Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

verbal

Mrtvý muž s genetickou, chromozomální anomálií (opět genitální verbalův tip na počeštění názvu) je přesně to, co mají mazlíčci rádi. Šťavnatý, lehce stravitelný mix s kousky masa, po němž nelze než zavrtět ocasem, utřít hubu do koberce a slastně si na gauči olizovat koule. Albánská mafie, negerská mafie, do toho fešácký Maďar Kolín na pomstychtivé misi, a i té švédské obludě to docela slušelo, když jí někdo konečně upravil obličej řezákem na koberce. Měla by to takhle nosit pořád. ()

Enšpígl

Hrábnul jsem po tom, protože akční a Noomi. Ovšem spíš než akční to bylo romantický, navíc Colin na mě působil, že ho to nebaví, alespoň, že Noomi nezklamala, příběh je sice postaven na tom, že má znetvořenou tvář, ale mě se líbila víc než kdejaká silikonová celebrita. Pokud jde o záverečnou akci říkal jsem, debilita nemá mít hranic a ustál jsem to a jiná akce tam vlastně nebyla. To mám za to, že si vybírám filmy podle ženskejch, dobře mě tak. Mám si vybírat akčňáky, kde budou pořádný urostlí bejci co to budou mydlit hlava nehlava. ()

Cervenak

Solídna akčná romanca, ale s týmto obsadením a režisérom to mohlo byť lepšie. Ústredná dvojica bezchybná, atmosféra fajn, akčné scény celkom náklad. Scenár ale nie je celkom hladký a občas sa riadne odtrhne od racionálnej reality. No a Howard s tým jeho dobráckym štramáckym ksichtom sa do úlohy hlavného pankharta zúfalo nehodí. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,895,295Tržby Celosvetovo $18,903,193Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,617,025 //počet predaných kusov 80,714Tržby za predaj DVD v USA $1,818,299 //počet predaných kusov 107,211║ až nečakané prekvapenie, skvelé obsadenie a hlavne fungujúce pre dej, výborne vystavaný a vygradovaný príbeh bez menšieho zaváhania, nechýba napätie, precízna akcia, maximálna spokojnosť, troška ale nechápem prečo to tak drvivo prepadlo v kinách? /80%/ ()

Radek99

Dnes už slavný dánský režisér Niels Arden Oplev natočil další hodně rozporuplný film, a i když je americký, je stále stejně pomalu vyprávěný a stejně seversky potemnělý, má celkem zajímavý příběh, takový čistý žánr, který je ovšem, jak je v postmoderní době zvykem, pomalu křížen s doposud zcela nesouvisejícím žánrem, krimi thriller z oblasti východoevropských mafií působících v současné Americe se potkává s čistou romantikou, jež je ještě podávána s určitou mírou nadsázky (vracení potravinových dóz atd.), což je z diváckého hlediska už jen tak tak na hraně snesitelného, na úplný konec se ovšem celý doposud celkem stravitelný film vrátí kamsi hluboko do 80. let a ve stylu osmdesátkového béčka předvede pan režisér ultimativní bitku ústředního hrdiny s absurdní přesilou nepřátel, před níž by bylo dobré film vypnout a nekazit si večer nebo jinou část dne, kterou jste coby diváci věnovali sledování tohoto snímku... ()

Superpero

Velice cool gangsterka s podivnou hlavní dvojicí a nečekanými zvraty. Režie je svižná a kromě akční linie tam skvěle funguje i romantika, takže pro mě osobně tohle byla fakt pecka. Absolutoriu překáží jen trochu překombinovaný děj, ale fakt se mi tam líbily takový ty civilní momenty, jako když dvě kolemjdoucí ženský divně civí na partu mafiánů, jak připosraně otvíraj schránku, protože se bojej bomby. Nebo děcka, co házej Noomi Rapace šutry do ksichtu atd. ()

Fr

,,NASTRAŽIL JSEM PAST. TEN, KDO MI TO DĚLÁ, TRPÍ. NĚKOHO ZTRATIL. TŘEBA TY LIDI NA FOTCE. CÍTÍ OBROVSKOU BOLEST. A TU JSEM ZPŮSOBIL JÁ...“ /// Neobvyklá cestě k pomstě, zvláštní romantika a thriller, kterej dejchá tak nějak jinak. Je fajn cejtit KONEČNĚ napětí mezi někým jiným, než Pomem a Verbalem, protože mezi Farrellem a Naomi to funguje parádně! Škoda toho konce, protože tenhle biják měl rozhodně našlápnuto na plnej počet. Viszontlátásra! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Pochopím, proč měli Amíci strach z vojáků Varšavský smlouvy. 2.) Protože Oplev! 3.) Thx za titule ,,DoubleJo“ a ,,aluna“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ** ()

EvilPhoEniX

Fascinující Revenge Flick,který vás zaneprázdní a pohltí od začátku do konce. Postavy jsou kvalitně rozvíjené v temném,neobvykle romantickém příběhu s výtečným Farrellem a Noomi Rapace. 2 Imigranti z odlišných světů, oběti pohromy moderní společnosti,ve stejném místě usilující o pomstu a překrásný příběh romance od bolesti ke ztrátě. Kvalita ! 80% ()

tron

Romantických trilerov nikdy nie je dosť a Pomsta mŕtveho muža má navyše skvelú sídliskovú atmosféru, temný scenár a kvalitné herecké výkony všetkých zúčastnených. V zásade by bolo čo kritizovať, ale ako celok sa mi to páčilo, vrátane konca v metre. ()

emma53

Můj zlatý a jako vždy neprůstřelný Colin, což je dobře, jen ať ještě chvilku vydrží, protože v Total Recall měl co dělat, aby se z toho vykřesal. V prvních chvílích jsem v tom měla docela solidní hokej, než jsem se postupně zorientovala a pak už to běželo jak po másle. Klasický akční thriller s odlehčovací romantickou složkou s Beatrice, kterou hrála Noomi Rapace, která začíná být čím dál víc v kurzu a ani se není co divit. Jinak si myslím, že docela dobrý potenciál, který Dead man down měl, byl tak trochu zbytečně a nesmyslně prostřílený. K tomu přibylo pár nevěrohodných chvilek, které ty lepší už moc nezachránily. Je to strašná škoda, takže u mě je to lepší dvojka, nedá se nic dělat Coline a Noomi. ()

Flipnic

Hodně slušný. Temnej, ponurej a pomalej thriller o pomstě otce vyvražděné rodiny, který se dostane do gangu, který toto spáchal. Film má hlavně hodně suprovou formu, úžasnou kameru a vizual. Je zde snad jen jedna světlejší pasáž s vycházejícím sluncem a pak úplněj závěr v metru. Jinak samá temnota. Sice ohraná písnička typu Punisher a stovky dalších, ale slušně natočený a vyvážený s jednou suprovou akční scénou na úplném konci. Líbilo se, doporučuju. Collin je zde fakt dobrej. ()

Bloody13

Vidět trailer před filmem a čekat pak třeskutě akční podívanou, asi bych byl taky zklamanej. Skutečnost je totiž trošku jinde. Dead Man Down je hlavně ponurý thriller s pečlivě budovanou atmosférou, ne zcela jednoduchým příběhem a skvělou hlavní dvojicí, díky které je film nasáklý i poněkud drsnou romantikou. Na akci se samozřejmě nezapomíná (v podstatě jsou tu dvě kratší a jedna delší v závěru), a i když jsou perfektně natočeny, nejsou zcela prioritní. Trochu se tu nabízí srovnání s předloňským Drive s tím rozdílem, že tenhle snímek je míň "artovější", za to s větším důrazem na bránu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Komára ani krysu bych nezabila, on je mnohem horší." Když mě mafiáni naposledy postříleli i s celou mou rodinou, tak jsem to mlčky strpěl, ale jestli to udělají ještě jednou, tak se vážně naštvu a taky se jim pomstím. Mrtvej Victor, kterej je větší Maďar než vypádá, je pro mne totiž velmi inspirativní figurou a nijak mne přitom nevyrušovalo, že si během pomsty střihl vedlejšák s nabouranou sousedkou. Tempo vyprávění přitom nikam nespěchalo, ale celkem příjemně vygradovalo směrem ke koncovce krvavý tak, jak si správná pomsta zaslouží. ()

Gilmour93

Když se forma, tempo a vyprávění obrazem na severský způsob zkříží s americkými lokacemi, přitroublým scénářem a požadavky filmového trhu, není se co divit, že světlo světa spatří podivný hybrid. Oplev se snaží vendetu maďarského inženýra servírovat za studena, ale ať už zásluhou tlaků na rychlé dokončení, či ohraným scénářem plným laciných zvratů, jsem největší chlad pociťoval v sobě a to i z důvodu nevěrohodně vykreslené romance ústředních zjizvenců. Pokud bude režisér dál hledat štěstí za velkou louží, doporučuji při pročítání scénářů a handlování s producenty třímat v ruce králičí pacičku.. ()

TeeAge

|| Scenár: J.H. Wyman | Hudba: Jacob Groth | Produkcia: Heal H. Moritz, J.H. Wyman | Distribúcia: FilmDisctict | Štúdio: Original Films, Frequency Films, IM Global, WWE Studios | Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 18,074,539 $ || Tento kus si nezaslúži byť prepadákom. Je to silne nadpriemerný thriller s neobyčajnými, vykreslenými postavami, a antischematickým scenárom (ajkeby sa mohlo povedať, že motív pomsty predurčuje určitú podobnosť mezi všetkými dielami). Bavil som sa skvelo, tento plnokrvný typ spracovania a realizácie mám naozaj rád. 85% | Blu-Ray, HU DTS | ()

sniper18

Je to vydarený akčný thriller s Colinom Farrelom v hlavnej úlohe. Má dosť dobrý príbeh o mužovi s tajomnou minulosťou, ktorý pracuje pre vplyvného mafiána, pričom pre neho robí špinavú prácu, ale má svoje vlastné plány, chystá pomstu a navyše sa zoznámi so sympatickou susedkou, ktorá mu konečne dá zmysel života. So spracovaním som nadmieru spokojný, ešte prvý dojem nie je úplne ideálny, ale po pár minútach si ma to už získalo. Prekvapilo ma zaujímavé podanie tejto zápletky, očakával som klasický priamočiary štýl bez prekvapenia, no v tomto prípade to tvorcovia podali trochu odlišne. Mnoho postupov zostalo podobných, ale zaujal ma štýl dávkovania informácií, či už o motivácich jednotlivých postáv, dôvode pomsty alebo aj jej celý plán, za čo môže aj to, že divák nesleduje prípravu od začiatku, ako snáď vo všetkých podobných filmoch, ale dostane sa už do rozbehnutého stavu. A veľkým plusom je aj samotná línia so susedkou, ktorá sa postará o viacero vydarených scén a celé to má taký príjemný náboj. Takže ani na pomery žánru dlhšia minutáž nie je žiadnym problémom, celé sa to nesie v svižnom tempe a až na ten slabší začiatok som sa bavil výborne až do konca. Akcie tu nie je až tak moc, ale páči sa mi. V prvom rade tu ide o scenár, takže jej menšie množstvo nie je žiadnym problémom, ale nájde sa tu pár akčných sekvencií, ktoré síce nevynikajú nápadmi, ale aj tak sú výborne natočené, pôsobia dynamicky a nekompromisne a navyše v nich cítiť aj neustály pocit ohrozenia, keďže hlavný hrdina čelí väčšiemu množstvu nepriateľov v pomerne malých priestoroch. A najvydarenejšie je celé finále. Herecké obsadenie je výborné, Colin Farrel ma v poslednej dobe baví čím ďalej viac a toto sa mu sadlo, o nič nezaostáva ani výborná Noomi Rapace a k tomu slušná skupina záporákov, aj keď Terrence Howard sa predsa len skôr hodí na kladné postavy, ale to je len detail. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, už od začiatku vidno, že toto je taký menší film bez výraznejších komerčných ambícií a tento štýl mi aj vyhovuje, navyše všetko funguje tak, ako aj má, tu nemám žiadny problém. Veľmi príjemné prekvapenie, zaujímavý akčný thriller na tému pomsty, ktorý neurazí ani bežného fanúšika tohto typu filmu, keďže aj tak funguje po všetkých stránkach, ale ani tých, ktorí majú radi trochu odlišné prístupy. Rád si to ešte pozriem. 79% ()

genetique

Zdá sa, že Oplevov drsný štýl bol na impulz americkej produkcie zaobalený pomerne zbytočnou dávkou romantiky, aby sa stal prístupnejší širšiemu publiku. Avšak presne tento fakt sa stal skalou úrazu a nakoniec ani širšie publikum sa nekonalo, keďže v kinách výrazne prepadol. Dúfam, že Oplev sa jedného dňa obzrie za týmto filmom, nase*ie sa a natočí zostih, ako to spravili jeho kolegovia Helgeland, či Donner. Zostrihať tento film cca o štvrťhodinku sladkých rečí a siahnem aj po piatej hviezdičke. Nechcel by som podceniť Oplevove schopnosti a napísať, že tento žánrový mix bol pod jeho sily, no mám dojem, že to, čo mu bolo predurčené, je točiť chladné filmy s tajomne hustou atmosférou. Tie tento film nepostráda, nechýba prefíkaný scenár, premyslené zvraty, dobrí herci a režisérska nápaditosť. Tým ale ani nechcem povedať, že tá romantika bola totálne zlým ťahom, nakoniec Noomi Rapace ťahá tento film s Farrellom minimálne fifty-fifty a celková pointa dáva filmu príjemnú ľudskú a civilnú podobu, len to mohlo byť trošku viac držané na uzde. 80%. ()

StarsFan

Je příjemné narazit v kině na režiséra, který si uvědomuje sílu nemluvených pasáží a který dokáže vyprávět příběh pomocí obrazu. Bez Opleva by možná Dead Man Down bylo jen průměrným thrillerem; pod jeho vedením se nicméně mění v neo-noirem inspirované dílko, které mě od začátku do konce bavilo sledovat. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (viac)

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (viac)