Po takmer dvoch rokoch, pod pilierom Öresundského mosta, na ostrove Pepparholm, nájdu brutálne zavraždenú ženu. Zistí sa, že ide o Margrethe Thormodovú, šéfku Úradu pre imigráciu v Kodani. Motív vraždy by mohol byť škandál ohľadne jej rozhodnutia o deportácii, ktoré upútalo veľa pozornosti verejnosti a taktiež ovplyvnilo Margrethin osobný život. Vyšetrovania sa ujíma Henrik Sabroe so svojím dánskym kolegom Jonasom Mandrupom. Henrikovi chýba jeho kolegyňa Saga, ktorá je uväznená v Ystadskej ženskej väznici. (RTVS)

Anderton

Sága v base, kameňovanie nejakej vysoko postavenej milf-ky, iránski homosexuáli, otravné preludy deciek, ktoré sa sťažujú, že ich fotrík poriadne nehľadá. No rozbieha sa to slušne a otvára opäť nové témy. No a samozrejme ten záver...len keby sme nevedeli vopred, že pár dní v nemocnici postačí a dievča sa opäť postaví na nohy a pustí sa do prípadu. Budú stratené deti súvisieť s prípadom? Alebo bude hľadanie pokračovať iba paralelne s vyšetrovaním vraždy? Nechajme sa prekvapiť. ()

dO_od

// Ten bláhový pocit, když jste si mysleli, že to bude tentokrát třeba o něco veselejší, a ono ejhle. Zase se topíme v ponurém severu, tvrdé socio-politické realitě a krvi. Šílený, ale furt mě to baví. ()

castor

Oba jsou pěkně v prdeli a společně s nimi vstupujeme do (zřejmě) závěrečné série. A znovu jsou u toho důležitá současná společenská témata. První díl má tři nosné linie: zlomený Henrik a jeho boj s myšlenkou, že jeho dvě pohřešované dcery někde „žijí“, Saga v zařízení, do kterého nepatří a úplně to v něm nedává, a pochopitelně začátek dalšího vyšetřování, které odstartovala krutá smrt šéfky imigračního úřadu. Zahrabaná do hlíny a ukamenovaná. Veselé to zase nebude. ()

Frajer42

Úvody jsou zkrátka úvody, takže jsme si znovu museli odbýt klasiku, kde jsme seznamování se situací, jsou nám představeny nové postavy a vidíme, jak se po pauze mají naši staří známí. Vypadá to, že hlavní případ bude mít tentokrát i sociální podtext a začátek s ukamenováním nebyl vůbec marný. Atmosféra je zase o stupínek beznadějnější a použité filtry o stupeň šedší. Celkově spíše slabší epizoda, ovšem s luxusním cliffhangerem. Předpokládám, že tohle nebude konec jedné velké Ságy, ale tvůrci už mě mnohokrát dovedli zaskočit, takže kdoví. Byl by to vskutku zajímavý zvrat. Každopádně její dočasný záskok s prořízlou držkou by ji jistě alespoň částečně zastoupil. 75 % ()

evulienka3

Úvodná časť štvrtej série skvelá. Už po pár minútach sledovania som si uvedomila ako mi Saga a Henrik veľmi chýbali (a to som si kedysi myslela, že bez Martina to už nebude ono....). No a ten Henrikov dánsky kolega Jonas alias "čo na srdci to na jazyku" nemá tiež chybu.Teším sa na ostatné časti a dúfam, že aj zbytok série bude taký vydarený. ()

Necrotongue

Sotva jsem si pustil první epizodu čtvrté série, hned se mi doma ochladilo díky čerstvému dánsko- švédskému větříku od moře. Už jsou to téměř tři roky, co jsem se se Sagou a Henrikem neviděl, ale vůbec to nebylo znát, okamžitě mě obklopila známá, kvalitní atmosféra, tradičně nechybělo zvolna stupňované napětí a já jsem si to všechno užíval. ()

LachtanShows

Hned ze začátku série dost cítím, že tohle už bude jen takové doznění seriálu, u kterého se obávám, že nebude moct dosáhnout na údernost předchozích řad. Ale třeba se to rozjede a já úplně otočím. ()

DonBraso

Neustále poctivá práce,kdy příběh se tak krásně zamotá,že vrahem může být naprosto kdokoliv.Líbí se mně,že se krásně rozvijí i vedlejší dějové linky,který mají vždy i špetku pravdy či nepravdy a do případu jako celku mají co říct.A ústřední dvojka už je prostě jenom skvělý nadstandart. ()

pold

Srága v kriminálu. Konečně. Kdyby natočili 4 řadu s jiným pokicajdem, proloženou tím jak psychopatka dostává sodu v krimu,  to by bylo něco 👍 ()

Metuje

Vězeňská chvilka byla dost krátká a nudnější než v případě OITNB, zřejmě však mnohem realističtější, ostatně vězení by asi zábavné být nemělo. Nový kolega mě absolutně neuráží svou mluvou, ale příšernou ufňukaností, která se nebezpečně blíží té Rasmusově, samotný případ je zatím takový nemastný neslaný. ()