Vykoupení Joea Maye

• USA The Last Rites of Joe May

Dennis Farina svým husarským výkonem vzdává poctu filmům plným ostrých hochů ze sedmdesátých let. Šedesátník z Chicaga jménem Joe May – šejdíř, který se živí prodejem padělaných rolexek a ilegálních DVD – se jednoho dne vrátí z nemocnice domů a zjišťuje, že jeho byt byl pronajat mladé svobodné matce, protože jeho považovali všichni za mrtvého. Joe s nechutí přijme Jennynu nabídku, že v bytě mohou žít společně. Joe má velký plán, ale nějak všechno začne hrát proti němu… (oficiálny text distribútora)

Bilky

Ano- bolo to jak zo starej školy. Ano- FARINA bol excelentný, sám by som mu dal na polievku, aký to bol lúzer: posledný z posledných. Ano- malo to aj atmosféru. Ano- tragika sa dala krájať. A Ano- uz viac si to nepozriem aj napriek tomuto všetkému. Proste jeden herec nestačí ako nestačí použiť vážnu muziku na zvýraznenie a gradáciu deja. Ak je príbeh od začiatku zrejmý a výrazové prostriedky ošúchané tak ani excelentný herecký výkon filmu nepomôže. Bohužial. Zrejme to chcelo istejšiu réžijnu taktovku. 60% ()

borys22

Není to špatný film to vůbec ne. Takový civilní ze života. Jen už to tady bylo a ne jednou, ale dokonce dvakrát v poměrně krátké a nedávné době a pokaždé v lepším provedení. Jedná se totiž o podobnou zápletku, jakou je možné vidět v Gran Torino a Harry Brown. ()

Malarkey

Joe May je vůl, taky je to kretén a idiot a u některých žen zaručeně i hajzl. Možná i proto se tento film jmenuje Vykoupení Joea Maye. A já musím říct, že je to vykoupení se vším všudy. Podle mého názoru vůbec ne tak průměrný film, jak se na první pohled tváří. Dennis Farina mi dokázal, že umí zahrát velice dobře a i když z něj a jeho života je cítit svinstvo na sta honů, tak nějak jsem s pokleslým plamínkem na duši pozoroval jeho závěrečné putování životem a tak nějak si mě dokázal tím svým příběhem získat. ()

• Dennis Farina byl scénářem zaujat natolik, že se rozhodl podílet též na produkci. (Terva)