Phenomena

• Česko Phenomena (viac)

Mladá Jennifer Corvinová (oscarová Jennifer Connellyová v jedné ze svých prvních rolí) je poslána na soukromou dívčí akademii ve Švýcarsku, kde na útěku řádí brutální vrah, který vraždí studenty. Jennifer je obdařena zvláštní schopností komunikovat s hmyzem a doktor McGregor (Donald Pleasence) ji proto požádá, aby pomohla vraha najít. Jennifer se ocitne uprostřed bizarního vražedného spiknutí s červy, mutanty a šimpanzem vyzbrojeným břitvou! Dokáže odhalit vrahovu totožnost dřív, než se sama stane jeho obětí? Daria Nicolodiová a Fiore Argento také excelují v tomto podivném, jedinečném a krvavém filmu od italského mistra hororu Daria Argenta. (Cinemax)

Tayen

Nadprůměrný béčkový horor. Není tady nic, co byste neviděli jinde, ani co by vás vyloženě posadilo na zadek, ale jednotlivé prvky do sebe zapadají tak dokonale, že se vám prostě nebude chtít od něj vstát. Jednání postav je mnohdy tak přitažené za vlasy a bez logiky, až to uráží, ale horor to je osvěžující bez zbytečné krve, co by nahrazovala kvalitu. A hudba? Můžu říct, že má obrovskou zásluhu na celkové atmosféře, protože hard-rock 80. - tých let prolnutý psychodelickou hudbou působí stejně mrazivě jako zasněžené vrcholky tamních Alp. ()

GodComplex

U Daria Argenta se v podstate vzdy da spolehnout na 3 klicove ingredience. a] Omamny vizual (v tomto pripade nadherna Swiss priroda), b] fantasticka hudba (jsou to 80's takze poradna elektronika... kterou ale misty zbytecne kazi pridavani metal songu od Motorhead a Iron Maiden, coz pro vytvoreni hororove atmosfery naopak neni zrovna stastna volba) a za c] notna davka brutality (te je zde o neco mene, nez v jeho beznych hororech, ale vubec to nevadi, caste zapojovani hmyzu a cervu do akce urcite dodava potrebnou chut a stavu). Ke vsemu je zde i povedena alternativni story s kapkou nadprirozena, zacinajici mlada Jennifer Connelly a skvely Donald Pleasence. Ja si nemam na co stezovat, dalsi prvotridni Argentuv horor. 8/10 ()

Astaroth12

Ďalší z dobre zvládnutých Argentoviek.Tento film delím na dve časti a to na dobrú a zlú.Začnem tou dobrou-Krásne horské prostredie Alp,dosť bláznivo zaujímavý príbeh a príjemná mladučká J.Connelly a veľmi dobre hrajúcim D.Pleasence ako expert na hmyz bol presvedčivý.A teraz tu zlú-Tento film má značne rozťahaný dej,chýbajúcim krvavým masakríkom,ktorým som u argentoviek zvyklí a hudbou ktorá vo vačšine prípadov bola nevhodná.Zvuk hmyzu v tomto filme bol neskutočne mrazivý.A páčila sa mi každou ďalšou scénkou stúpajúca atmosféra.Keď sa J.Connely kúpala nechtiac s rozkladajúcimi mŕtvolami,nechutné ale svojské.Vo finále sa toho udialo viacej,ako napr.keď ju naháňala ta malá príšerka alebo keď tá opica rezala tú ženu britvou,tak lepší koniec som si ani želať nemohol. ()

Tomco

Argento rozhodne nie je pre všetkých. Keby som sa mal zamýšľať nad chybami, trvalo by to asi niekoľko hodín. Je to však bezpochyby človek, ktorý má svoje pevné miesto medzi elitnými borcami zaoberajúcimi sa hororovou tematikou. Pod kožu ide hlavne hudba, hlavný motív je dostatočne strašidelný. Na Jennifer sa dá pozerať vždy, a už aj ako malý krpec vedela zahrať s prehľadom. Phenomena dnes už nie je nič extra, no vidieť ju v čase vzniku by bol rozhodne zážitok ako sa patrí. Stále však niečo ponúka a právom patrí k hororovej klasike. Mne osobne Argentov béčkový štýl sedí v celku fajn. ()

ledzepfan

Strašně těžké tohle spravedlivě ohodnotit. Argento se tu dostává z extrému do extrému-od úplně amatérské filmařiny až ke krásně atmosférickým a napínavým momentům-Nápad s psychopropojením s hmyzem je moc hezký ale na můj vkus málo využitý-hudba občas dokonale sedící a houpvě divná a někdy zase nějáký speedmetal úplně mimo kontext scény...Poslední třetina stála za to a trochu mi nahradila tu přehlídku neherectví a krkolomé angličtiny(věřím, že ti lidi často vůbec netušili co říkají.)... Chtěl jsem dát i 4 ale to bych se musel trochu přemáhat a to se mi teď nechce.......................... Nejlepší herec ve filmu=šimpanz. ()

• Roli Patua Bruckera hrál 26ti letý lilipután. (Chatterer)
  • Záběry z filmu použila skupina Hypocrisy k videoklipu písně Killing Art. (Chatterer)
  • Jennifer Connelly při natáčení pokousal cvičený šimpanz. (Chatterer)

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

26.11.2020

Smutné zprávy přichází z Itálie, v Římě dnes zemřela Daria Nicolodi. Herečce, scenáristce a bývalé dlouholeté partnerce kultovního režiséra Daria Argenta bylo 70 let. Informaci médiím předala jejich… (viac)