Žralok útočí

(TV film)
  • USA Shark Attack

Mořský biolog Casper Van Dien a Jenny McShane se rozhodli objasnit příčiny nepřirozené agresivity žraloků. Brzy ale zjistí, že mořští predátoři nejsou pro malou africkou vesničku na pobřeží jedinou hrozbou... V africké oblasti Port Amanzi dochází k enormně zvýšeným útokům žraloků na lidi. Když se jejich obětí stane i mladý mořský biolog Marc, rozhodne se jeho spolupracovník a přítel Steven McKray, že této záhadě přijde na kloub. Přijíždí do Afriky a intenzivně se vrhá do vyšetřování. Záhy se mu podaří zjistit, že útočící žraloci vykazují různé genové degenerace - jsou zmutováni ve vraždící stroje. Příčinou je prozatím neznámá chemikálie, která se do místních vod dostala pravděpodobně s jasným úmyslem... (oficiálny text distribútora)

Vitason

Nevinná obět se plácá ve vodě. Pár metrů za ní mizí pod hladinu velká hřbetní ploutev, která rozhodně nepatří delfínovi Filipovi a všichni okolo jen přihlížejí s otevřenou pusou. Až na Casper Van Diena, který se okamžitě vrhá s harpunou v ruce do vody, aby si to se zubákem vyřídil ploutví proti svalům. A to je jeho postava vědec. Ovšem jak může přerostlým rybám trhat zuby, tak prostě neodolá. Podobný moment můžete vidět ve filmu Žralok útočí asi čtyřikrát. Přitom vědec by nechal žraloka pěkně spapat svůj oběd (koneckonců nemá ve vodě co dělat) a pak by ho klepnul až bude odpočívat na gauči z mořských škeblí, kde by trávil poslední porci lidského masa. Žralok útočí není horor to ani náhodou. Je to spíše dobrodružný akčňák, který nabízí sympatického béčkaře Caspera Van Diena a celkem šikovně namíchané záběry na žraločí loutky a jejich skutečné předobrazy a to je z kladů asi tak všechno. Protože zbytek je zabit neuvěřitelně hloupým a nesmyslným příběhem. Podobné filmy: Čelisti (1975), Útok z hlubin (1999) ()

Stejšn

Jeden z těch filmů, u kterých si řeknete "proč tohle vůbec někdo točí", nebo ještě lépe "jak na tohle může dát nějaký producent peníze". Miliontý film na ohrané téma agresivní žralok, s hloupým předvídatelným dějem, s nesympatickými postavami, navíc klišovitý jak prase. Jediné, koho může snímek zaujmout, by mohly být fanynky fešáckého Johna Ricca ze Starcraftu..... pardon - z Hvězdné pěchoty. Odpad tomu nedám jenom proto, že existují i skvosty typu Kameňák. ()

AlistairMir

No jo Casper začal bojovat s broukama a teď přesedlal na žraloky co útočí, jelikož jsou nadopovaní chemikáliema. To je originální že jo? Okej fajn tak je to jakože hororové déčko, ale já se opět svým zvráceným způsobem bavil. Mám prostě pro filmy se žralokama slabost a když se neberou vážně, jsem v hodnocení mírný. Takže zlatá střední a další brácha Čelistí je za mnou. ()

Gilmour93

Začátek slabý, o prostředku se dá říci to samé a konec jsem k mé nezměrné lítosti prospal. Stevene, ty amatére v kulatých brejličkách na režisérské židli - takto má vypadat napínavý film o žralokovi, co chytne diváka do čelistí.. Strašně rád bych o Casperovi napsal, že je to špatný herec, ale to by nejdříve hercem musel být. ()

corpsy

Je tu viditeľná snaha a má to ďaleko od toho najhoršieho najlepšieho z produkcie The Asylum. Proste Nu Image, ktorá niekoľko rokov pred tým, zastupovala spomínanú brakovú spoločnosť na poli béčkovej až zetkovej produkcie. Presne ten produkt, ktorý by na veľkom plátne, s hviezdnym obsadením a parádnejším rozpočtom, rozhodne fungoval lepšie. ()

• Jenny McShane (Corine Desantisová) si zahrála i ve třetím dílu série, u nás pojmenovaném Lidožrout (2002), avšak zcela jinou postavu. (L_O_U_S)