Film Lucie je, ačkoli základní metodou hraný, spíše malým pozorovatelským pozastavením než zručně vyprávěným příběhem. Začíná společenským večírkem a končí o samotě. Předmětem portrétu je dívka Lucie a její smutně rozkolísaný citový život či jeden typický moment z něj. V rámci žánru komedie zkoumá možnosti realismu (ba dokumentarismu), jak daleko to jen lze. (MFDF Ji.hlava)

ZionelloSVK

No naozaj nič extra, pre mňa bohužial. Nejde ani tak o herecké výkony ako skor o celkový dojem a celok ako taký. Pointa slabá, kamera hrozná, zvuk aj repliky fakt bieda. Dokážem oceniť aj amatérske filmy, Europsku tvorbu, ale toto je pre mňa nepozerateľné, žiaľ. Čisto subjektívny pohľad. ()

Renfield

Lucie působí v úvodu filmu sebejistým dojmem, má život pevně ve svých rukou a je s ním spokojena. Ostatní jsou více tajemní, tato jistota a spokojenost z nich tolik nevyzařuje. Jenže opak je pravdou, závěr ukáže opačný obrázek. Lucie sice má vztah, to ale neznamená, že nemůže cítit samotu, kterou by ráda řešila, kdyby věděla co vlastně potřebuje. Jistota je pryč a stačilo k tomu pouze několik dialogů, převážně úplně mimo téma vztahů. Dialogy nepostrádají vtip, přesto trefně přiblíží každou z postav, i když jsou třeba o křovácích. Ano, léta šedesátá jsou z toho cítit. 75% ()

Marze

Improvizace obou hlavních protagonistu na divadelním půdorysu. Takové posezení u piva a úvaha nad životem. Je to nyní v české kinematografií populární generační zpověď. Společným znakem je zklamání z rozvodu svých rodičů. Pobavilo mě, že když hrdinka řekla, že v pubertě se její sobecká matka začala chovat divně. ()

xxmartinxx

S Petrou Nesvačilovou jsem se jednou pokusil udělat rozhovor - a v tu chvíli byl styl její mluvy můj největší nepřítel. Jakmile se to mělo přepsat do psaných slov, prakticky to nešlo. V tomhle filmu je ale její hlas hudba pro moje uši a její manýrismy jsou zdroj skvělého humoru. (A jakkoliv tu přesahy jistě jsou a nechci podrývat vážnější druhou půlku, působil na mě ten film ve svých nejsilnějších momentech komediálně.) Karásek ten film staví na její ramena a je to moc dobré rozhodnutí. ()