Desaťročná Charlie sa so svojimi rodičmi (Zac Efron a Sydney Lemmon) od narodenia neustále sťahuje z miesta na miesto. Kočovný spôsob života ju neuveriteľne rozrušuje, ale jej rodičia nevedia, ako ju inak ochrániť. Charlie je “iná”. Na zapálenie vecí nepotrebuje zápalky ani zapaľovač, stačí, keď sa rozhodne, že majú horieť. Horšie je, že svoje schopnosti nedokáže úplne ovládať, a keď je rozrušená, môže byť skutočným nebezpečenstvom pre seba aj svoje okolie. Tajná vládna agentúra, ktorá sa špecializuje na vyhľadávanie a kontrolu podobných výnimočných ľudí, ide samozrejme po Charlie, a preto je rodina neustále na úteku. Stačí jeden malý incident, aby sa Charlie dostala do ich hľadáčika, a nie je ľahké sa z neho dostať. Okrem toho sa títo ľudia nehanbia používať násilie, dokonca ani vražda pre nich nie je veľkým problémom. Proti sebe však majú zúfalých rodičov, ktorí sú ochotní obetovať čokoľvek, aby ochránili svoje dieťa, a dievča, ktoré naozaj nechcete rozčúliť, ak nemáte na sebe hasičský oblek. (CinemArt SK)

filmmovier

Nenápaditá debilita. Strašlivá nuda od začátku do konce (ta hodina a půl je delší, než hodiny a půl obvykle bývají). Herecky je to naprosto zoufalé, jakákoliv atmosféra napětí nebo strachu (nebo čehokoliv dalšího) tady také neexistuje a příběh je v základu sice zajímavý (aby ne, vždyť je to King!), ale zpracovaný naprosto, ale naprosto zoufale. Knihu jsem nečetl, takže (naštěstí pro film) nemám s čím srovnávat, ale je to fakt dost hrůza. Jediné, co můžu pochválit, je hudba, na které se podílel mistr Carpenter a je to dost slyšet. Takže ty dvě jsou asi jen za soundtrack. A za to. že jsem se při sledování nesamovznítil. ()

Johnny.ARN

Xmeni pokúrovaný so Stranger Thingsom, len bez výpovedenej hodnoty, resp. ja som ju tam nenašiel. Števo Kráľ musel brať iný matroš, keď mu toto chodilo po rozume. A ba, možno poviedka je super, len tu sa to nejak nepretavilo. 1 z 5 ()

oveckaoa

Ten film působí debilním dojmem nic se zde nevysvětlí a režisér počítá s tím , že lidi co na to půjdou nebo to uvidí znají knížku což já třeba neznám a nemíním si ji kvůli tomu kupovat a číst. Tak, že tu máme rodiče  co jsou telepati a holku co dokáže dělat požáry nevíme jak k tomu došly jen víme, že se na nich dělaly pokusy  a jde po nich jakási agentura a chlápek co má telepatické schopnosti. Kdo je tenhle chlápek nevíme a nikdo se ani nesnaží  to vysvětlit proč po nich jde se taky nedozvíme chce být na světě jediný  nebo mu za to platí nevíme. Pak tu máme jakéhosi doktora co jich jaksi vytvořil jak to udělal proč to udělal má taky nějaké schopnosti nevíme a nezjistíme to ani.  To vše směřuje k finále kdy otce unesou a holka ho zachrání a neznámý chlápek s ní zůstane proč ho nezabila, když zabil její matku a zabíjel i jí podobné nevíme a už se to nedozvíme. Do kina na to jít jsou vyhozené peníze ani nechápu proč to produkuje Blumhouse , kteří mají na víc.  I triky jsou hodně tragické na rok 2022. 40 procent za ten konec. ()

lykan9

Bohužel ne vždy se podaří atmosféru knih Stephena Kinga přenést na filmové plátno a Žhářka je toho důkazem. Herci a jejich postavy byli nemastné neslané, kdy pochvalu si zaslouží snad jen Zach Efron a částečně Michael Greyeyes. Ostatní mě však ani zdaleka nepřesvědčili a někteří mě svými výkony doslova rozčilovali. Samotný průběh děje je také poměrně nudný a zmátoří se až v závěru. Prostě jde to určitě i lépe, jak dokazují jiné filmy na motivy Kingovek. ()

jefff

Neviděl bych to úplně tak zle. Ano, je to béčko a moc nechápu kinodistribuci. Asi že King. A Efron. Ale jinak je to jasný nízkorozpočtový biják. Jediné co je jasně áčkové je skvělá hudba, kteoru má mimo jiné na svědomí John Carpenter. Až je škoda, že je vyplácaná na tenhle průměrný kousek. Má ale i světlejší okamžiky. Občas funguje napětí, zvlášť ke konci a občas je tu náznak strašení, ale jen opravdu občas. Efron je jinak prkenej a scénář dost pofidérní. Režie pak téměř televizní. Ale úplně nudné to přesto není. Jo a triky jsou jak z devadesátek. ()

Anet21

⚪Ohnivé oči som nevidela (nutno dodať, že ten názov mi pripadá oveľa poetickejší), čiže nemám s čím zrovnávať, i tak sa ale film javí ako nedynamický a zle naračne uchopený snímok, v ktorom absentuje skoro akékoľvek napätie (a to má byť asi aj horor), Efron pôsobí, akoby vo filme hral na silu a na obraze ani nechcel byť, dej sa vlečie a subjektívne trvá skoro večnosť, postava dieťaťa sa správa skorej ako nejaký elitný zabijak, prežívajúci v nehostinných podmienkach, pričom presne vie, čo má robiť a vlastne všetky motívy pôsobia neskutočne nevyužito, všetko sa objaví, ale len tak, aby to v scenári bolo, k postavám sa nedá utvoriť skoro žiadny citový vzťah. Až je to k neuvereniu, že v dnešnej dobe v hollywoodskej produkcii môže vzniknúť niečo takto slabé, podpriemerné a zbytočné.⚪ ()

sedm.1

Firestarter je neuvěřitelně mizerná filmová záležitost, která mě až šokovala, jak je ve všech ohledech špatná. V šoku jsem navíc ale i z účasti Zaca Efrona v takovémto průseru, jako herce ho mám totiž velmi rád, nicméně tento výběr se mu fakt ale zle nevydařil. Každopádně celý scénář tohoto snímku je vhodný tak akorát posloužit jako nějaká průměrná epizodka v jakémkoliv sci-fi seriálu, a to ještě dost krátká epizodka, jelikož obsahově to je vážně miniaturní hříčka, k čemuž bych chtěl jen tak mimochodem podotknout, že to není ani zdaleka poprvé, co takovýmto způsobem byla zpracována nějaká povídka Stephena Kinga, kdy působí na celovečerní film opravdu nedostačujícím způsobem, tudíž by se nad tímto trendem měli v Hollywoodu již vážně trochu zamyslet, jestli má opravdu cenu zfilmovávat každý prd, co tento plodný autor napíše, ať už je kvalitní jak chce. V tomto případě je celý tento film ovšem nefunkční o to víc, že se tu tvůrcům nepodařilo navodit ale ani žádnou atmosféru, napětí, emoce, veškeré postavy mě ani trochu nebavili, film navíc ani příliš nic nevysvětluje, prostě je tu nahozena jen banální, otřepaná linie, která nemá čím zaujmout, hodná rodinka proti zlé vládní agentuře, to fakt není žádná nápaditá hitparáda, k tomu žádný zvrat, žádný zásadní moment, pointa nudná, zkrátka tato podívaná se skutečně nepovedla, a víc k tomu nemám a už ani nechci co dodat. ()

BoredKid

Zac Effron sa na rolu otca absolútne nahodil.. Film chladný a bez emócie. Jediné pozitívum bol soundtrack na ktorom spolupracoval John Carpenter. ()

iXtr3m3

Šedý nudný priemer, ktorý mal občas nádych niečoho podobného, ako boli pred nejakým časom Freaks, ale všetky prvky zostali nedotiahnuté, čo je škoda, lebo nevyzeralo to najhoršie. ()

Han22

Tak jako každý rok se v kinech objevují zbytečné remaky či rebooty klasických hororů. Původní Firestarter navíc nebyla žádná klasika, spíše jedna ze slabších adaptací Kinga. Roztahaná, celkem nudná a suchá záležitost, která ale měla výborné herce, především slizkého Sheena jeho velitele DSI a psychopatického Scotta jako všehoschopného Rainbirda a samozřejmě nadanou Barrymorovou. A remake? Je kratší, svižnější, nenudí ani neprudí jako spousta moderních hororů. Na druhou stranu s výjimkou finále je celkem suchý, laciný a s mnohem horšími herci.SPOILERY: A stejně jako u nedávného Řbitova zviřátek si tvůrci vytřeli s Kingem zadek, takže místo Sheena je tu nějaká pipina, pacifistický otec na konci velí "spal to tu na uhel"! A celá linie s Rainbirdem, který si získává důvěru malé Charlie, aby ji v nestřežené chvíli mohl zabít je vykuchaná, namísto toho ji ve finále pomůže! A ona, přestože ji zabil matku mu odpustí a ruku v ruce s ním odkráčí!!! Takže tu máme sledovatelnou, ale nesmyslnou a jako vždy zbytečnou předělávku tak akorát na 3*. ()

Adramelech

Nepříliš zdařilé a hodně přejinačené zfilmování Kingova románu Žhářka. Nechápu, proč S. King dovolí, aby někdo takto prznil jeho díla. Že by kvůli penězům? ()

MaaaR@

Nevím, proč si pořád ještě tak ubližuju a koukám na adaptace Kingových děl, protože to moc dobře nedopadá. Ale tady byla aspoň ta hudba nadprůměrná. ()

666Carnage

Další filmová adaptace knižní předlohy od Stephena Kinga, tato dokonce už podruhé. Hele je to hroznej brak. Skoro celý film nechápete proč, co kdo dělá a taky, jak je to možný. Nejlepší na tomhle filmu je muzika a finále. Jinak je to fakt nuda. Jeho knížky jsou super, škoda jen, že z filmů se povede jen málo který. Filmu šanci klidně dejte, těch 90 minut je hratelných. Žádný zázrak, ale opravdu nečekejte. 40% ()

Marius_ss

Odfláknutá, zrýchlená vykrádačka legendárnej knihy (ktorú si už musím konečne prečítať), obohatené zopár "cool" momentmi (akcia v závere) a veľmi zaujímavou hudbou ! ()

DavidHolub

Trailer mě moc zaujal a na film jsem se tak těšil. Většinu času převládala nuda, ani finále to nemělo šanci zachránit. Za mě dobrý nápad, ale provedení se nepovedlo. Jsem zklamán. 2/10 ()

toi-toi

Úprimne mi je ľúto, čo robia s knihami od Kinga. Firestarter, ako kniha je výborná. Ale.knoha je kniha a film je film. Dostali ju žiaľ do rúk neschopní ľudia, ktorí vŕšia klišé nad klišé s patetickým scenárom, pripomínajúcim akčné filmy Chucka Norrisa z osemdesiatych mixnuté hororovými béčkarmi z deväťdesiatok. ()

peetrejr

Veľa diel, ktorým dodal predlohu pán King malo úspech ale aj neúspech. Nová Podpaľačka patrí do neúspechu. Prvé sklamanie bolo že sála v kine bola prázdna, čo už naznačovalo že niečo nebude v poriadku. Začiatok filmu bola vlastne až polovica z knihy... teda začiatok mi nesadol, pretože bol strašne rýchly a chaotický. Od stredu filmu (trištvrte knihy) sa to začalo rozbiehať a bolo tu pár dobrých scén. Teda jedna. A to taká že sa Charlie prepadla oknom. Bodka. A koniec filmu bol strašne rýchly až nerozvážny. Fight kde sa Charlie dostáva von z Firmy bol celkom dobrý (takže to trochu dodalo nádej filmu) ale potom prišiel koniec a ja som sa smial. Reálne v kine som sa smial miesto čo ja viem, asi som mal byť v úžase? Herečka Charlie bola uveriteľne dobrá ale počkať, čo Zac? No milý Efron bol tak akurát troska s vybielenýni zubami. McGeeovci mali byť chudobnejší ale miesto toho si Andy s Vick prenájmu velikánsky domisko a sťažujú sa že akí sú úbohí, pritom ich chrup by ste mohli zrovnávať s tými, ktoré sú na nástenke u zubára. Kapitánka bol v knihe kapitán a nebol černoška, Rainbird nebol Dážďovník (wtf?) a Irv s jeho manželkou prežili katastrofu na farme. Bola tu ešte jedna strašne divná scénka, kde Andy s Charlie prišli na Irvovu farmu a jediné čo vyjde z Charliených úst je: ,,Môžem sa pohrať s vašimi sliepkami?" Wtf?! To je tá najdivnejšia veta na svete. Ktoré dievčatko príde na cudziu farmu a jediné čo chce, je že sa chce pohrať so sliepkami? Hmmm, asi to je u mládeže populárne...hrať sa so sliepkami, neviem ja by som hrádky so svojím kohútom za sliepku nevymenil. Pre mňa je Žhářka veľmi veľké sklamanie ale, je tu predsa len jeden plus. A to je hudba, ktorá trochu do filmu ani nepasuje  - hudba je fantastická (pripomína zvučku Interstellaru). Toto je môj verdikt pre Podpaľačku: ** ()

fisus

Nebýt hudby Johna Carpentera, šel bych s hodnocením ještě níže. Banda nesympatickych herců, zmatek, chaos, nuda. Plivnutí do tváře Stephena Kinga. ()