Nadnárodná spoločnosť Clearbec, ktorá ovláda privatizáciu zdrojov vody v mnohých rozvojových krajinách, zlyhá v Ekvádore vo svojom programe nezávadnej vody. Krajinou sa začne šíriť nebezpečná nákaza. V snahe zamaskovať zodpovednosť rozpúta armáda genocídu na civilnom obyvateľstve. Bývalý disident a vodca ozbrojeného hnutia proti obchodu s pitnou vodou Francisco Francis (Forest Whitaker) vlastní dôkazy usvedčujúce Clearbec. Počas razie bol nútený spolu so svojou manželkou (Eva Longoria) utiecť a skrývať sa kdesi v ekvádorskej pustatine. Dcéra zakladateľa Clearbecu sa napriek hroziacej strate kredibility spoločnosti rozhodne zistiť a publikovať pravdu. Najme preto bývalého agenta CIA (Andy Garcia), aby Francisa aj s dôkazmi dostal z krajiny. (TV Markíza)

dopitak

Dovolím si s grizlym007 slabě nesouhlasit. Příběh je trochu umělej a každopádně hooodně nafouklej. Zato Andymu to běhání docela jde, sympatická je postava Foresta a moc to sluší někdejší zoufalé manželce Evě, tak moc, že jsem ji ani nepoznal. Abych se pokusil odpovědět kolegovi ywo666 z diskuze- tohle je kanadský film, a v tom je asi problém. Tak schválně, viděli jste nějaký jiný, dobrý, nekoprodukční kanadský film? Můj filtr říká, že maximum 3* u mě dobyl film Bezstarostný sex (2007). Tahle akční záležitost je tak čestná výjimka a já jsem zvědav, jak moc u diváků propadne (na imdb zatím padá na 53 %). ()

honajz

Pokud někoho zajímá, jak může vést nelegální čistička odpadních vod v Ekvádoru k masovému vraždění obyvatel vojskem, přičemž zde máme jedny uprchlíky, jednu šéfku a jednoho rozhlasového boye, kteří tomu chtějí taky přijít na kloub, prosím. Přitom jedním z uprchlíků je tlustý černoch, který podle mne má problém dojít si ráno na záchod, ale v džungli jó, to je jiná sorta, kam se hrabe Rambo. Tlusťoch umlátí vojáky pěstí, až se mu špeky kývaj ze strany na stranu - akční pohled! Abychom věděli, že jako jde o tu konšpiraci, jsou všechna ta úřední jednání snímaná modrými filtry, lidé div nešeptají, chladné interiéry, chladné duše. Nějaká filmařina v tom je, Andy garcia se mi docela líbil, ale Forest by měl mít větší soudnost, a Deborah konečně taky. Mimochodem, už samotná ta premisa je tak do značné míry ulítlá, že kdyby šlo o parodii, nemám problém. Ale jako vážně míněný opus je to přetažené (nejde o překlep) za vlasy. (A to už nezmiňuju ty "drobné" nelogičnosti jako že vojáci mají celý tábor na mušce, ale nestřílejí, a když střílejí, tak už zase tábor nemají v obklíčení. Nebo že vojáci asi nemají neprůstřelné vesty, jak padají po jedné ráně z revolveru. Nebo střílečka v ulicích města, několik minut, a nikde ani jeden polda nebo kolemjdoucí či kolemjedoucí - a pak najednou jsou v TV "amatérské" záběry skoro z detailu. Atd.) ()

SeBig odpad!

Opravdu jsem hledal důvod dát aspoň za něco tu jednu hvězdu, ale tak za co? Příběh naprosto nezáživná nuda, sem tam se vystřelí ale k čemu? Nevím co mam hledat za klady ve filmu bez děje, bez akce, bez napětí plným herců, ktery maji svoji hereckou kariéru za sebou hlavně diky shitum jako je tento..vybotoxovany xichty a kecy který nikoho nezajimaj. ()

bourec

Damian Lee neni žádnej velkej machr,a potvrdil to i tenhle film.Dvacet minut doslova nekoukatelný,s ambientní cvrlikavou hudbou,pomalej děj prokládanej dokola záběrama z masakru v Equadoru.Pak se film trošku rozběhne,ale žádná jízda to neni.Že veme roli v týhle slabotě A.Garcia,chlap kterej natočil jennifer 8 a nebo Vnitřní záležitosti,a kterej už drahnou řádku let hraje v samejch kokotinách mě nepřekvapilo,ale co Forest,taky je asi v krizi.Film,kterej když neuvidíte,nic se nestane.30% ()

Arsenal83

Umelá botoxová tvár pani Ungerovej ma nechala dopozerať film až do konca. Je zázrak, čo dnešná medicína dokáže a z plastických chirurgov sú milionári len preto, že mnoho žien chce vyzerať ako kačena, čo často priamo úmerne zodpovedá ich intelektu. U pani Ungerovej to bol zákrok vyslovene nepodarený, avšak aspoň čiastočne naštartoval jej filmovú kariéru, v kuloároch sa hovorí, že najbližšie by už mohla dostať hlavnú rolu vo filme Drevo v kŕči. ()

• Filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v kanadskej provincii Ontario. Scény odohrávajúce sa v Ekvádore boli natočené v Dominikánskej republike. (MikaelSVK)