Příběh dvou kamarádek trávicích léto v New Yorku. Potom, co absolvovaly střední školu, se dívky chystají přijít o panenství. Věci se ovšem zkomplikují, když se obě zamilují do stejného muže. (zajda404)

hygienik odpad!

ZBYTOČNÝ KOMENT! Šalamún povedal: "Márnosť nad márnosť!" a US producenti sa tým zjavne riadia. Dakota je pekná a už len kvôli nej by som tomu jednu hviezdu dal. Ona vie hrať, ale s tak suchým scenárom a hlúpymi dialógmi sa toho veľa robiť nedá! Olsenka k nej pasovala asi ako černoch na severný pól! Ak bude Dakota ďalej účinkovať v tak divácky nudných filmoch, bojím sa, že jej herecká kariéra nepotrvá dlho. Čo sa týka castingu, je s podivem, ako možno spackať tak zaujímavo obsadený film. ()

Thomick

Takže co tu všechno máme: Rafťáky bez raftů, sluníčka, hezkých holek, humoru a veškerý nadsázky... zato s prapodivně depresivní atmosférou a ještě depresivnějšíma písničkama (jako by snad sex byl tim nejtragičtějšim výmyslem lidstva), navýsost debilníma rodičema a exkluzivnim očnim vyšetřenim pro oba souložící protagonisty. Hm hm. --- Ve výsledku vlastně ani nevim, za co dávám tu jednu osiřelou hvězdičku. Asi za Dakotku, protože jí docela fandim, a tahle hvězdička jí má postrčit za pořádnýma rolema. Ale ne, to asi nedává smysl, co...? ()

hansel97

Skvělé na odreagování a lehké zamyšlení bez obrovských filozofických otázek, Dakota i Elizabeth jsou skvělé herečky vysoké kvality, kterým se podle mě ještě nedostalo té u kritiků průlomové role, ale popravdě si myslím, že těmhle holkám stačí jedna role oscarových rozměrů a mají nominaci v kapse. Teď ale zpět k filmu, neuvěřitelně uvěřitelné, člověk se do nich vyloženě vžít, čímž nemyslím, že zažil to samé, ale přišlo mi neuvěřitelně jednoduché postavy chápat a soucítit s nimi, což se mi tak často nestává, hlavně to naprosté pochopení. ()

fallangell odpad!

Ona je zakomplexovaná, její matka je despotická kráva, její otec dělá, že se ho celý film ani netýká. Její sestry jsou do počtu. Nejlepší kamarádka by o to strašně ráda přišla ale jaksi neví jak. SPOILER: Tak si ona najde největšího blbečka v okolí, kterého by jako sice chtěla její kamarádka, ale to by si pak holky 91 minut tak maximálně brnkali na kytaru a brečely na rameno. Všichni se chovají přehnaně afektovaně... A to vlastně shnuje celý film. ()

ScarPoul

Pre mňa pomerne svieže. Celý čas som mal zaťaté zuby kedy to spadne do tak silno dramaticky vyhrotenej situácie až sa to utrhne z reťaze a všetky tie postupne budované emócie sa roztrieštia na všetky strany a zostane len vlna pátosu. Nestalo sa tak. Foner je aj formálne zaujímavá( aj keď nečakajte žiadne umelecké dielo), to len Bobby Bukowski ukazuje, že má cit pre farebnosť scén a komponovanie. Zápletka je jednoduchá až to vo finále trochu zamrzí a príliš sa hrá na vážnu nôtu, čo tomu uberá bezprostrednosti. Zároveň sa tu ale ukazuje Fonerina citlivosť voči postavám. Fanning aj Olsen podávajú presvedčivé výkony a na obidve sa veľmi dobre pozerá. Rovnako aj Holbrook ako objekt ich túžby, čo je vlastne taký v pohode chalan s veľmi silným citom pre morálku a hodnoty. Všetko je to pekne pozliepané, herečky aj keď poriadne nič neukážu dráždia svojimi telami neprestajne, a na konci zostáva dobrý pocit z veľmi pekne spravenej žánrovky. Neprevyšuje ostatné a drží sa vo svojich osvedčených vodách, ale našťastie sa nehrá na vysoké umenie, čo mi bolo počas sledovania veľmi sympatické. ()

• Film měla premiéru v roce 2013 na filmovém festivalu Sundance. (R.K.)
  • V izbe Lilly (Dakota Fanning) možno na stene vidieť plagát z filmu Jules et Jim (1962), v ktorom sa dvaja najlepší kamaráti zamilovali do rovnakej ženy. Very Good Girls má veľmi podobnú dejovú zápletku, len v tomto prípade ide o trojuholník v zložení 2 ženy – kamarátky – Lilly a Gerri (Elizabeth Olsen) a jeden muž – David (Boyd Holbrook). (nirvana91)
  • Do role Davida Averyho (Boyd Holbrook) byl původně obsazen Anton Yelchin, ale odstoupil kvůli jiným projektům. (Dr Lizal)