Môj partner z K-9: Psí detektív

• Česko K-9 II. Můj přítel se studeným čumákem (viac)

Detektív Mike Dooley (James Belushi), policajt telom a dušou, sa trápi nad smrťou manželky a aby zahnal bolesť, venuje všetok čas, energiu a myšlienky zúrivému boju proti zločinu. Po boku má stále verného policajného psa Jerryho, a hoci ich zápal pre prácu neuhasína, roky sa začínajú prejavovať. Ich nadriadený, kapitán Byers (James Handy), má dokonca pocit, že by mali niečo robiť so svojou kondíciou, pretože na prácu v teréne už nebudú stačiť. Najmä nemecký vlčiak Jerry Lee už patrí medzi veteránov a Byers sa netají názorom, že možno prišiel čas, aby odišiel do výslužby. Aj preto k nim priradí krásnu detektívku, seržantku Wellesovú (Christine Tucciová) a jej štvornohého pomocníka - dobermana menom Zeus. A nová štvorica pátra po ozbrojenom útočníkovi, ktorý ohrozuje Dooleyho a Jerryho. (TV Markíza)

p.a.douch

Celkem pohoda, slušný hlášky. Belushi už trochu z formy, ale drží dobrej standard. U Tucciů má sice brácha Stanley víc talentu, ale Christine taky není tak špatná. Handy byl přesvědčivý zloduch. Psi v pohodě. Je vidět, že film byl určen přímo na DVD, ale není to tak hrozný. 60 % bez problémů. "Doktorka: Ten zarudlej obličej - to bude vysoký tlak. Dooley: Omyl, to je alkoholismus." :-). ()

-soch-

Tento film, ktorý sa snaží o pokračovanie úspechu prvej časti, nebol práve najlepším. Nezdá sa mi tak zábavným ako bola prvá časť a fakt, že Jerry Lee starne nemal byť tak zdôrazňovaný. Zážitok mi kazil asi aj ten holandský doberman Zeus a v tomto prípade i slovenský dabing... V slovenskom znení účinkovali: IVO GOGÁL, LUCIA HURAJOVÁ, MIROSLAV TRNAVSKÝ, JURAJ PREDMERSKÝ a iní. ()

malyLibor

Tak tento film mne opravdu dostal! Snad ještě nikdy jsem nezažil, že by druhý díl čehokoliv byl lepší než první - a to tenhle byl. Jak jsem se u prvního dílu celkem slušně bavil, tady jsem se bavil moc. Po slabém začátku se film skvěle rozjel a já se střídavě smál a byl dojatý, i slzičku jsem uronil... Tenhle film mne dostal a mých 5* dnes znamená opravdu skoro 100%, tohle byla prostě rodinná komedie, jak má být... A nebo možná komedie pro starého dědka a jeho psa? Kdo ví. Mne ale opravdu nadchla, rozesmála, dojala... a už stahuju i trojku, o které jsem po shlédnutí jedničky ani neuvažoval. James Belushi vyzrál, jeho partnerka byla sympatická, ale psi (oba) byli naprosto úžasní. ()

tron

„Aký psychopat naučí psa toto?!“ Asi starnem. Kedysi by som tomuto fakt veľmi zlému filmu dal odpad, v lepšom prípade 1*. Dnes 3 síce nedám, ale poctivé 2 veruže hej. Je to také zlé, až je to zábavné. Nezabudnuteľne zlé. Akčné scény sú úžasné. Vyzerajú ako z lacnej paródie, kde na seba každý strieľa a nikto nikoho netrafí. Nie je jasné ani len to, kto kde stojí. Že sa dospelý chlap rozpráva so psom (ktorý je normálny vlčiak, nie rozprávková hovoriaca bytosť), to nechám bokom, je to ostatne komédia. No... alebo nie je? Teoreticky samozrejme je. V takom prípade ale netuším, čo tu robia mrazivé scény so stalkerom, ktorý Belushiho prenasleduje a ktorý vyzerá ako niekto z Mlčania jahniat (alebo Osobného strážcu). Zaujímavým osviežením je nielen zapojenie buddy motívu, ale tiež to, že tým parťákom nie je chlap, ale žena a dokonca žena so špičkovo vycvičeným psom, s ktorým komunikuje v holandčine (!). Na samostatnú kapitolu je správanie policajtov, ktorí nezaevidujú strelné zbrane, s ktorými je spáchaná banková lúpež, potom ich chytajú do rúk a keď je to dostatočne obchytané, tak si niektorý z nich spomenie, že by asi bolo fajn poslať to na balistiku a daktylku. Pozoruhodné je i to, že na Belushiho v noci strieľajú v jeho vlastnom dome a on to nikomu neohlási, len to ráno medzi rečou spomenie nadriadenému (asi za to má príplatky?). Miestami som fakt až neveril, že takú blbosť natočili. A zjavne to príliš neriešil ani strihač, takže nebudete ochudobnení o dařbujána (= penisa) Jerryho Lee (krátko pred streľbou do dvier, všimnite si to, zjavne bol nemecký ovčiak pekne nadržaný). ()

Radyo

Abych se přiznal, zpočátku jsem byl připravený film nasypat do odpadu, a to už po cca 10-15 minutách sledování. Pak jsem se ale nějak zakoukal a zjistil jsem, že to není až taková příšerná hloupost, za jakou se to chvíli vydávalo. No a tak jsem se relativně v poklidu dokoukal až do konce, celkový dojem sice nic moc, ale párkrát jsem se i zasmál (třeba u parafráze známé policajtské hlášky: "Máš právo zůstat v bezvědomí. Cokoliv se ti bude zdát, může být použito proti tobě."). No, není to nic moc, ale když od toho čekáte ještě míň, tak nakonec zjistíte, že to docela ujde. Mám v tom trochu chaos, že? :)) ()