Bernie LaPlante je stále jednou rukou v cizí kapse a jednou nohou ve vězení. Manželka a syn jej opustili a ani v práci není bez problému. Když je jedné bouřlivé noci okolnostmi víceméně přinucen zachránit cestující z havarovaného letadla, raději se z místa neštěstí vytratí. Životní zkušenost mu velí zbytečně na sebe neupozorňovat. Televizní reportérka Gale Gayleyová chce získat prvotřídní reportáž zjištěním totožnosti neznámého zachránce. Je vypsána odměna jeden milion dolarů. Bernie však svoji šanci zmešká. Ocitne se ve vězení a jeho roli převezme bezdomovec John Bubber, jemuž Bernie celou záchrannou akci vylíčil. Zdrcený LaPlante ve vězení sleduje Bubberovu hvězdnou kariéru. Nejvíc mu vadí, že John získal odměnu. Po propuštění se zkouší o peníze přihlásit, ale nikdo jeho historce nevěří. Je "proti jeho charakteru", jak mu řekne jeho přítel. Nicméně i Gale začíná mít jisté pochybnosti o pravosti oslavovaného hrdiny. V dramatickém závěru dojde ke konfrontaci skutečného i fiktivního zachránce na římse luxusního hotelu. Bernie celou ožehavou situaci vyřeší s nečekanou noblesou. Obraz hrdiny je zachován a jen profesionálka Gale pojednou neví, kterému z mužů věnovat svou přízeň. (oficiálny text distribútora)

HonzaBez

"Život bývá někdy hodně složitej, přímo divnej. A lidi někdy nejsou tím, čím se zdaj bejt..." Berni LaPlant (skvělý Dustin Hoffoman) a John Bubber, dvě na první zdání podivné existence (zlodějíček a bezdomovec), a přeci oba hrdinové. Ten příběh se možná může zdát trošku těžko uvěřitelný, přesto v sobě skrývá skvělou myšlenku. A nemusíte žít zrovna v Americe, abyste si uvědomili, jak často my lidé (ovlivněni médii) dáme na první dojem a jak se necháme právě médii (nejen těmi oficiálními) někdy zmanipulovat v našem vnímání reality. Doba fakenews, jako by byla stvořená k tomu, aby si člověk tu myšlenku, že lidi (a věci) někdy nejsou takoví, jak se zdají být, obzvláště vštěpoval do hlavy. Jinak co mi trošku kazilo zážitek z celého filmu, byla ta scéna, kdy Berni LaPlant ve výšce nejdříve zachraňuje Johna Bubbera a potom naopak. Chápu, že to pro vývoj filmu bylo důležité, přesto z toho sledování dotyčných, jak řeší důležité životní otázky na římse věžáku, mi moc příjemně po těle tedy nebylo... ()

zdeny99

Dustin Hoffman v roli pobudy na hraně zákona, z něhož se stane zachránce pasažérů ve spadnutém letadle. Nebo snad nestane? Nebo je snad on zachráncem na hraně zákona? I takhle by se daly položit otázky ohledně jeho role, která by se spíše dala charakterizovat jako klasickým ňoumou bez peněz v baloňáků, jelikož vše ostatní si už upraví média podle svého. Téma filmu diváka přitáhne, zpracováno je takové, že neodejde a dokouká se do konce. Rozhodně postava Bernieho LePlanteho v podání Dustina Hoffmana je neodmyslitelná a pomáhá filmu do vyšších pater. [4893. hodnocení, 112. komentář, 73%] ()

RHK

Opravdu skvělý Dustin Hoffman v roli cynického životního smolaře zlodějíčka Bernieho LaPlante, který náhodou zachrání pasažáry havarovaného letadla. LaPlanteho botu a pak i mediální slávu spojenou s finanční odměnou však získá jeho kamarád bezdomovec Andy Garcia, který byl jako zachránce vyhledán novinářkou Geenou Davis, pasažérkou havarovaného letadla. Pohodová komedie (i tak trochu parodie Popelky), kterou si vždy rád vychutnám. Trailer je ke shlédnutí zde: http://www.spout.com/films/Hero/15253/2932/trailers.aspx ()

MikO_NR_1909

Celkom príjemná oddychovka, ktorú som dávnejšie videl parkrát v TV. Ale nebyť Hoffmana, režisér by si s dejovou líniou nedokázal poradiť. Tie humorné momenty by sa vďaka rutinnejším zručnostiam dostali do úzadia. Tak markantný rozdiel to v celkovom vyznení dokáže spôsobiť - viď, akú pozornosť (a snáď s ešte vyšším stupňom charizmy) si berie taký Jack Nicholson. ()

Djkoma

Amerika se vším všudy. Média, realita a touha mít hrdinu. Frears dostal velkou šanci předvést co umí s velmi dobrými herci a zajímavým tématem, které se opakuje prakticky každý rok za oceánem v země (ne)svobody. Krom toho jde i o jeden z posledních kvalitních snímků Geeny Davis. Škoda, že ta holka prakticky zmizela z filmového světa, ale je tady opravdu dost dobrých herců i v menších rolích. Pěkná podívaná s dobrým tempem. ()

• Slovo "fuck" a jeho deriváty zaznejú 11-krát, čo je na film s ratingom PG-13 veľmi nezvyčajné. (m.a.t.o.)
  • Mariah Carey naspievala populárnu pieseň „Hero“ práve pre tento film, no tvorcovia ju nakoniec ani nepoužili, pretože sa domnievali, že romantická balada sa do filmu nehodí. (m.a.t.o.)