnily. Zpočátku se mi ten příběh líbil a přišel mi dostatečně zajímavý, nepředvídatelný a celkem i slušně dramatický. Jenže od nějaké 30. minuty se z toho stal normální akčňák, ve kterém všechny postavy umí skvěle střílet a všichni vlastní zbraň (což tam je naštěstí vysvětlené, ale zpočátku jsem se tomu dost divil) a hlavní hrdinka a hlavní záporák najednou jako by z Marvelovky bez superschopností vypadly, ale když jsem se srovnal s tím menším zklamáním, že to nebude ve stejném stylu jako na začátku, začal jsem to naštěstí brát a do jisté míry užívat jako akčňák. To mi ale taky vydrželo jen nějakou dobu, protože v určité chvíli to začalo být poněkud monotónní a přehnaně překombinované. Úplný konec ty moje dojmy naštěstí zase trochu spravil, ale takový "rozházený" pocit z toho stejně mám. I tak to ale vůbec není špatné, jako jednohubka to postačí, ale na víc ten film u mě prostě nemá. Slabé 3* ()

Tommassi3

"Zmáčknout spoušť není jen tak, dámo !! Změní vám to celej život.." - "Třeba toužím po nějaký změně, Franku.." ;) Navzdory tomu, že Retroactive ta bláznivá trojice - Jo, vážně !! Nejsjetější, totiž nejsvětější trojice !! To nikdy nevěstí nic dobrého, když na filmovém skriptu pracuje tolik lidí.. - vybavila tím nejnablblejším možným céčkovým příběhem, jaký si jen jeden umí přestavit, když si s časovými paradoxy kluci zvesela vytírají zadnice, dík tomu zběsilému tempu, překvapivě slušné rytmizaci i velké kupě, možná spíš dvěma kupám, hlášek, které rozhodně pobaví, platí tenhle pozapomenutý scifi kousek (s)hitmakera Louise Morneaua, kterej nakonec není vůbec mornej, za nesmírně zábavný biják, který se mohl stát celkem snadno kultem.. Nesmírně povedená a stylová hloupůstka, která se nebere ani na okamžik vážně a pomrkává na diváka stejně jako ten nejlepší Belushi, jakého jsem vůbec viděl.. Ačkoli se to nezdá, ta jeho fyzicky nesmírně náročná herecká kreace misogynního psychopata s podivným smyslem pro humor rozhodně zaslouží velké uznání.. ()

Han22

Skoro dokonalá podívaná, kombinující akční film, thriler a sci-fi. Mladá žena si v poušti stopne manželský pár, ovšem jízda plná urážek a ponižování od manžela nakonec končí smrtí jeho ženy a při úniku se hrdinka dostává do vládního bunkru, kde se náhodou vrací v čase zpět o 20 minut. A začíná klasická časová smyčka, ve které se hrdinka znovu a znovu snaží změnit věci kolem a jediný co se ji daří je způsobovat stále větší a větší masakr. Časová smyčka, ukazující nemožnost změnit osud funguje bezchybně, Belushi jako psychopat nemá chyby (a to jsem si myslel, že to nemůže zahrát) no a všechny ty přestřelky, bitky, honičky jsou prostě boží. Už dlouho jsem neviděl tak krásně fyzickou a brutální akci. Čert vem nelogičnosti, ve víru akce si jich napoprvé 100% nevšimnete. ()

• Přesně v devíti minutách je scéna, kdy hlavní představitelka Karen (Kylie Travis) vzpomíná, jsou tam zobrazeny černobíle vzpomínky. V těchto vzpomínkách si tvůrci vypůjčili pár scének z Robocopa 2 (1990). Viz samopal z levé strany, který patřil záporákovi Robo - Cainovi. (Lucina84)