The Search for Signs of Intelligent Life in the Universe

Hudba:

Alan Howarth

Lily Tomlin

Willy Kufalt

Ženské komičky patří k poměrně vzácným objevům a na Lily Tomlin je zde obdivuhodné, jak svým talentem dokáže táhnout dvě hodiny celé inscenace, v tolika různých postavách a převlecích, úplně sama před kamerou, v často poloprázdném studiu. Z jejího výkonu srší obrovská energie a její kreace jsou často vtipné, ale mimo to mě tento převažně studiový snímek s divadelní stylizací moc neoslovil a nebavil vždy stejnou měrou, spíše jen ve vybraných pasážích. Možná bych z něj měl silnější zážitek, kdyby provedení již tak experimentální formy one woman show netrvalo dvě hodiny, protože takhle jsem už v polovině cítil, že moje pozornost začíná kolísat a film jsem si neplánovaně rozdělil na dva večery. Přestože se to jmenuje v překladu Hledání znaků inteligentního života ve vesmíru, řada scén se spíše, než poselství o světě, vesmíru, životě či životním stylu věnuje hlavně tématům vztahů muže a ženy, manželství, sexu, rozvodu, to vše převažně z pohledu ženy... a já jsem si zase jednou připadal, že jsem omylem zabloudil k snímku, jaký coby mladý muž pořádně neocením. Podívaná to byla zajímavá, ale ve výsledku pro mě právě spíše jen zajímavá, než abych z ní měl silnější zážitek. [60%] ()