Desaťročná Charlie sa so svojimi rodičmi (Zac Efron a Sydney Lemmon) od narodenia neustále sťahuje z miesta na miesto. Kočovný spôsob života ju neuveriteľne rozrušuje, ale jej rodičia nevedia, ako ju inak ochrániť. Charlie je “iná”. Na zapálenie vecí nepotrebuje zápalky ani zapaľovač, stačí, keď sa rozhodne, že majú horieť. Horšie je, že svoje schopnosti nedokáže úplne ovládať, a keď je rozrušená, môže byť skutočným nebezpečenstvom pre seba aj svoje okolie. Tajná vládna agentúra, ktorá sa špecializuje na vyhľadávanie a kontrolu podobných výnimočných ľudí, ide samozrejme po Charlie, a preto je rodina neustále na úteku. Stačí jeden malý incident, aby sa Charlie dostala do ich hľadáčika, a nie je ľahké sa z neho dostať. Okrem toho sa títo ľudia nehanbia používať násilie, dokonca ani vražda pre nich nie je veľkým problémom. Proti sebe však majú zúfalých rodičov, ktorí sú ochotní obetovať čokoľvek, aby ochránili svoje dieťa, a dievča, ktoré naozaj nechcete rozčúliť, ak nemáte na sebe hasičský oblek. (CinemArt SK)

warrenur

Dalsia spackana adaptacia vybornej King-ovej kniznej predlohy. Tolke kvanta reziserov sa o to pokusaju a mizivemu percentu sa podari ich ozaj vystihnut.  Nebyt paradnej doprovodnej filmovej hudby, a ze s tou horrorovou ma Carpenter bohate skusenosti, a celkom uchadzajuceho zaveru, nebolo by tu moc pozitiv. Potesil fireball. Sklamalo ma, ze som nevidel nuklearnu baby-Godzilu. :)) Kto ste videl zaver druheho dielu, viete, o com hovorim. :) Ako prosta zabava to vsak ujde, ak nudne pasaze trochu "posurite". Za mna to bol len vedome vzhladnutie dalsieho z radu chabych filmov, inspirovaneho King-om, ktore dokaslu i vybornu predlohu. ()

Aurus

4/10. Čekal jsem podprůměrnej film a taky sem ho dostal. Ale zas musím říct že film má i dobré věci ale to že spálila kočku tak to ji neodpustím. Příběh je dobrej, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film má povedenou, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Neviděl jsem originální dva díly ale někdy na ně kouknu. ()

johnymdoe

Tak si po delší době neodpustím komentář..45% místní hodnocení? Film objektivně na 4*, po poslední akční a nekompromisní čtvrthodince 5*. Dobré herecké výkony s opět dobrým Zacem Efronem (ano taky mi to nejde přes ústa, ale vymanil se z Disney channel a poslední roky..ač kolikrát ve špatně hodnocených filmech..je velmi dobrý). Slečna žhářka taky hraje co to dá, děj přímočarý (však to také má jen slabou hodinu a půl), napětí se stupňuje a k tomu skvělá hudba od Johna Carpentera ala nejlepší jeho pecky osmdesátých a devadesátých let. Knihu jsem zatím nečetl, ale i kdyby byl film ve všech ohledech jiný než předloha, tak se King této interpretace štítit nemusí, spíš naopak. 90% a škoda, že to nebylo delší s rozvrstvěnějším příběhem a propracovanější psychologií postav. ()

BOURQUE

Staro-nová filmová adaptácia známej knihy od Stephena Kinga (ktorá u mňa z nejakého dôvodu ešte chýba z listu „prečítaných“). Koncepčne a kvalitatívne je to takmer rovnaký výsledok, ako nedávno „remastered“ Pet Sematary. Vizuálne jednoduché a pôsobivé, ale obsahovo a z hľadiska vedenia príbehu sú (ne)malé nedostatky. Herecky trojica Ryan Kiera Armstrong / Zac Efron / Sydney Lemmon pôsobí dobre, ale napriek snahám hĺbku ich postavy nedostanú. Veľmi nevýrazná Gloria Reuben. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

panvasik

Přišlo mi to, takové nemastné, neslané. z částí dost podprůměrné, ale hudba to celkem zachraňuje. Pustil jsem si to jenom z toho důvodu, že včera jsem jak debil čuměl skoro 100 minut na debilní pokračování Sirotka a řekl jsem si, že větší zklamání tohoto roku neuvidím a tak mě trochu chytila zvědavost, jestli to něco trumfne a tohle určitě ne :) Přišlo mi to v některých momentech, až příliš amatérské a někdy jsem si říkal, že bych to i líp natočil... Už jsem to tady četl, tak to tady jenom potvrdím, že film jaksi neměl, asi čas na vysvětlení všech schopností, kde se vzaly, proč je mají atd. Ale jinak jsem trochu zklamaný. Nejhorší filmová adaptace podle knihy Stephena Kinga, kterou jsem kdy viděl... 3/10 ()

pumpkinqueen

Já jsem si v tomhle filmu užila dvě věci - pohled na hot Zaca Efrona a excelentní soundtrack. A to je u filmu zatraceně málo! Adaptace z roku 1984 se mi hrozně líbila, přestože taky nemá nejlepší hodnocení. Malá Drew byla zkrátka taková, jaká měla být Charlie v knize - sladká i přes své temné schopnosti. Tady u té Charlie v podání Ryan jsem ji chvíli i podezřívala z toho, že si v hloubi duše užívala i zapálení kočky... Film měl strašně špatný scénář, ale opravdu tak moc, že si toho snad i běžný příležitostný divák hororu musel na první pohled všimnout. Chvíli to působilo jako takové ty vymyšlené strašidelné příběhy, které si děti vypravují v noci s baterou pod dekou a vymýšlejí je z patra. Většinou se do toho pak zamotají, snaží se vymyslet nějakou působivou a děsivou zápletku ale vyjde z toho taková patlanice, že příběh postrádá smysl a co bylo na začátku už na konci neplatí. Tak takhle nějak na mě zapůsobil tenhle film - jak kdyby ho splácali za pochodu. Další věc byla ta, že se to chvíli snažilo podobat starší době, a pak tam na vás vytáhli google a netflix a vám došlo, že je to vlastně současnost, nebo alespoň snaha o ní. Nevadila by mi verze z dnešní doby, vůbec ne, ale musela by dávat smysl. ()

helraiser

Neuvěřitelně hloupý, ale především prázdný remake. Takhle sterilní remake jsem už dlouho neviděl. Naprosto zbytečný film, který původnímu nesahá ani po kotníky, navíc docela nuda. ()

aR3Zz

Tady jsme viděli velký špatný... Příběh nic moc, divák neví co a proč, vyprávění se moc nedaří. Herecké výkony chabé. Za mne snímek nestojí za váš čas, nemá co nabídnout. Já to ale dokoukal, úplný odpad to zas není. 40% ()

Hellknight12

Akurát som sa vrátil z kina. Slušný remake Kingovej predlohy, ktorý má dosť plusov aj mínusov. Plusy sú hlavne hudba a herecké výkony, taktiež príbeh. Páči sa mi začiatok filmu, ktorý fajn spracovaný. Efekty nie sú na dnešnú dobu bohvie ako dobré ale sú fajn. Príbeh tu dáva zmysel a je tu všetko pekne vysvetlené, teda až na jednu časť na konci, ktorá ma prekvapila, hlavne preto ako bola naša hlavná postava vykreslená počas celého filmu. Minutáž filmu je plus aj mínus zároveň. Film má 95 min. Na jednej strane je to dostačujúce a na druhej málo. Film, keď sa rozbehne a to netrvá dlho ide za mňa zbesilým tempom. Až na ten začiatok, kde nám vlastne v rýchlosti nastavia nejaké tie základy charakterov pre každú hlavnú postavu, nedokáže ich poriadne vykresliť. Čo sa týka akcie tak je tu jej viac než dosť na takúto stopáž. Ako thriller to funguje výborne ako dráma slušne a ako horor minimálne. Film môžem odporučiť ale iba výhradne fanúšikom Kinga. Za mňa si zaslúži aby sa išlo na neho do kina. Ako pekná jednohubka prečo nie? Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

John80

Zaujimavy snímok s prirodzenymi schopnosťami zapaľovania jedného dievčata a  následné vyšetrovanie smrti  menželky a mami. 3* ()

Likan7

Prázdný a zbytečný remake starého nudného a prázdného filmu. Efron se sice možná snaží, ale vyloženě nemá co hrát. Scénář je ledabilej, zkratkovitej, často pitomej a prázdnej. Zbytečný film, který nefunguje jako retro horor ani jako nic jiného. Efrona je mi líto... ()

Brooks

Ničím zaujímavá, formálne tuctová a obsahovo sprasená kingovka, ktorá pôsobí ako násilný, štúdiový zostrih o hodinu dlhšieho, lepšie fungujúceho filmu. Netypicky obsadený Efron nevadí a indiánsky zabijak Greyeyes, najzaujímavejšia postava filmu, mal v závere zohrať významnejšiu úlohu. 2* ()

janahorova

Předlohu jsem nečetla (jen začátek). Obsazení se za mě povedlo, ale něco tomu chybělo. Přišlo mi to jako spíš televizní film. Váhám pořád mezi 3 a 4* a mám pocit, že nadhodnocuji, protože je to podle Kinga. ()

MartinTerran

Ať jsem hledal sebevíc tak jsem zde horror nenašel. Spíš to byla taková pohádka o ohnivé dívce, ale nebylo zde nic zvláštního, originálního či zábavného, jen "rodinné drama" a oheň. Knihu jsem nečetl, ale předpokládám, že to šlo zpracovat lépe. Herečky to bylo OK.  Hodnocení: 38/100. ()

mikki089

Takový horší průměr. Akční scény byly fajn, ale hlavně u konce jsem se nemohla zbavit pocitu, že sleduji korejský film Witch. Příběh byl průměrný, snadno předvídatelný a celkově příliš nedokázal upoutat pozornost. ()