Malí lidé

(TV film)
  • Veľká Británia The Borrowers

Snímek Malí lidé je vzrušujícím a zábavným dobrodružstvím ze světa lidiček, kteří žijí pod podlahami našich domů. Sleduje dobrodružství Arriety Clockové, dospívající tvrdohlavé "pidislečny", jejíž rodiče, Pod a Homily, mají strach ze světa takzvaných "lidských fazolí", které žijí nad nimi. Arrietty zoufale prahne po svobodě a dobrodružství, a proto se jedné noci proplíží do lidského světa, kde se spřátelí s Jamesem, osamělým chlapcem, který žije se svým otcem a babičkou. Arriettyina cestovatelská vášeň však dostane její rodinu do pořádného nebezpečí, neboť se tak o jejich existenci dozví profesor Mildeye. Pidilidi jsou proto donuceni opustit svůj úkryt a vrhnout se do velkého nepřátelského světa. Arrietty podnikne společně se Spillerrem - šílencem v kožené bundě s šibalským pohledem - odvážnou misi, jejímž cílem je přechytračit Mildeye a dostat Arriettyinu rodinu do Vánoc domů. (HBO Europe)

MM_Ramone

Už v roku 1997 natočil režisér Peter Hewitt film o maličkých ľuďoch, ktorí žijú pod podlahami domov a bytov. Bola to pohodová detská fantasy komédia, v ktorej stvárnil hlavnú úlohu John Goodman. Volalo sa to "The Borrowers". Bolo to dosť dobré, pobavil som sa pri tom, ocenil som to tromi hviezdičkami. O štrnásť rokov neskôr, v roku 2011, spracoval tento pidilidi námet mladý, neskúsený filmár Tom Harper. Zrežíroval televízny film "The Borrowers". V porovnaní so starším snímkom to u mňa táto nová verzia jasne prehráva. Nebol som spokojný so scenárom, herci mi prišli nesympatickí, no a tie filmové triky sa mi zdali aj na svoju dobu hodne zastaralé. Celé to bolo také akési nemastné neslané. ** ()

Pítrs85

Pohádková jednohubka na jedno zkouknutí, ale v hlavě mi určitě moc dlouho nezůstane. Za svým předchůdcem z roku 1997 však zaostává a to hlavně v tej odlhečenej atmosféře, kterou starší Pidilidi nabídli, tady se děj sem tam zbytečně moc hrotí (skoro až do rodinného drama), ale zas to aspoň není tak rozjuchané. Sečteno podtrženo- jsem rád, že to BBC pojala úplně jinak a já se tak nedíval na stejný film jen s jinými herci- btw herci, to je přednost obou verzí, tu navíc v jedné z hlavních rolí devátý Doctor (Doctor who? Jop, přesně ten ;-). ()

curil

Rodinný televizní film, který se více hodí k   vysílání ve vánočním čase. Každému   divákovi připomene celovečerák   "Pidilidi" (r. P. Hewitt - 1997) s   Johnem Goodmanem. Ten byl více laděný do   komedie, zatímco Malí lidé se více zabývají   rozdílností dvou světů malých a velkých   lidí. Je to správná odechovka na sobotní nebo   nedělní dopoledne s dětmi, vnuky. Stephen Fry v   roli profesora Mildeye, který pase po   skřítcích, je jako vždy perfektní. Výprava a   celkové triky na televizní film jsou rovněž   velmi dobré. ()

playboxguest

Vcelku průměrná televizní pohádka jedoucí podle zavedených klišé. Ale celkem odsýpající a koukatelná. Určitě mě bavila víc, než Pidilidi s Goodmanem. A navíc tady hraje hlavní roli Aisling Loftus, která je ještě lepší, než v předchozím Dive. Začíná mi být líto, že jí nikdo neobsadil do prvních generací Skins. ()