Dvojdielny televízny film nakrútený podľa bestselleru Kate Mossovej Labyrint.   Hlavnými hrdinkami celovečerného filmu sú dve inteligentné ženy: 17-ročná Alaïs Pelletierová z francúzskeho mesta Carcassonne 13. storočia a mladá doktorka Alice Tannerová zo súčasnosti. Ich dobrodružstvo jedinečným spôsobom prepojí ich životy naprieč stáročiami histórie. Na obe čaká spoločný osud, náročná úloha, pri plnení ktorej budú musieť preukázať odvahu, výdrž a odhodlanie.
V stredovekom aj modernom juhozápadnom Francúzsku sa postupne odhaľujú dávne i nové tajomstvá, ktoré nikdy nemali vyplávať na svetlo sveta. Každé z nich sa sústredí na tri ukryté knihy - Knihu slov, Knihu jedov a Knihu čísiel. Tieto knihy spoločne ukrývajú kľúč ku Svätému Grálu, ktorého pôvod sa odvíja od čias starovekého Egypta tisícky rokov pred narodením Krista.
Alaïs a jej najbližší bojujú v 13. storočí za uchovanie tajomstva. Mladé dievča rýchlo pochopí, že nikomu nemôže dôverovať a že jej krutá a manipulatívna sestra Oriane je jej najväčšou nepriateľkou. Alice medzitým v modernom svete podstupuje preteky s časom, aby spojila jednotlivé časti skladačky, ktorá ukrýva dlho utajovaný príbeh o jej pôvode a histórii jej rodiny. (Incantator)

Ben Nevis

DanoBrownovina napsána ženou, a tak tam máme víc romantiky než konspirací. Každopádně děj je prorostlý rakovinotvorným klišé (záporáci se pomordují navzájem) a víceméně nemá čím překvapit. Současná linka je podprůměrný thriller a film zachraňuje pouze středověká linka s hezkým prostředím a kostýmy. Romantika tentokrát morálně vítězí nad jinými žánrovými prvky. ()

MickeyStuma

Dvoudílný televizní příběh na pomezí fantazie a reality překypuje zoufalým natahováním děje, pomalým vyprávěním a absenci alespoň náznaku nějakého napětí. Spíše se jedná o romantizující příběh než o očekávané dobrodružství. Nezaujme tu prostě vůbec nic. A je to škoda. Téma má ohromný potenciál a tak si rozhodně zaslouží daleko lepší a hlavně svižnější zpracování. Tohle nudí, což je ohromná chyba. ()

honajz

Mno, lokace jako Carcassone jsou moc hezké, ale za celé ty tři hodiny jsem nepřišel na to, oč těm lidem vlastně jde. Ani na to, kdo je kdo a co chce nebo nechce. Chvíli to vypadá na organizaci znovuzrození katarů, pak že jen jedna extrovertní ženská chce žít věčně, a mezitím sledujeme příběh ze středověku, kdy katolická církev se snaží katary vyvraždit, ale jedno statečné děvče i přes úklady své sestry a částečně manžela všechna tajemství ochrání. Abychom na konci zjistili, což ani neoznačím jako spoiler, jak povrchní kyd to je, že skutečným svatým grálem je Láska a příběhy zapsané v kameni. Dokonce ani na ten labyrint nedojde, vše se odkecá v jedné jeskyni a je konec. Mystické to moc není, ale pár hereček ukáže kozy a zadky. Ale protože jsou to německé herečky, mají zadky velké a prsa povislá. A herečka Alais fakt na 17 let nevypadá. Prostě docela zmatené v ději, zamření i v tom, co chce říct, a nakonec to vypadá, že si celý ten příběh bere kulisy středověku jen pro odvyprávění přihlouplé červené knihovny. ()

Ashar

Tak jak si pročítám místní pisálky, sleduji, že u některých nebyly splněny jejich představy o tom, jak se měl děj vyvíjet, tak film poslali rovnou do kytek. Mně naopak se film velmi líbil a splnil veškeré mé očekávání. Bylo tam vše, láska, zrada, hnusní zrádní křižáci a tajemno. Uděluji plný počet. ()

Eilean Donan

Som celkom prekvapená, akým spôsobom je poňatý film. Triezvo, bez pátosu, či zbytočnej dramatizácie. Je jasné, že nemožno zobraziť všetko, čo bolo v knihe (ktorá bola, mimochodom, úžasná), ale to, čo si vzali za nosné sa im darí. Po prvej časti môžem povedať, že som spokojná. Aj s vyváženým castingom, aj s kulisami. Trošku mi prekážajú prestrihy medzi obdobiami - akési sú nesúrodé - ale celkovo vzaté, potiaľto... nemám väčšie výhrady. ()

• Táto TV séria sa natáčala na motívy knihy „Labyrinth“ od Kate Mosse. (Eilean Donan)