Hrdiny zdařilého psychologického filmu je trojice losangeleských podvodníků: atraktivní čtyřicátnice Lilly Dillonová, její syn Roy a jeho snoubenka Myra Langtreeová. Zatímco Lilly pracuje pro sázkovou kancelář na dostihovém závodišti, Roy se živí drobnými podvody. Myra byla kdysi partnerkou excelentního podvodníka Colea, kterého však mnohamilionové podvody přivedly k nervovému zhroucení a trvalému pobytu v ústavu pro choromyslné. Nyní by Myra chtěla rozjet další podobné podniky s Royem, ale ten si uvědomuje, že na něco takového nemá a odmítá to, přestože by to znamenalo možnost vymanit se z vlivu panovačné matky. Kolotoč intrik, vzájemného sledování, podvádění, podrážení a vydírání se nezadržitelně blíží tragickému vyvrcholení. (oficiálny text distribútora)

Renton

Scénář: Donald E. Westlake .. Ničím výjimečný snímek, snad jen trochu zajímavá je psychologie vztahu podvodníka Roye a jeho matky. Podvody a fígle jsou poskládány z řady slavnějších motivů fint a fíglů vybraných i z takových skvostů, jako je Podraz apod. ()

josieaddms

Ostuda! Co to jakože mělo být? Drama thriller o trojce úchylných idiotů? Tohle se vážně nedá sledovat. Jediná náplň filmu kromě nevinných oček Johna Cusacka, amerických prachů a drsňáckých dialogů je pouze nahá Annette Bening. Nemá to absolutně žádný příběh, ani zápletku. Nikdo tam není reálný, natož sympatický. Blbej mladík, slečna- prostitutka, a mladíkova střelená máti. Nepřišlo mi to ani napínavý, ani psychologicky zajímavý, dokonce mi to nepřišlo ani zábavný. Vlastně je to naprostý odpad, a jednu hvězdičku dávám pouze za Anjelicu Huston, protože opravdu velmi dobře hraje, a moc jí to slušelo i v téhle podobě. Žel mě tady nebral ani John, kterého mám jinak velmi ráda, protože působil uměle a přihlouple. Nehodil se tam. Scénář byl hrozný po všech stránkách a na filmu jsem nenašla ani jedno plus. Taky se mi hnusí místní komentáře, kteří dávají vyšší hodnocení filmu právě kvůli nahé Beningové. Hnus!!! ()

DaViD´82

Jim Thompson zadaptován Donaldem Westlakem. Vlhký to sen fanouška drsných kriminálek naprosto zabitý u-t-a-h-a-n-o-u Frearsovou režií, která pocitově dělá stopáž jednou tak delší. Thompsonovky vždy byly krátké, úderné a nekompromisní. Každopádně zpracovat ani ne dvě stovky stran do takřka dvou hodin, znamená ve výsledku vzít tomu veškerý tah na branku, který tento podfukářský Oidipův komplex (kde navzdory zasazení nejde o žádný heist) na papíře má. Navíc to mohlo (a mělo) být více vizuálně stylizované do noiru, to mi nikdo nevymluví. Každopádně špatné to přeci jen není a to především díky dialogům, které jsou mnohdy převzaté slovo od slova z knihy a tomu, že zahrané je to výtečně. ()

JASON_X

John Cusack je malý vyčůraný podvodníček (ale nepříliš velký hajzl), živící se drobnými kšefty typu podvod při placení v baru, nebo obírání opilých námořníků při hře v kostky. A naprosto mu to tak vyhovuje a výš nepohlíží. Jeho přítelkyně Annette Bening už je podvodnice (a příležitostná prostitutka) trochu většího formátu a hlavně ještě větších (a nezdravých) ambicí. A nebezpečná mrcha. Ovšem mrcha ještě větší a nebezpečnější je Anjelica Huston, Cusackova krkavčí matka a bezskrupulózní zlodějka, okrádající svého gangsterského zaměstnavatele i přesto, že moc dobře ví, že je to tanec na ostří nože. Ale její přirozenost je silnější než strach z následků. Mezi těmito třemi postavami se rozehrává zajímavá hra, ve které se jeden snaří přelstít nebo ovládnout druhého, druhý třetího, třetí prvého a tak dále, nikdo nikomu příliš nevěří a to vše se stupňuje až k zajímavému finále. Na rozdíl od většiny zdejších komentátorů se mi tenhle film hodně líbil, vůbec mi nepřipadal nudný, líbil se mi výkon Johna Cusacka a za posledních deset minut bych dal nejradši pět hvězd. Silné čtyři. ()

liquido26

Snímky o lidech, kteří se živí podvody všeho druhu, mě většinou baví, ale tento bohužel moc nezabodoval. I když je fakt, že pár zajímavých míst (hlavně flashbacky) tam byly, většina scén byla zbytečně až nepříjemně zdlouhavá. Škoda, že to nenatočil Scorsese, jak měl původně v úmyslu (objeví se v malé roli doktora). ()