Agenti na odstrel

• Česko Kódované vysílání (viac)

Bývalý tajný agent Emerson Kenz dostane za úlohu chrániť šifrovacou operátorku v malej vysielacej stanici CIA, ktorá sa nachádza v opustenej oblasti. Emersonova misia je jednoduchá - udržať Katherine v bezpečí. Keď bomba nastražená v aute pred stanicou naznačí, že na nich niekto niečo chystá, dvojica je nútená použiť stanicu ako útočisko a Emersonove bojové schopnosti ako svoju jedinú zbraň. Stanú sa terčom skupiny neznámych smrtiacich agresorov a nemajú v rukách nič iné, iba nahranú správu od predchádzajúceho ochrankára. Emerson a Katherine sa dostanú do boja na život a na smrť s veľmi odhodlaným nepriateľom. V situácii keď je stanica ohrozená, cieľ je neznámy a únik nemožný, sa stáva prioritou tejto dvojice jediné – prežiť. (TV JOJ)

burton

Navzdory velké snaze tohle pobrat, se mi to nepodařilo. Proč vysílání? A proč to všechno? A vždyť jsou i jiné cesty. No, ale dobře, ONI! si vybrali zrovna tuhle a tak o tom je celej tenhle film. Nebyl pro mě. Dokoukala jsem to a asi si to možná sjedu ještě jednou a pak to pochopím a možná dám i víc hvězd. Zatím fuck s bídou jedna malininkatá. ()

Jara.Cimrman.jr

Vždy jsem si přál zaměstnání, při kterém je smrt jediným oprávněným důvodem rozvázání služebního poměru, ale k CIA mě nevzali, protože mám ploché nohy. To Emerson testy prošel, takže si může čmárat čísílka na papír, zabíjet nebezpečné barmany či zmatené svědky a když ho to přestane bavit, tak se může přemístit do šifrovacího hangáru. A já se přiznám, že tam mě to celkem bavilo, dokonce jsem byl i přiměřeně napnut a troufnu si i naznačit, že to zdaleka není takový průšvih, jak naznačuje zdejší hodnocení. Udělování ceny pro brilantní logický scénář se kvůli tomuto snímku patrně zavádět nebude, neboť tu a tam to slyšitelně skřípne, ale pod hranici průměru to padá jen výjimečně. ()

SeBig

Tak tenhle film pošlu se vší chutí doprdele, protože absolutně mě to nebavilo.. zamotal jsem se dotoho.. naky čísla, naký schovávačky v kancelářích co vypadali jak sklep od řezníka mě fakt nebavily.. ztech zabijáku nešel ani strach.. na konci se ukazali jako pěkný suchaři... prostě napětí na bodě hoven. Jedna za Kjusčaka. ()

MickeyStuma

Po delší době se v akčním snímku objevil herec John Cusack. A tak vznikla otázka, jak to celé dopadlo. Jeho jméno je převážně spojováno s romantickými komediemi a tak akční role v jeho případě jsou již nezvyklé, a tudíž velmi podezřelé. Příběh začíná dosti akčně, což automaticky vznikl dojem, že by to nemuselo být zase až tak špatné. Cusack se s pistolí ohání zručně a ostatním akčním hrdinům ostudu rozhodně nedělá. Scénář však jakoby nechtěl nic přehánět a tak ubral plyn. Akční atmosféra spadla do thrilleru a dramatu. Napětí však neopadlo a děj se snažil udržet divákovu pozornost. Dejme tomu, že se zdařilo, ale ne originalita a nezvyk vidět akčního Cusacka výsledek srážel na kolena. Neustálý úprk dvojice po vzoru muž žena s nějakýma neřádama v patách, kteří na ně neustále útočí už bylo zfilmováno nesčetněkrát. Špatné to však určitě není a dívat se na to dá. Jen nejeden divák bude hodně předvídavý s pocitem, že to už určitě někde viděl. ()

TommyDiamond

Johna Cusacka nemůžu skoro ani vystát, ale je to pan herec. Vyjmenoval bych tucet jeho filmů, které stali za starou belu a on jim díky svému herectví vdechnul alespoň trochu života. Podobně je to i kódovaného vysílání. Pojďme si rovnou říct, že děj filmu je slabý. Atmosféra není tak napínavá, jak si filmaři přáli. A celé to mohlo dopadnout i trochu jinak a líp (alespoň pro oko diváka). To co dělá film koukatelným je dobře posazená retrospektiva a právě výkon J.Cusacka a M.Akerman. Na průměr to dá. Hodnotím třemi hvězdami..... ()

• Film měl premiéru v roce 2012 na festivalu American Film Market, konaném v Santa Monice v americké Kalifornii. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Anglii v oblasti Suffolk. (Terva)