Dej je zasadený do bizarnej podoby druhej svetovej vojny šesťdesiatych rokov. Tím Danger 5 je zostavený z medzinárodných špiónov, ktorí sa snažia prekaziť najneuveriteľnejšie plány Osi Zla na ovládnutie planéty a, samozrejme, zabiť Hitlera. Našich hrdinov čaká boj nielen s nepriestrelnými nepriateľmi, ale dokonca aj s nacistickými dinosaurami. (muti)

JamesSi

Budu na 100% upřímný - nedivím se, že někdo quitnul v průběhu nudné a repetetivní první série. Já osobně jsem seriál zkoušel dvakrát v průběhu let a vždy jsem se na to vykašlal během dvou epizod. Struktura je stejná a očividná u každé epizody, je to pomalé a počet slušných vtipů je malý. Jediný důvod proč jsem první řadu sledoval, bylo to, že jsem slyšel, že v druhé se seriál radikálně zlepší. To podpořilo i to, že jsem na Youtube viděl pár virálních částí (Agent Hitler, FBI). A opravdu 2. série s vánoční atmosférou otočí vše po Spinal Tapovsku na 11. Více než seriály ze 70. let to paroduje filmy 80. let. Dočkáte se narážek na Vetřelce, Blade Runnera, Star Wars, 21 Jump Street, Terminátora, Power Rangers a dokonce třeba i méně známý Return of Living Dead. Je tu víc akce, setů, rekvizit a gagů. Kadence vtipů je neuvěřitelná, tempo je jako v Kobře 11 vražedné. Vizuálně je to taky o dost lepší. Jen uvedu pár příkladů zápletek - "Hitler si chce najít manželku, tak vyrazí v přestrojení na americkou střední školu jako Johnny Hitler" nebo "Mengele za pomoci ještěrčích lidí předstírá, že je papež". Fakt druhá série stojí za to, první musíte pouze přežít. Ideálně si můžete pustit první a poslední epizodu první řady + epizodu s ještěry a máte úplný kontext pro druhou řadu. Zbylým třem se můžete vyhnout a vrátit se k nim, jestli budete mít chuť. Doufám, že mi uvěříte, protože "umím být velmi přesvědčivý". ()

muti

serial plny extremov az clovek zasne ze prichadza z Australie. myslel som si ze som videl mnoho, ale pri tomto serialy zistujem, ze som sa mylil. vrazda cez telefon, utok mincami z charity, corrupt police dog stories, manekineko chess checkmate, nazi vzducholode unasaju Eiffelovku, 8. nazi-div sveta, Patriotischer Hund, Nazi dinosaur, German plug, Japan relocation a mnohe ine. film sa snazi vyzerat ako zo 60. rokov, velmi potesia aj minimakety aut a domov, ktore vybuchuju, naco stracat peniaze na klasicke efekty. team Danger 5 je fakt klasa, sklada sa z predstavitelov spojencov, ktory postupne dostavaju tajne misije toho najsialenejsieho razu a samozrejme zabit Hitlera. v serialy uvidime napr aj pekne prevednie Ostrov doktora Moroea, kde budu mat hlavne slovo nazi dinosauri :D 25.2.2015 - druha serial drzi krok s jednickou a prinasa opat neuveritelnu akciu plnu zvratov, superhrdnov, nebezpecnych akcii a strasnych nepriatelov. must see. edit: serial je podobny kao rusky film Gitler Kaput! avsak kratsie serie su nabitejsie nazi gagmi ako dlhsi film, kde je viac hluchych miest a nie vsetky su vydarene. ()

noriaki

Ani nevím jestli mě na tomhle víc fascinuje forma, nebo obsah. Danger 5 kombinuje roztomile naivní efekty monster movie 50. let, optimistické pastelové barvy 60. let, obraz italských giallo kriminálek, momentek z grindhouse filmů a komiksové kostýmy jako obšlehnuté z Flashe Gordona. Co se náplně epizod týče, tak ty jsou ještě šílenější. Postupně se v seriálu mihnou vražední roboti, nacističtí dinosauři, pošahaní vědátoři, mluvící vlčáci a restaurace schovaná ve Stalinově kníru. A to jsou jenom první tři díly. Všechno je zakomponované do podivně absurdního humoru, který sice občas přechází do totální zmatenosti a úpadku, ale nikdy do trapnosti. Tohle není tak špatné až je to výborné, tohle je špatné záměrně a proto výborné. ()

Javad

DANGER 5 - Bizarná alternatívna verzia druhej svetovej vojny inšpirovaná šesťdesiatimi rokmi. Sledujeme osudy týmu piatich špiónov, ktorí majú za úlohu zabiť Adolfa Hitlera. Tvorcovia ITALIAN SPIDERMANa sa opäť raz vytiahli! Takýto humor ale určite nie je pre každého. ()

LukyVanco

Wow! Tak to bola pecka. Netušil som o čom to bude, nakoľko mi to bolo pustené. Toľko nápadov, toľko nevyberaného humoru, skvelé postavy a úžasný záporák. Obsahuje to všetko čo divák v 50-60 od seriálov očakával a ešte viac. Cca v polovici 1. série som si uvedomil, že to nie je absurdná komédia z 50tok, ale zlatý grál z roku 2011. Totálne ma rozsekali. 5* ()

• Colonel má na sobě stejné sako, které nosí obyvatelé vesnice ze seriálu The Prisoner (od r. 1967). (PanCitron)